Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szomorú ez?

Figyelt kérdés
Tiniként, fiatalkorban van egy csomó barátunk ,haverunk, szerelmeink, rengeteg értékes emberi kapcsolat, amit ápolunk. Aztán megházasodsz, jönnek a gyerekek, a munka és ezeknek a kapcsolatoknak a 95%-a teljesen megszűnik vagy alkalmankénti netes chaetelésre és ritka találkozásokra korlátozódik .
2015. okt. 26. 09:05
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Igen, ez világos, hogy nem töltitek a napot már egy helyen, mint az iskolában. Ebből következően törvényszerűen lecsökken az együtt töltött minőségi idő is . Ami számomra szomorú, az inkább az, hogy ezek a kelleténél sokkal jobban lecsökkennek vagy megszűnnek az emberek nagyon nagy százalékánál , ahhoz képest, hogy mennyi idejük lehetne rá, ha valóban akarnák és nem lennénk ennyire hűtlenek az emberi kapcsolatainkhoz..engem tényleg mély szomorúsággal tölt el mostanában ez a dolog .( És azt gondolom, ez a hűtlenség visszahat a párkapcsolatra és az önmagunkkal való viszonyunkra is . Valójában sokszor a munka, meg a mindennapi problémák meg a nekem már a párom a legjobb barátom tipusú gondolatok, amiket irtok, sokszor nem is igazak és üres kifogások (ezt nem személy szerint rátok értem, ne vegye senki magára, csak általánosságban). Igenis rossz, hogy ennyire hűtlenek vagyunk a régi emberekhez, és rossz, hogy kapcsolatfüggőkké vagy netfüggőkké, tévéfüggőkké..stb. válunk.
2015. okt. 26. 10:14
 22/29 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,persze,hogy nem fogjuk megérteni egymást,mert bulizásra nem vágyom.Nekem megvannak a barátnőim,az egyik már 40 éve,hisz már a bölcsibe is együtt jártunk,aztán végig az ovit,általános iskolát,vagy a másik,akivel tinikoromban jártuk a diszkókat,vagy a harmadik,akivel az első munkahelyemen dolgoztam együtt.Telefonon tartjuk a kapcsolatot,és 2-3 évente tudunk összefutni,hisz messze lakunk egymástól.Tehát a baráti kapcsolataim megvannak,jól működnek,de a bulizgatás,együtt piálgatás nem hiányzik.Ha valakinek kiegyensúlyozott,boldog családi élete van,kevésbé éli meg tragédiaként a barátokkal lazább kapcsolatot.Ha valaki állandó mókuskerékként,"szürke hétköznapoknak" éli meg a családi életét,a gond azzal van.
2015. okt. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Nem a bulizásról szól a topikom .) Biztos, hogy annyira távol laktok ,hogy nem fér bele a találkozó, csak 2-3 évente ? :) Inkább sztem nem igénylitek már a gyakoribb talákozást, nem ? :)
2015. okt. 26. 10:17
 24/29 anonim ***** válasza:
A távolság 400 km.Ha jönnének felénk,panzióban kellene aludniuk,mert nálunk nem férnek el,ha mi mennénk,ugyanez a helyzet,anyagilag ez nem mindenkinek fér bele,nem beszélve az utazás költségeiről,és persze az időről,hisz hét közben munka van,hétvégén ha elindulnak,kb 6-7 óra az utazási idő,ha ideérnek,másnap reggel már indulni kell vissza,hisz következő nap meló,és ez a jobbik eset,mert mindhárman gyakran dolgozunk szombaton is,tehát az teljesen meglövi a találkozót,nem beszélve arról ha végre szabad hétvége van,azt az ember elsősorban a gyerekeivel és a férjével szeretné tölteni,és csak utána a barátaival.Főleg,hogy max tényleg csak beszélgetnénk,nem elmennénk szórakozni,mert arra egyikünknek sincs igénye.Azt meg már csoporthívással is jól le lehet bonyolítani.A volt kolléganőmmel egy városban lakunk,ő jön 2-3 hetente kávézni,pletyizni.
2015. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom,ha valaki megnősül,vagy férjhez megy nem szűnnek meg értékes kapcsolatai,hanem inkább letisztulnak a baráti kapcsolatai,és csak az igazán értékesek maradnak meg.Aki lemorzsolódik,az épp annyit is ért.
2015. okt. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Abszolút értem, és megértem a problémád, bár én a felszínesebb kapcsolatokban ezt az elhidegülést, szüneteket nem bánom. A számomra fontos emberekkel viszont hajlandó vagyok akár "összeveszni" is, ha úgy érzem egyoldalúvá válik a kapcsolat. Ha kell szóvá teszem, és akivel van közös múltunk az megérti problémát, és hajlandó változtatni. Sajnos vannak persze akik így sem képesek észbekapni... mind változunk. Én ezt úgy értékelem, ők rossz irányba. Innentől nem bánom a folyamatot.
2015. okt. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Tenni kell azert, hogy ne legyen sivar. Uj baratokat kell szerezni.
2015. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
De sztem pont az a baj ,hogy sokaknál az értékesek sem maradnak meg vagy ha igen, eléggé megnyirbálódnak. Nem tisztulnak le, nem maradnak meg. Ezek az értékes kapcsolatok kihullanak a gondolatainkból és az életünkből,mintha sose lettek volna a részei.És a helyükre lép pl. a társfüggés, netfüggés, munkamánia (workaholic jelenség) .. stb. Az ember nagyjából tisztában is van vele , hogy ez igy nem jó, de addig már nem jutnak el a gondolatai, hogy a barátokkal, a korábban megszerzett, felépitett és ápolt kapcsolataival töltse be azt , amit ezekkel a függésekkel tölt ki..
2015. okt. 26. 10:51
 29/29 anonim ***** válasza:
Hát ehhez azért nem tudok érdemben hozzászólni,mert nem így élek,de meggyőződésem,hogy az ember a számára értékes kapcsolatokat nem építi le,miért ba@na ki magával?
2015. okt. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!