Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szomorú ez?

Figyelt kérdés
Tiniként, fiatalkorban van egy csomó barátunk ,haverunk, szerelmeink, rengeteg értékes emberi kapcsolat, amit ápolunk. Aztán megházasodsz, jönnek a gyerekek, a munka és ezeknek a kapcsolatoknak a 95%-a teljesen megszűnik vagy alkalmankénti netes chaetelésre és ritka találkozásokra korlátozódik .
2015. okt. 26. 09:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

nem szomorú...

kevesebb az időd az ilyen kapcsolatokra, de ha akarja az ember akkor sok emberrel tud kapcsolatot tartani...

attól mert gyereked lesz, nem muszáj elszakítani a kötelékeket...és nem kell a gyerekre fogni...


22F

2015. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Szomorú de ezt meg lehet oldani. Tőled és az esetleges barátaidtól függ. Hisz aki tartani akarja a kapcsolatot az megkeres, aki nem az nem keres.
2015. okt. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azért lássuk be, házastárs, gyerek és munka mellett ez nem úgy megy, mint a gimiben vagy az egyetemen, főiskolán, ahol minden szünetben, délután ,este, hévégén este össze lehet jönni.
2015. okt. 26. 09:16
 4/29 A kérdező kommentje:
Szép dolog a család, ugyanakkor beszűkülnek és nagyrészt eltűnnek értékes emberi kapcsolatok..
2015. okt. 26. 09:16
 5/29 anonim ***** válasza:

nem kell annyira megritkulnia...

pl én a legjobb barátommal éveken át szinte minden este beszélgettem skypeon (mikrofonon 1-4 órát), most kint van külföldön...hagyom, hogy a rám fordított idejét az ottani élet kiépítésére fordítsa, de ha akarnék tudnék vele beszélni ha nem is minden nap, de szerintem simán tudnánk heti 2-3 estét átbeszélgetni...


volt osztálytársaimmal szinte semmi közös nem maradt...egyik srác akivel találkoztam párszor, fizikai munkát végez, én szellemit, elég sok tekintetben máshogy élünk mégis ha akarnánk tudnánk találkozni heti szinten akár...

persze minden embernek 24 óra egy nap, viszont nem mind1 kire fordítja az idejét...

pl húgoméknak van már gyerekük, gyökeresen megváltozott az életük mégis ugyanúgy van egymásra idejük és másokkal is tudnak találkozni...pl nekem a húgom, annyi változik amikor átjön, hogy most babázik/babázok is kicsit :)

azt mondják ilyenkor a babás ismerősök előnyt élveznek, mert ugye a baba a közös téma...viszont mégis sokan tudnak másokkal is kapcsolatot tartani, csak ehhez rá kell fordítani az energiát és az időt...


22F

2015. okt. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
De, szerintem is szomorú. Én még az egyetemi életet élem, de a párom már bőven nem, és az ő társaságán (meg rajta) látom, hogy sok ember szemében mennyire alulértékelődik a barátság, és szerintük ez a normális. Fiatalon, amíg még az embert körülveszik a barátai, annyira természetesnek veszi, hogy vannak, hogy nem gondol bele, ezért tenni is kellene, és ha elköltözik 1200 km-re, akkor már nem tud érte tenni semmit, ha családot alapít, akkor is meg kell próbálnia (már persze, ha akarja) fenntartani a dolgot, hiába, hogy nehéz. Mert igen, fontos dolog a család, de ha a munkahelyeden kívül a házastársad az egyetlen ember, akivel tudsz beszélgetni, az elég sivár, és igen, nagyon szomorú, nem tesz jót a lelkivilágnak.
2015. okt. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az időt nem a felsoroltak veszik el.

Hanem az, hogy már önmagunkról kell gondolkodnunk, és az összes tulajdonunkról.

Bevásárlás, beázás, mosás, főzés, mosogatás, takarítás, ágyneműáthúzás, ágyneművásárlás, függönyanyagkeresés, varrónőkereéss, függönyvarratás, zárszerelés, bútorvásárlás, barkácsolás, javítások, mosógépbekötés, duguláselhárítás, ügyintézések, befizetések, kéményseprő fogadása, közgyűlés menni, stb, stb.

Korábban ezt a szüleink tették.:)

2015. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
igen, ahogy az utolsó irta, én is úgy látom. szó szerint SIVÁR. és ezáltal maga a házasság és a családi élet is monoton, SIVÁR mókukerékké válik pár év alatt. és maga az ember is.
2015. okt. 26. 09:32
 9/29 A kérdező kommentje:
szerintem nem a házimunka a dolog kulcsa, az elvesz mondjuk napi egy órát. a közeg változik meg és szúkül be, amiben éled a mindennapjaid. azért iskolásként is van munkahelyed és ha hazaérsz, tanulni kell, házi feladatot csinálni, amit egy felnőttnek már nem . A napi tanulás sokkal több idő , mint a napi 1 óra házimunka és főzés.
2015. okt. 26. 09:35
 10/29 anonim ***** válasza:

9: Hát én nem tudom, én egész nap a felsoroltakkal foglalkozom, és felét nem tudom elvégezni annak, amit kéne. Napi 1 óra? Egy közértbe bemenni több.

Vagy pl. múlt héten kerestem egy gyógynövényt (székrekedésre), és 2x fél napot töltöttem el vele eredmény nélkül. Régebben leadtam a rendelést anyunak és megszerezte. Addig én emberek közt voltam.

2015. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!