Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan feleségek...

Vannak itt olyan feleségek akik "eltartottak"?

Figyelt kérdés
Mi okból nem dolgozol? Manapság furcsának számít, ha valaki a háztartást vezeti, míg a férj dolgozik? Az én párom nem enged dolgozni, és mostanáig nem is okozott gondot a dolog, de egyre többen furcsán néznek rám emiatt. Ti mit gondoltok erről?
2014. dec. 9. 18:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
41%
Ha megtehetitek tegyétek. De ha elhagy öreg korodra nyugdíjat sem kapsz majd akkor mi lesz? Vagy amikor 1 nyugdíjból kell megélni? Nekem ez olyan fura h persze tartsa el de öregkorára hogyan fogja? És azt ne mond h majd lejjebb adtok h 1 nyugdíj is elég legyen.
2014. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
32%
10. Ez így nagyon ideális gyerekek mellett, csak nálunk ugye sokaknak nincs lehetősége így dolgozni. Így nem esel ki sem a munkából, emberek között is vagy, és a családra, gyerekekre is van elég idő.
2014. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

Halika mindenkinek!

Mi muszlimok vagyunk, anyukam nem dolgozik ahogy a legtobb noi/lany rokonom sem. Ez affele "bevett" szokas, hogy a no vezeti a haztartast a ferfinek meg marad a 8+ ora munka.

2014. dec. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
37%

Én már 6éve eltartott vagyok,és persze van akinek nem tetszik,rossz szemmel nézi. párom megkeres majdnem félmilliót.

Lelkileg nem is érzem magam olyan jól,4 fal közt,azért hiányzik vmi,motiváció is kellene.

Véleményt irhattok privibe.. :)

2014. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%
Kulfoldon elek, itt megszokott, hogy a par egyik tagja dolgozik, a masik pedig haztartast vezet, vagy reszmunkaidoben dolgozik, sot, olyan is van, aki tarsadalmi munkat vegez.
2014. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%

Én is eltartott vagyok, most épp gyesen.

Hivatalosan.

Nem hivatalosan szinte csak az én munkám gyümölcsét (zöldségét és húsát) esszük.

Jövőre szeretnék egy kecskét is.

Szóval tulajdonképpen takarítónő, szakács, babysitter, kertész, állatgondozó, otthonteremtő, szoptatósdajka és khm... ágymelegítő vagyok :).

Így végiggondolva a férjem baromi olcsón megússza.

2014. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%

nem, szerintem nem ciki, amennyiben mindkettőtöknek így jó. Más kérdés, hogy én pl. nem tudnék így itthon lenni, én most másfél hét szabin leszek <3, de tudom, hogy a végére be fogok kattanni. Én szeretek dolgozni.

Viszont nekem az a furcsa, hogy nem enged. Kedves tőle, hogy szeretne eltartani, de attól függetlenül, hogy jól keres, egyik munka sem biztos sajnos a mai világban, nem féltek attól, hogy mi lesz akkor, ha elveszti a munkáját vagy becsődöl a vállalkozása? Én mindig próbálok minél többet tartalékolni pont azért, hogy ha egyikünk munkája becsődöl, akkor mi van. Ehhez az is hozzátartozik, hogy dolgozunk mindketten. Az is igaz, hogy nincs megtakarításunk, legalább is kp-ben :D :D :D

NO, eltértünk a tárgytól. A lényeg, ha mindkettőtöknek jó, akkor nem ciki, csak gondoljatok a jövőre is.

2014. dec. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"csak gondoljatok a jövőre is."


Így van.


És a sajátodra is, mert ki tudja, mit hoz a jövő.

2014. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
59%

Jelen!

A fiunk születése után nem mentem vissza a családi vállalkozásba dolgozni, mert akit helyettem felvettünk nagyon is bevált, másrészt, bár imádom a családom, nem jó nekünk együtt dolgozni. Ezt ők is belátták. Más munkát nem igazán találtam, így a férjem mondta,hogy mivel ő elég jól keres, ne menjek vissza dolgozni, álljunk rá a kistesó projektre.

Megmondom őszintén én jól érzem. Biztos azért is van, mert nálunk nem érezteti a férjem,hogy én eltartott vagyok, akinek kizárólag a háztartás rendben tartása a kötelessége. Meg szeretem is csinálni. Jut mindenre idő, nem kell rohanni,hogy munka után még meg is főzzek, a gyerekkel is játsszak, de a postára is eljussak stb. Minden én intézek, én viszem a kocsit szerelőhöz is, de mivel mindent el tudok napközben intézni, így ha a férjem hazajön, már csak a családi életünkkel kell foglalkoznunk.

Szerencsére olyan anyagi háttérrel rendelkezem,hogy ha netán szétmennénk, vagy bármi más beütne, akkor sem kellene kétségbe esnem!

2014. dec. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Mert nem vagy biztonságban. Gondolj bele ha ne így legyen de a pároddal szét mentek,akkor mi lesz!?

Ettől függetlenül engem is eltart a párom,de Én heti 2-3 napot dolgozok,hogy a hitelemet fizessem. Pont arra elég.

De azért mindig van bennem egy kis "félsz"!

A párom az exét is eltartotta és a csaj 4-5 év után kezdett beleörülni a semmit tevésbe. És a párom már szinte mindent elvárt tőle,úgy volt vele hogy Ő fizet mindent.

2015. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!