Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezzel megaláztam a férjemet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezzel megaláztam a férjemet? Jogosan duzzog és teszi a sértődöttet már napok óta? Mit csináljak, hogy megenyhüljön?

Figyelt kérdés

Még itthon vagyok a gyerekekkel és a szüleim elég sokat viszik őket erre-arra, ilyenkor van időm fellélegezni. Elég hosszú ideje terveztünk egy kiadós lakásfelújítást, de nem jutott rá, utána meg jöttek a gyerekek. Én az itthon töltött idő alatt nekiálltam megvalósítania terveinket, csak az alapanyagokat kell megvenni.

Anyuék elvitték a csemetéket kicsit nyaralni, úgy gondoltam előrébb tudok jutni a padlólapokkal. Pénteken a férjem nem egyedül jött haza, hanem a közvetlen kollégáit is elhívta egy kis sörözgetésre hozzánk. Mivel nem számítottam rájuk én még javában csináltam a padlólap lerakást a teraszon. A munkatársai meglepődtek, volt aki felajánlotta a segítségét, de összességében nem tulajdonítottak neki nagy jelentőséget.

Szombaton viszont nagyon dühösen jött haza a férjem, mert a kollégái adtak neki egy szoknyát és egy vödrös takarítószer csomagot, azzal, hogy még ha a felesége csinálja is a férfi munkákat, akkor se unatkozzon.

Azóta szinte szólni sem lehet hozzá, mert minden baj, amit mondok. Fogalmam sincs, mit mondjak vagy tegyek.

Eddig soha nem volt azzal baja, hogy ezeket a munkákat én csinálom és nekem sem okozott gondot, most viszont azt mondja, hogy én megalázom ezzel.


2015. jún. 30. 06:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Ez elég összetett. Azért haragszik rád, mert a kollégái kigúnyolták érte, hogy a férfimunkát a feleség csinálja. Értem, hogy te szereted csinálni, de a minimum, hogy segítsen vagy éppen átvállaljon más házimunkát. A kollégák meglepődtek, nem megszokott dolog ez a felállás. Nem tisztelik már a férjedet. A helyedben nem csinálnék semmit. Ha valaki haragszik, majd megbékél. Nem tettél semmi rosszat, ezt neki kell feldolgoznia.
2015. jún. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem aláztad meg, ő fogja fel hülyén. Simán vissza kellett volna szólnia, hogy hát ő megfogta az Isten lábát veled. Nem csak tökéletes nő vagy (neveled a gyerekeket, viszed a háztartást), de még az ilyen munkáktól se riadsz vissza. Így ő nyugodtan haza tudja vinni a kollégákat sörözni. Ehelyett megsértődött, valószínűleg a munkahelyén a kollégák előtt is. Az ilyen heccelésnek meg pont ez a lényege, hogy megalázzák, "megsértsék" a vicc tárgyát.


Egyébként pedig amíg a kollégák nem piszkálták neki nem volt problémája azzal, hogy te ilyeneket csinálsz, akkor most se legyen. Legalább megtanulta, hogy máskor szóljon haza, hogy "szívem nem egyedül megyek, viszem a fiúkat is". Mert sarkított példa, de mi lett volna ha lenge öltözetben várod, mert nincsenek otthon a gyerekek és hosszú volt a hét? Az nem lett volna cikibb?


Egyébként minden elismerésem, hogy ilyen felújítási munkáknak neki állsz és meg is tudod csinálni. Én leragadtam a festésnél, a többinek vagy nem merek vagy nem tudok hozzákezdeni, mert azt se tudom, hogy kellene elkezdeni. :)

2015. jún. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Bence_ ***** válasza:
73%

Lelkiismeret furdalása van. Tudja, hogy ehhez nem ért, kollégák is beszoltak és ahelyett, hogy változtatna inkább rád haragszik mert az a könnyebb.

Önbizalmát kéne ősszeszednie. Rájönnie, hogy értékes.

Ha másból nem akkor abból, hogy egy ilyen csodálatos nő oda van érte! :)

2015. jún. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Varatlan esemeny vagy vendeg eseten telefon ...
2015. jún. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Beviz Elek ***** válasza:
44%

Először is: Le a kalappal előtted, hogy a gyerekek mellett ilyenre is van energiád, más ilyenkor pihenésképp poshadna a tv előtt!


Nem szándékosan, de igen, megaláztad, amire a kollégái még rá is tettek egy lapáttal.

Nem tudom hogy a férjed mennyit dolgozik, szabadidejében mennyit tevékenykedik otthon, de ez férfimunka lenne eredetileg. Ha egyébként a férjed is rendesen tolja azt a bizonyos szekeret, akkor ez egy véletlen rossz időzítés, de ha otthon csak meccset néz és sörözik, akkor megérdemelte.


Sajnos sokat nem tudsz tenni, idővel kiheveri. Talán gyorsítaná a folyamatot ha odaállítanád kocsit szerelni, stb, hogy éreztesd vele milyen pótolhatatlan, mert te nem tudod megoldani.


A férfiak között mindig megy a "farokméregetés", ki a legdominánsabb, ezzel végleg elvesztette a versenyt a kollégákkal szemben.

2015. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Elég szerencsétlen szituáció......

Számomra érthetetlennek tűnik, hogy a férjed nem tudott a tervedről, mármint hogy saját kezűleg burkolni készülsz, mert a padlólapokat és a ragasztót valakinek cipelni kellett és az nem Női munka.

37F

2015. jún. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Még te akarsz neki pitizni hogy megenyhüljön ?? Milyen férfi az,aki hagyja hogy a felesége csinálja meg az ilyen munkákat ? Nem kellene ilyen férj.
2015. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

#6-os, azt hiszem nagyon jól látod a helyzetet.

Van 1 olyan érzésem az oldal (fizetett?) provokátora ismét jelentkezett 1 kis szösszenettel.

2015. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

A kollégái előtt volt neki ciki. Férfi büszkeség... Őket kéne helyrerakni, hogy ne csesztessék olyannal, amihez semmi közük. Rossz ilyennel viccelni.

Nem olyan nagy ügy ez, majd megenyhül a férjed.

Mondjuk nekem is rosszul esne egy kicsit, hogy nem szóltál és kihagytál döntésekből. Együtt csinálni jobb lett volna.

2015. jún. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

Erre mondják, hogy rosszkor, rossz időben.


Mindkettőtök álláspontja érthető. Te szerettél volna haladni a munkával ezért belekezdtél egyedül, te is meg tudod csinálni, semmi probléma az egésszel.

A férjed, ha hazajött volna akkor sem csinált volna cirkuszt, nyilván megjegyzi neked, hogy látja elkezdted nélküle és vagy besegít vagy megkérdezi hogyan akarod csinálni, stb., ezzel sincs gond.


A probléma ugye ott van, hogy nem szólt haza mielőtt felhozta a kollégáit és ők most azt gondolhatják róla, hogy otthon kb. te szereled a vízvezetéket, te gletteled a falat, stb., miközben ő vasal és ruhákat hajtogat, ezt pedig ki is mutatják neki, poénkodnak rajta.

Sajnos jó sokáig rajta fog maradni a gúnyoldás tárgya, gyakorlatilag amíg ott vagy azon a részlegen dolgozik.


Te nem tudsz tenni semmit, majd megbékél. Esetleg majd a későbbiekben, ha ismét felmennek a kollégái akkor újra felidéződik az eset vagy ti is előhozhatjátok nevetve, amikor is elmondhatod hogy és mint történt.

2015. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!