Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan álljak hozzá a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan álljak hozzá a férjem "barkácsolásához"?

Figyelt kérdés

Apám szakmabeli, egész életemben úgy nőttem fel, hogy barkácsoltam. Hamarabb volt gyalugép a kezemben, mint barbie baba.

Na most a férjem panelból jön, egész életében elkerülték az ilyen munkák.

Pár éve vettük egy házat, második babánkat várjuk, nekem nincs időm barkácsolni, terhesen meg amúgy se csinálnám, épp elég a háztartás. A házunkon RENGETEG dolgot édesapám csinált, a fél házat neki köszönhetjük. A férjem persze segít neki, tanul tőle, jól eldolgoznak együtt.

Na most a probléma ott szokott kezdődni, mikor kitalálja a férjem, hogy ezt ő egyedül is megcsinálja. És hát látom, hogy nem szép a munka önmaga. Kitalál magának egy-egy apró munkát és nekiáll, de a vége SOHA nem lesz olyan szép, mint ahogy szerintem lehetne (mondom nem a levegőbe beszélek, egy vödör betont én is be tudok keverni, csak az őnála szétfolyik nekem meg van annyi sütnivalóm, hogy belerakok egy kis sódert és máris jobban tart). Általában igyekszem jó képet vágni a munkáihoz. Nem szólok az apróbb hibákra, ez van, attól még használható. De a látványos hibákkal nem tudok mit kezdeni. Most pl fest, és a glettelést le kellene csiszolni előtte. Hát nem csiszolta le és az egész fal tiszta csík, látszik a glettelés apró hibái. Hát most tényleg vágjak ehhez is jó képet és nézzem életem végéig a ronda falat?

Az egész házat egyedül én festettem ki, mondhatom értek a festékekhez és festéshez. Most csak a terhesség miatt nem festek. Erre ő nekiáll, első festése, természetesen rossz a fal, rossz a festés, rossz az ecset, minden rossz úgy ahogy van és ezért nem is lehet rendesen dolgozni.

És ha előre szólok neki, hogy mit hogyan csináljon meg, akkor teljesen beletiprok a lelkébe, elveszem a kedvét és most már "úgyis rosszkedvvel csinálja meg" és "elértem amit akartam".


Szóval tényleg nem tudom. Hagyjam rá és nézzem életem végéig a nem minőségi munkát, vagy pedig szóljak bele és veszekedjünk állandóan ezen.


Egyébként azért nem érzem igazságosnak ezt, mert ő simán beleszólhat az én dolgaimba, megmondja hogyan parkoljak be, hogyan vezessek, vagy tényleg azokat amikhez ő ért jobban. Nem szoktam ezen megsértődni, azt mondom ok igazad van.



2015. jan. 9. 09:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Ő azért nem látja a hibákat annyira, mert nem ért hozzá annyira. Ha egy kezdőnek adsz egy festést, lefesti csak még azt sem veszi észre, ha foltos a fal. Én is csak onnan tudom ezeket, hogy állandóan apámat kérdeztem gyerekkorom óta és figyeltem ő hogyan csinálja. Persze fejlődik ő szépen lassan, de messze nem veszi észre azokat a hibákat amiket én már kiszúrok.


Leülünk mi beszélgetni, csak akkor előjön a “már szavam se lehet a házban” meg “akkor én ezek szerint semmihez sem értek”, “semmire sem vagyok jó” szívfájdító monológokkal és bűntudatot kelt bennem, milyen szemét vagyok. Ilyenkor letörik, elvonul, hetekig/hónapokig semmihez se nyúl, szóval tényleg mint egy gyerek.


Egyszerűen nem tudom hogyan kezelni az önbecsülését. Agyondícsérem mikor valamit megcsinál jól, de amint kap kritikát, azonnal összetörik (igaz sok kritikát kap mert messze távol van a jótól). Tehát itt a “férfiúi önbecsülésével” van a gond, mert mindent maximálisan a szívére vesz. Egyszerűen már az agyamra tud menni ezzel a tulajdonságával.


De ugyanez van a gyereknevelésben. Kb mindenben megegyezünk és akkor előáll egy egetverő hülyeséggel, hogy én hogyan szoptassak. Nem fogadom meg a “tanácsát” erre kiakad, hogy én “kizárom a gyereknevelésből” és igazából csak magamnak szültem. Pedig sokmindenben megfogadom a tanácsát de azért a gyerek GONDOZÁSÁHOZ, ELLÁTÁSÁHOZ, SZOPTATÁSHOZ akkor is én értek jobban.


Elismerem, hogy másoknak súlyosabb problémái vannak (alkohol, megcsalás, erőszak, bunkó férj stb), de egy ilyen tulajdonság, ahol a férj, ha bekattan, ész nélkül ragaszkodik az igazához akármiről is legyen szó...tényleg nem tudom életem végéig érdemes-e ezzel szórakoznom. Nem válni akarok (nem vagyok az a na akkor váljunk el típus) de nem látom a kiutat és napi szintű veszekedések vannak ilyenekből.


