Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nőként terrorban tartom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nőként terrorban tartom a családomat, akkor a férjem kihez fordulhat segítségért?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő: rosszul bánok a családommal. Ha valami nem a kívánságom szerint megy, akkor mindenki felelőssé teszek. Egyfolytában vádaskodom, hogy tönkre akarnak tenni. Sírok, csapkodok, kiabálok- ez a szokásos forgatókönyv. Dolgozni nem akarok, viszont hatalmas igényeim vannak, amit a férjemnek természetesen finanszíroznia kell. A férjem már egyáltalán nem kíván, mégis le kell velem feküdnie, ha én úgy akarom. A gyerekeimmel szintén kiabálok és gyakran kezet is emelek rájuk- természetesen úgy, hogy ne maradjon nyoma. A férjemet sakkban tartom azzal, hogy ha nem ad pénzt, vagy ha elválik, akkor a gyerekeit majd csak kéthetente láthatja és teljesen ellene fogom őket nevelni. Azzal is fenyegetőztem már, hogy öngyilkos leszek. A férjem a munkába menekül, fél és persze gyáva is. Mindent a kívánságom szerint csinál, mert nagyon szereti a gyerekeit.

A magyar jog általában az anyákat védi. Ezt kihasználva, természetesen mindennek elmondom a férjemet. A gyerekek tanárainál, a védőnőnél és a gyerekorvosnál is panaszkodom. Ők természetesen az anyát védik, a férjemről azt gondolják, hogy iszik, a sok munka miatt elhanyagolja a családját és lelki terrorban tart. Ezekből annyi igaz, hogy a férjem hetente 1-2 alkalommal megiszik egy sört. Viszont olyan is volt már, hogy nagyon kiborultam, mert a férjem nem tudott elég pénzt adni. Egész délután tomboltam a gyerekek sírtak, a férjem pedig nem tudott mit csinálni, ezért lelépett és másnap délután másnaposan ment haza. Innentől kezdődött az alkoholizmussal való vádaskodásom.

Szóval nekem mint nőnek ott van a szociális háló, mert a gyerekeken keresztül érintkezem a védőnővel, a gyerekorvossal, rajtuk keresztül pedig a gyámüggyel, akik persze engem védenek.

A férjem hova fordulhat segítségért? Ki fogja az ő érdekeit nézni, esetleg segíteni neki?



2015. aug. 10. 20:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A kérdésre koncentráljatok! Még egy szociális intézmény vagy szervezet nevét sem hallottam, aki segíthetne.
2015. aug. 10. 20:41
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez a viselkedés alapvetően betegségből adódik, kényszerkezelést meg nem alkalmazhatnak mások kérésére, csak ha a beteg már akkora marhaságot csinál, ami másokat veszélyeztet, pont azért, hogy ne varrhassanak be senkit ilyenekre mondva csinált indokokkal. A hozzátartozók sokszor arra kényszerülnek, hogy tűrjék a helyzetet, és reménykedjenek, hogy talán javul.


A család összefoghat, ha képes rá, és egymást megvédhetik, ennyit tehetnek.

2015. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Bence_ ***** válasza:
60%

Szia!

Diktafon, kamera.

Készíts felvételeket. Aztán beszélj egy ügyvéddel.

Már olyan falai óra is van amiben van kamera. Tehát lakás különböző részeire el tudsz tenni felvevő eszközöket.

Feleséged beteg. Orvoshoz kéne mennie.

2015. aug. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Beadni a válókeresetet és kérni a nő pszichiátriai vizsgálatát, ill. a gyerekek pszichológiai vizsgálatát. Jó ügyvéddel az apa simán megszerzi a gyereket, mert ezeket a problémákat szakember ki tudja mutatni.
2015. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
"A férjem már egyáltalán nem kíván, mégis le kell velem feküdnie, ha én úgy akarom."-Ezt,hogy csinálja? :O
2015. aug. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

Majd, ha egyszer lesz gyereked, nem írsz ilyen marhaságot:

"A gyerekekre sem kell sokat költeni, " :D

(jó sztori volt...)

2015. aug. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Tanulságosak voltak a válaszok. Egyébként teljesen mindegy, hogy kamu-e a történet, én vagyok-e a nő vagy nem. A lényeg az az, hogy senki sincsen, aki egy kétségbeesett apának segíthetne. A hangsúly ezen van.
2015. aug. 11. 15:30
 18/22 anonim ***** válasza:
82%
# 17: A kétségbeesett anyáknak sem segít senki, ha ők magukon nem segítenek.
2015. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

pasi papucs csont hulye megerdeml;i a sorsat ha nem hord nadragot a toke sem fog kinonni iddokozben

igy jart sajat maganak koszonheti

2015. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha ilyen ember van a családban, az mindenképpen nehéz ügy. Már csak azért is, mert kifelé sokszor más látszik azok előtt, akik segíthetnének, egy beteg is tud másképp viselkedni az orvosa előtt.
2015. aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!