Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok erről a cikkről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a cikkről? (Férfi-nő munkamegosztás)

Figyelt kérdés
[link]
2015. máj. 1. 00:02
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom,nekem örömet okoz,ha vacsi után betakargathatom a kanapén,hogy nézze a meccset,míg én elpakolok gyorsan a konyhában.és szeretem vasalni az ingeit,és szívesen sütök sütit neki.és nem vagyok kiakadva,ha fel kell szedni a ruháit a padlóról.és nem nyaggatom soha,ha fáradt,és látom h nincs formában.mégsemérzem úgy hogy rabszolga lennék,sőt én vagyok a királynője:) nem is tagad meg semmit tőlem,pedig igencsak szeretek költekezni,még sincs egy rossz szava se:))))nálunk tipikus női-férfi szerepek vannak,mindketten dolgozunk, enyém a mosas,a háztartás,övé a begyújtás,a fűnyírás stb.és mi nagyon boldogok vagyunk így!!!!
2015. máj. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó gondolom emellett napi 8-10 órát dolgozol és legalább 2 gyereket nevelsz...
2015. máj. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
88%

Tök jó, ezzel nincs is semmi gond. A gond azzal van amikor az egyik fél aránytalanul túl van terhelve. Sajnos ez nagyon gyakori jelenség. Lsd: Asszony főállásban dolgozik, gyereket nevel, viszi a háztartást, közben a ház ura tesped valahol, hiszen ő ledolgozta az idejét a munkahelyén neki már jár a pihenés, közben cseszegeti a zasszonyt, hogy nincs vacsora. Vagy hapsi napi 48 órát gürizik, hogy a feleség minden igényét kielégítse, miközben az csak egyre többet akar.

Érzed mi itt a baj? Az egyik félnek nagyon rossz, a másiknak nagyon jó. Az aki a jó helyzetben van, nyilván igyekszik ezt az állapotot megőrizni. És amikor a rossz helyzetben lévő már nem bírja és szóvá is teszi, akkor jön az ilyen örökzöldek puffogtatása, mint "a háztartás a nő dolga", meg "ez a szokás", meg "a férfi dolga hogy eltartsa a családot", meg a "ki a jó férj/feleség" játszma. Persze 100 évvel ezelőtt még kb el is mentek az ilyenek, de ma már az esetek nagy részében egyáltalán nem állják meg a helyüket. Viszont a másik lelki terrorban tartására, bűntudat keltésre kiválóan alkalmasak.

2015. máj. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
9%
Eltaláltad,mindketten napi 9 órát dolgozunk,igaz gyerek még nincs.de ha gyerek lesz,akkor se fogok mindent ráhárítani.és mielőtt azzal jönnél,hogy majd megtudom,akkor elárulom,hogy én ezt láttam otthon az anyukámtol és a mamámtól is,mégpedig h munka meg gyerek mellett ugyanúgy el tudták látni a háztartást,pedig mama szülésznőként 48 órás műszakokat húzott le,mégis egyedül csinált mindent otthon,papa talán azt se tudta hol kell bekapcsolni a gáztűzhelyet.nálunk azért nem teljesen van így,mert ő mindig kérdezi,h segítsen-e valamit,de csak akkor szoktam igent mondani ha tényleg nagyon sok a munka.amugy minek kínozzam vele?mert kötelező,mert egyenjogúság bla bla??
2015. máj. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
84%
Úgy gondolom, az illető (férfi) tényekkel próbálja kétségbeesetten alátámasztani saját tévképzeteit. A házimunka közös feladat, bár a két fél nem egyforma, hanem egyenrangú, ezért lehet, hogy az egyik mosogatni szeret jobban, a másik porszívózni. Ha egy nő "beparancsol" a konyhába egy férfit, valóban nem fogja tisztelni, és olyanra fog vágyni, aki valóban férfi számára. Csakhogy ez a fogalom nem azt jelenti, hogy az illető a kanapén sörözve vakarja a hasát meccs közben, ameddig a nő mosogat, hanem az igazi férfi önálló, nem szorul kiszolgálásra, mint egy kisgyerek. Értelemszerű számára a munkamegosztás, és "beparancsolás" nélkül végzi el a házi munka ráeső részét, pusztán azért, mert ezt érzi normálisnak. A nőt sem parancsolhatja senki sehova. Sőt, továbbmegyek, egy életképes férfi főz, mos, takarít, nem hal meg nő nélkül, és egy nőnek is illik érteni a fűnyíráshoz, szögbeveréshez, alapvető ház körüli teendőkhöz. Hogy ezt aztán hogyan osztják fel egymás között arányosan, közös megegyezés. A házasság nem önként vállalt rabszolgaság, nem kell egyik félnek sem többet beletennie, mint amit cserébe visszakap valamilyen formában. Miért, kérdező, te mit gondolsz a cikkről?
2015. máj. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
44%
1:33 ez ok,ez tényleg gáz.de olyan is van, hogy a nő otthon van,és szerencsétlen pasi egész napos munka után kivan az otthoni rumlitól,a nő meg piszkálja h csinálja meg ő,mert ő babázik.nem és nem hiszem el,h egy csecsemő annyira lefoglalja az embert,hogy olyan piszkosnak kell h legyen a lakás h a pasi szóváteszi.
2015. máj. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
28%
Bármennyire is hihetetlen,nő vagyok:))bár néha ufónak érzem magam a többi nő véleménynyilvánításait látva.
2015. máj. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy sztem a legnagyobb baj,hogy itt arra megy ki a játék,hogy arra törekednek,hogy a párjuk is szívjon,legyen neki is szar a házimunkavégzés,ne tudjon ő se pihenni stb.és nem arra,hogy kényeztessük a másikat,felmentsük bizonyos dolgok alól,tegyük meg helyette,mert szeretjük.ezt persze csak olyannal lehet,aki nem kihasználni akar,hanem megérdemli a törődést és viszonozza a maga módján.ezért kéne odafigyelni arra jobban a nőknek,h kivel jönnek össze.
2015. máj. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
90%

Nana, az megint egy másik eset. Pontosan ezért használtam minden esetben az "arányos" szót. Nyilván ha csak az egyik fél dolgozik, akkor az otthonlévőnek illenék elvégezni a ház körüli dolgokat.

A kisbabázás meg már megint egy másik eset. Ráadásul kissé komplikáltabb is, mivel minden eset más. Csak gondolj bele, lehet valakinek olyan rohadt mázlija, hogy a kicsi egy angyal, jó alvó, nem beteges, nem sírós, de vannak olyan kicsik is akiket egy percre nem lehet lerakni, mert már ébren is van és sír és fáj és minden baja van. Aztán az anyák sem egyformák nyilván, van aki könnyen viseli a bezártságot, a felnőtt társaság hiányát, a munka hiányát, van aki meg már két hónap után menekülne vissza. Meg nyilván van sajnos olyan is aki a gyerekszülésbe menekül a munka elől... Na mindegy, a lényeg hogy a gyerek (pláne az első) születése utáni időszak a legjobb kapcsolatokat is keményen próbára teszi. Ha meg már előtte is voltak gondok ilyen alapvető dolgokban, mint hogy ki mosogat, akkor cudar világ jön.

2015. máj. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
13%
Én csak azon akadtam ki,h volt itt egy kérdés,amiben mindenki a pasit szidta,mert nem segít otthon szegény szerencsétlen nőnek munka után.szerintem ez enyhén szólva igazságtalan.és ami a legdurvább,h szinte egyöntetű vélemény vt ez a válaszolók részéről.
2015. máj. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!