Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetném rá a férjemet,...

Hogyan vehetném rá a férjemet, hogy ne féljen szigorúbb lenne a gyerekeinkkel?

Figyelt kérdés
Három kisfiunk van, nagyon rosszcsontok tudnak lenni. Férjem a fegyelmezésüket teljesen rám hagyja. Képes akár meg is kérni, hogy szóljak rájuk, mikor ő van velük. Nem a gyerekek előtt ugyan, de persze észlelik, hogy apa mindent megenged nekik, csak szépen kér, ha nem változnak nincs semmi következmény. Beszéltem már vele többször erről, azt mondja nem tud, nem akar. Ha érzi, hogy fel tudnák idegesíteni inkább kihátrál. Őt és a testvérét verte az apja, egy alkoholista b.rom volt, aki mindenért ütött. Tudom, hogy ez áll a viselkedése mögött, ő is tudja, de valamilyen szinten akkor is gyakorolnia kellene az apai szigort. Azt is mondta már, hogy fél, hogy ő is ütne, inkább nem ad lehetőséget magának. Tudom, hogy nem tenné, természetesen nem is ezt várom tőle, én sem emelek rájuk soha kezet, de van hogy a helyzet úgy kívánja, hogy határozottabban szóljunk rájuk. Nem tudom mit tehetnék, hogy változzon egy kicsit a hozzáállása.

2013. szept. 30. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Viccen kívül, küldd el egy asszertivitás tréninre. Értékesítőknek tartanak ilyet, de pontosan erről szól. Hogyan érjük el azt, amit akarunk, anélkül, hogy agresszívvá válnánk. Ott megtanulhatja, hogy nem csak a verés és a nyusziként kihátrálás a két megoldási lehetőség, hanem van harmadik is.


Egyébként felnőtt konfliktusokban is így viselkedik?

2013. szept. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem csak a gyerekeinkkel ilyen. És velem egy kicsit. Egyébként felvállalja a konfliktusokat, és agresszió nélkül meg is oldja.
2013. szept. 30. 15:52
 3/3 anonim válasza:
Mondd meg neki, hogy ezzel legalabb ugyanannyit art a gyerekeknek, mint ha megutne oket...csak mas helyen okoz majd problemat. Szogezd le, hogy a gyerekeket ketten valalltatok,es erted a felelmet, de neki is ki kell vennie a reszet a nevelesbol.ha nem megy kerjen segitseget, es persze te is tamogatod. Egy kisfiunak pedig nagyon fontos az apjarol kialakitott kep, es nem lenne, jo ha ok is ezt tanulnak meg.
2013. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!