Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy segítsen az otthoni munkákban és a gyerekek körül?

Figyelt kérdés

3 csemeténk van (6, 3 és 1,5 évesek). A férjem szépen lassan kivonta magát minden otthoni munkából én meg voltam olyan idióta, hogy csak későn kapcsoltam, hogy mennyire elkényelmesedett.

Egyedül nem megy, képtelen vagyok megoldani, ő meg fáradtságra hivatkozva minden nap előadja a hattyú halálát. Hogyan változtassak ezen?


2015. okt. 27. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele talán?...
2015. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha nem segít, akkor adjon melléd bébiszittert és bejárónőt karácsonyra :)
2015. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A megbeszéléssel már próbálkoztam, de nem jutottam előrébb. "Ő annyira fáradt, nem tud nyugodtan aludni, a munkahelyén is annyi stressz éri, hogy itthon már csak pihenni tud. Nagyon hálás, hogy én állom a sarat és majd egyszer ő is összeszedi magát, de most még adjak neki időt."
2015. okt. 27. 18:53
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó is lenne, ha jutna rá, de nem jut.
2015. okt. 27. 18:53
 5/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk kérdezd meg tőle miben fárad el annyira, és miből gondolja, hogy te nem fáradsz el, neked nem jár a pihenés. Beséljétek meg, egy szabadnapján csak ő csinálja a te feladataidat, hátha jobban megérti mi is a problémád.
2015. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

Ha te otthon vagy akkor termeszetes hogy ellatod a haztartast ugye ez a munkad.

Mas no dolgozok plusz haztartas es gyerekek

Ha valamit besegit kosoznd meg es orulj neki

2015. okt. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem akarod elüldözni, és egyedül nevelni a gyerekeket, akkor sehogy.

Tudom, hogy a nők nem akarják megérteni, de tényleg ilyen fárasztó a napi meló. Aki meg azt mondja, hogy próbálja ki a férfi a házmunkát, annak azt üzenem, hogy Ő próbálja ki a férfimunkát, de ne felszínesen, szájjal, lekicsinyítve, hanem tegye oda magát keményen, ha egyáltalán el tudja kezdeni. Én kipróbáltam a házimunkát, mert az én feleségem is sírt, hogy milyen nehéz neki. Álltam a sarat, gond nélkül. De amikor azt mondtam neki, hogy most akkor üljön le a számítógéphez, és írjon egy PLC programot, akkor azt mondta, hogy Ő azt nem tudja, azt sem tudja, hogy hogy álljon neki. Nekem persze a fejemhez vágja, hogy milyen könnyű nekem, egész nap csak a számítógép előtt ülök, és játszok. És az a felajánlásom sem tetszett neki, hogy én majd itthon maradok a gyerekekkel, és ellátom a házimunkát, miközben dolgozik, és minimum az általam biztosított színvonalon eltartja a családunkat.

Ha te sem dolgozol, akkor örülj, hogy ilyen jó életed van, hogy van időd azon gondolkodni, hogy milyen rossz neked.

2015. okt. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én is dolgozok, ugyanott és ugyanolyan munkakörben mint a férjem. Ezen felül rám még vár a háztartás és a gyerekek körüli tennivalók. Mikor otthon voltam, mindig azt mondogatta, hogy majd, ha visszamegyek én is dolgozni, akkor megosztjuk a feladatokat. Nem úgy tűnik.

Nem azt mondom, hogy pihentető a munka, de azért bele se kellene szakadnia.

Én fél 6-kor indulok a gyerekekkel, hogy mindenkit be tudjak vinni az ovikba, bölcsibe és még be is érjek fél 8-ra, a férjemnek elég 7 körül indulnia otthonról. 16-kor végzünk, ő megy haza, mert halálosan fáradt, én meg rohanok a gyerekekért. Mire mi hazaérünk, a férjem már szundikál és várja, hogy tálaljam a vacsorát. Vacsi után én fürdetek, fektetek, takarítok, főzök míg a férjem netezik vagy alszik. A legviccesebb, hogy ezek után még ő van megsértve, ha nincs kedvem máshoz csak alváshoz, mert nem érti, hogy miben fáradok el...

2015. okt. 29. 11:44
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Te nem vagy normális, hogy ezt eltűröd. Tőlem kapna néhány napot, hogy összeszedje magát, aztán szevasz. Ennél még akkor is jobban járnál, ha elválnál. Legalább rá nem kellene főznöd, takarítanod. A fizetése felét leadná gyerektartásnak, amikor meg elvinné a gyerekeket láthatásra, akkor pihenhetnél.

(Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy akkor sem jogos, hogy a férj teljesen kivonja magát mindenből, amikor a nő otthon van a gyerekekkel.)

2015. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben én is jogosabbnak tartom az igényeidet. Az állandó fáradtsággal én is küszködök. És nem vagyok lusta, de ennek ellenére sokszor mozdulni sincs erőm, és nem megjátszom. Valószínű, hogy neki is van valami baja, amit egy orvos akár gyógyítani is tudna, csak valószínű, hogy ezzel ő sem akar dokihoz menni. Segíthet, ha esetleg adsz neki vitaminokat, vagy cseppeket. Ha nem lesz ilyen fáradt, akkor segíteni fog. És még azt is el tudom képzelni, hogy kezd depressziós lenni.

Lehet, hogy fizikailag nem fáradt, de lelkileg biztos az. A nőknek ez hihetetlen, de a férfiaknak is van lelkük, és vannak érzéseik, amit a feminácik egyre jobban tönkretesznek, és ez a következmény.

Csak legyél vele őszinte, és ha érzi, hogy te őszinte vagy, és tényleg szereted, akkor megnyílik ő is, és együtt meg tudjátok oldani.

Ha képes délután elaludni, akkor "fáradt, beteg". Nem ellökni kell magadtól, ahogy a megkeseredett hárpiák javasolják, hanem kiállnod mellette. Ha érzi, hogy szükséged van rá, és szereted, akkor segíteni fog, de ugráltatni, parancsolgatni, elvárni ne akarj, mert válás lesz a vége. És ne hidd el, hogy olyan jó egyedül, mint azt egyesek itt előadják.

De sokat ne "járj" ide, mert te is depressziós leszel az itt válaszoló nőktől. Tiszteletem a kivételnek.

2015. okt. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!