Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom nem tud mit kezdeni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem tud mit kezdeni a gyerekeinkkel. Hogyan segítsek neki ebben? Attól félek ezért lassacskán mi is elhidegülünk egymástól.

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van (6 év, 3 év, 1,5év). A párom régebben máshol dolgozott, ezért jóval kevesebb időt töltött itthon. Amikor tudott foglalkozott velük, játszottak, beszélgettek, játszótérre mentek stb. Most végre talált egy hozzánk közelebbi munkahelyet, így egész sokat van itthon. A kezdeti boldogság után viszont jött a sokk. Nem tud mit kezdeni a gyerekekkel!

Napi1-2 órán túl csak felidegesítik és már-már képtelen őket elviselni. A reggelek különösen rosszak.

Mit csináljak másként?


2015. máj. 5. 07:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Neki kellene próbálkoznia. De vannak olyan emberek is, akik csak rövid ideig képesek elviselni más ember társaságát, bárki is legyen az....
2015. máj. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Erről vele beszéltél már egyáltalán? Vagy ezt miért hagyja ki mindnenki az ilyen kérdésekből?
2015. máj. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Felidegesítik a saját gyerekei és képtelen elviselni őket?!


Nem a te dolgod "segíteni" neki. Keressetek egy pszichológust, miután jelezted neki (borzalmas, hogy nem is látja ezt problémának, különben változtatna rajta) a problémát, hogy feltárja az okot és meg tudja változtatni a gyerekeihez való hozzáállását.


Fájdalmas dolgok szoktak ilyenkor kiderülni.

2015. máj. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
76%
Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, ha leülnél és elmondanád neked, hogy Te ezeket a dolgokat vetted észre és, hogy ezeket zavarnak Téged. Gondolom a gyerekekre is rossz hatással van ez, mert attól, hogy kicsikék még nem buták megérzik az ilyesmit, ha valakinek a terhére vannak. Lehet, hogy esetleg közös programokat kellene szerveznetek. pl: menjetek el együtt egy játszótérre, sétálni...:) Ha tényleg dolgozik azon, hogy minél jobb kapcsolatot ápoljon a gyerekeivel, akkor menni fog. Beszélgetés során felhoznám neki azt, hogy később ő fogja azt bánni, hogy a gyerek nevelésben nem vett részt, csupán az anyagi javakat adta. Mindenki érző lény....
2015. máj. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
itt mindenki ennyire feminista?27 éves nő vagyok,csupán egy 3 hónapos babám és már ki vagyok készülve annak ellenére,hogy imádom,és akkor se haragszok rá ha már 3 órája sir,én meg szédülök,mert 4 órákat alszok.egy férfi önérzetét az is sértheti ha hirtelen kevesebbet dolgozik vagy ilyesmi,na meg azért 3 kicsi gyerekhez legyen türelme egy férfinak.sztem ha nagyobbak lesznek könnyebb lesz.én egytől ki vagyok készülve és várom,hogy megnőjön kicsit...tervezett gyerek.itt mindenkinek marhára jó türelme van..
2015. máj. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén szólva engem is felidegesítenek a saját gyerekeim és ha tehetném, két óránként beiktatnék két órás szünetet, hogy kifújjam magam. De sajnos nem tehetem meg. Én nem csodálkozom a férjeden, nem mindenki született óvónőnek és birka türelműnek.
2015. máj. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Sztem nincs olyan ember,akit nem idegesítenek a gyerekei egy idő után,a különbség,hogy ezt tudja-e felnőtt módon kezelni.Tudja-e a dühét kezelni,vagy megfelelő módon levezetni.
2015. máj. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen korú gyerekekkel tényleg nem egyszerű, mindegyik másfajta figyelmet igényel, a két kisebb még szinte egész embert követel. Reggel, mikor időre kell menni, kaotikussá is fajulhat a dolog:-)


Próbálj meg este mindent úgy előkészíteni, hogy másnap ne kelljen semmit keresgélni. A 6 évest már szépen rá lehet szoktatni arra, hogy intézze önállóan az ügyeit (öltözés, mosakodás, reggeli), a 3 éves is nagyrészt felöltözik egyedül, ha este közösen odakészítitek a ruhát, meg is tud mosakodni. Reggel keljetek úgy, hogy a reggeli az asztalon van, mire a gyerekek ébrednek, a 6 évest azzal is meg lehet bízni, hogy kicsit segítsen a 3 évest koordinálni. Persze le kell ülni megbeszélni ezt vele, hogy ne feladatot, nyűgöt, hanem a bizalmatokat érezze.

Délutánonként pedig menjetek minél többet a szabadba, osszátok el a gyerekeket, ki melyikre figyel. Ilyenkor jó, ha körülkerített, biztonságos kertbe vagy játszótérre tudtok minél többet menni, ahol nem kell örökké a nyomukban lennetek.


Nem hiszem, hogy ez tönkretenné a kapcsolatotokat, ahogy az idő halad, nőnek a srácok és egyre önállóbbak lesznek, nektek is könnyebb lesz.

2015. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
5-ös, itt semminek sincs köze a feminizmushoz, de értjük, menő vagy.
2015. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Mi a reggeli programotok? Ő viszi oviba a nagyot? Vagy sulis már? Ne bízd rá egyszerre mindet. A nagynak meg segíts örülni az apás programokon.

Barátnőm mindig külön örömködést rendezett a gyerekekkel, ha apa hazajött: köszönés, puszi, jaj dejóóó, stb. Utána viszont bevitte őket a gyerekszobába amíg apa kezet mos, átöltözik. Utána 10 perc közös játék, és anya elment vacsit főzni. Közösen terítés, vacsora, és többnyire itt sikerült beküldeni a gyerekeket a szobába, amíg ők ketten is beszélgettek egy kicsit az asztalnál.

Legalapvetőbb hiba, amit egy elhavazott anyuka elkövethet, hogy nem társként, hanem felmenő seregként tekint az apára. Belép, és zutty kezébe egy kicsi, vagy nyakába az aktuális panaszok felsorolása.

Ha melléfogtam, írj a részletekről privit.

Sok erőt Nektek!

2015. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!