Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek! Mi mindenről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek! Mi mindenről kellett lemondanotok, amikor épp eltartottak voltatok?

Figyelt kérdés

Tavaly voltam hosszabb ideig otthon, akkor sajnos nagyon rosszul ment, az alap dolgokra sem jutott.

Aztán összevetve dolgoztam majdnem egy évet (először suli mellett, aztán teljes munkaidőben), most megint nem.

Mindenki mondja (szülők, barátok, volt kollégák), hogy jobban teszem, ha otthon leszek egy hónapot, mert romlott az egészségügyi állapotom (sokkal többet voltam rosszul, mint általában). Egy hónapnál tovább meg már csak az nem talál munkát, aki nem akar.

Viszont amíg dolgoztam, megszoktam, hogy mindent megvehetek, ami tetszik, most meg egy tábla csokit is sajnálok magamtól, mert "nem érdemlem meg". (van megtakarításom, és a volt munkahelyem is tartozik még egy kisebb összeggel)



Nektek le kellett mondanotok valamiről, amíg nem dolgoztatok? Önként vagy kényszerből?


2015. dec. 2. 10:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
A legtobb ember akkor se veheti meg ami tetszik, ha dolgozik, kevesen keresunk annyit :) Nyilvan nem onkent, hanem anyagi kenyszerbol.
2015. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Nekem mar eleve arrol le kell mondanom hogy valaha ne dolgozzak, mert akkor mibol elnek?
2015. dec. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmiről nem kellett lemondanom.
2015. dec. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

A férjem munkája miatt külföldre költöztünk, ahol én a nyelvet semmilyen szinten nem beszéltem. 2 évig voltam otthon és tanultam a nyelvet, ennyi idő kellett ahhoz, hogy utána a végzettségemnek megfelelő munkát találjak.


A két év alatt soha egy rossz szó nem hagyta el a férjem száját, igaz, nem voltak anyagi gondjaink egy fizetéssel sem. Ugyanúgy eljártam fodrászhoz, körmöshöz, és ugyanúgy vásároltam, mint előtte otthon.


Nem volt ebből gond, végülis én is áldozatot hoztam a férjemért azzal, hogy mindent hátrahagyva (otthoni karrier, család) kijöttem vele az ismeretlenbe.

2015. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerencsére még sosem voltam eltartott.
2015. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Az én helyzetem talán egy picit speciális, mert a férjem karrierje érdekében pár hónapja külföldre költöztünk, és még nem találtam itt munkát (vagyis még nem is kerestem, mert a kislányom csak jövő hónaptól járhat oviba), de a lényegen nem változtat, nem járulok hozzá semmivel a családi költségvetéshez. Nekem ez nagyon rossz érzés, de mivel alapból spórolós vagyok, nem kell különösebben lemondanom semmiről. Inkább családi szinten húzzuk meg a nadrágszíjat, nem járunk fizetős programokra, étterembe, kaját sem rendelünk, mert főzök. Egy tábla csokiból nem csinálok ügyet.

Szerencsére a férjem nagyon normálisan áll hozzá, tudja, hogy nem lustaságból nem dolgozom, hanem mert ez a hülye helyzet állt elő, és hogy milyen nehéz volt minden otthoni dolgot (munkát, családot, barátokat) feladnom, hogy őt támogassam, ezért nem rajtam spórol. De mondom, soha nem voltam az a típus, aki szórja a pénzt, sőt.

2015. dec. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Sose voltam "eltartott" feleségként.

Volt időszak, amikor nélkülöztünk, nem jelentett újdonságot, mert amúgy sem származom jómódú családból. Alapból nem veszek fölösleges kacatokat, megnézem, mire költök, most is, amikor megtehetném, hogy megvásárolok minden marhaságot, ami épp megtetszik. Ezért tudtam 7 év alatt tehermentes, felújított, belvárosi lakást venni és berendezni, amikor egyedül maradtam a gyerekeimmel, és zéróról kellett újrakezdenem.

Nem éreztem igazán lemondásnak a spórolást, mert arra, ami nekem és a gyerekeknek alapvető, mindig jutott, és tudtam, hogy ki fogunk jönni a gödörből. A különbség annyi, hogy most sokkal többet költök a hobbijainkra.

2015. dec. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
Mindenki a maga sorsának a kovácsa. Amíg én nem dolgoztam, nem vettem magamnak semmit csak tisztálkodási szereket és sminket 8olcsót9, de amint lehetett, dolgozni mentem, most már telik egyebekre is. Nem könnyű mert több helyen is dolgozom, de teszek azért hogy ne kelljen nélkülöznöm. Nem csak panaszkodom.
2015. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem is volt egyszerre két állásom, és dolgoztam szabadnap nélkül is egy teljes hónapot, volt, hogy egy nap két helyen. Szóval, nem csak panaszkodom. csak tegnap óta nincs munkám (hivatalosan december 8tól csak), ez van.
2015. dec. 2. 12:19
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

nem voltam eltartott soha

még akkor sem mikor otthon voltam a gyerekkel

hétvégi melóm volt előtte meg az egyetem ösztöndíjjal :-)

szal mindig megvolt a pénzem

2015. dec. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!