Most épül egy “kan-lak”-ja, ami az ő külön birodalma lesz. Lesz benne elektromos gitár, pókerasztal, dart tábla, playstation minden ami egy “férfinek” a vágya lehet. Csak hogy “el tudjon vonulni” és “ki tudja pihenni az élet nehézségeit”. Apám csinálja a kőműves munkákat én állok elő a berendezés ötletekkel, dekorációval (juke boxot és neonvilágítást javasoltam). Szóval úgy gondolom tényleg, minden pasi álma lenne egy ilyen szoba (ráadásul nem is spórolok rajta csak hogy neki mindene meglegyen, mert amúgy elég spórolós vagyok) ahol a haverjaival szivarozhat, ihat és “férfi” lehet. De ezt is totál a szívére veszi, mert “mi beleszólunk” az ő szobájába és “már nem is érzi övének a szobát”. Ja ha mi nem szólnánk bele, tutira semmi haladás nem lenne, mert a falak nem fognak maguktól bevakolódni…

2015. jan. 9. 10:21
 12/26 anonim ***** válasza:
77%
jajj, hát nagyon nehéz természete van tényleg. De akkor is meg kellene értenie, hogy a kritika nem a személye ellen szól. Tényleg mint egy nagyra nőtt gyerek.
2015. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
64%

Így a leírásod alapján az lehet a baj, hogy semmiben nem érzi magát jobbnak tőled. Tehát bármibe kezd, azt te jobban tudod. Ezt nem bírálatból írom, hanem a leírásod alapján tényleg így van. Szóval otthon nem tud igazán Férfi lenni semmiben, mert azon kívül, hogy egyedül nem tudtál gyereket csinálni magadnak (bocsi), tényleg nem igazán szorulsz rá sehol. Ez rohadt érzés lehet neki.


Vagy te veszel vissza a "tökéletességedből", vagy ő áll a sarkára és végre megtanul férfi módjára viselkedni.


Egyáltalán hogy tudsz így felnézni rá? Hogy tudod elfogadni, mint férfit?

2015. jan. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%
Azért kérdező, téged sem kell félteni. Gondolom a férjed nagyon unhatja, amikor állandóan jössz neki, na majd én megmutatom, mert én ehhez is jobban értek dumát...
2015. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Köszi a kritikát, épp erre van szükségem. Mert érzem, hogy nekem is másképp kell hozzáállni mert "elnyomom". Szerintem itt inkább velem lehet a baj.


Felnézek rá, mert sokmindenhez jobban ért, jobban vezet, jobban intéz hivatalos ügyeket, erősebb nálam, férfias a megjelenése és egy szerető, megbízható, "mindenem a család" ember. És főleg, hajlandó bármire a családjáért. Ezek igazán nagy értékek.


De tény, hogy egyedül is mindig megálltam a lábamon, mert soha nem akartam eltartott/kapcsolatfüggő lenni. Végzettségem is van, jó munkám is és ugyanannyit keresek is mint ő. De neki épp ez tetszett bennem, hogy nem egy "férjet kereső" nő vagyok hanem egy egyenrangú fél. Na most visszanyal a fagyi, hogy a pasik mégsem bírják elviselni az egyenrangú feleket...


Mert rengeteg ilyen történetet hallottam és én soha nem akartam kilátástalan helyzetbe kerülni, kamaszkorom óta tanultam, félretettem, fejlesztettem a személyiségem a kapott kritikák alapján, függetlenedtem, nem igazán szorultam pasi segítségére soha, "csak" társat kerestem magamnak.


Szóval igazából nekem kell jobban visszatérnem a klasszikus női szerephez és visszaadni neki az irányítást... köszi a kritikát, jöhetnek még.

2015. jan. 9. 10:49
 16/26 anonim ***** válasza:
35%
Jól látod Kérdező. Az utolsó hozzászólásod beletrafált.
2015. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom, a kanszobát tényleg hagyd rá, véletlenül se szólj bele, ne is érdekeljen, hadd csinálja úgy ahogy akarja.

Kicsit mi is hasonlóan vagyunk, csk nálunk nincs a családban mester. A férjem mindent megcsinál, kőművesmunka, burkolás, villanyszerelés, falfestés de nyilván nem olyan minőségben mint egy mester. Nem is szereti csinálni, csak költségkímélés miatt csinálja. És igen, látszik a glettelés a festék alatt, a burkolás sem tökéletes, stb de ingyen van. Én nem kritizálom a munkáját, örülök, hogy megcsinálta. Mondjuk jobban én sem tudtam volna megcsinálni. Nem ér annyit a sima fal, hogy megromoljon miatta a kapcsolat.

2015. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Legalább a férfi-lakba ne szólj, szóljatok bele Szegény párodnak eleg van a papucs létből. És ha nem csinálja tökéletesen, akkor mi van? Majd legközelebb jobb lesz.

Férfiként (és nőként is) elég nehéz elviselni, ha a másik állandóan okoskodik, és meg akarja mondani a tutit.

2015. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy itt az a probléma, hogy a férj is "okoskodik" azokban a dolgokban, amikről úgy gondolja ő ért jobban hozzájuk. Ilyen esetben természetesen elvárja, hogy a felesége fogadja el a kritikát, és aszerint cselekedjen, ahogy ő jónak látja. De ő maga ugyanezt nem bírja elviselni, belátni. Ez azért talán ez nem egészen fair így.
2015. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nem érzem úgy, hogy az lenne a megoldás, hogy visszatérsz a "klasszikus női szerephez" és átadod neki az irányítást. A leírás alapján mindketten hibásak vagytok. Te egy kicsit túlságosan is beleszólogatós fajta vagy, mindent jobban tudsz (ez lehet, így is van, de hosszú távon a másik félnek ez nagyon zavaró lehet) ő pedig elég gyerekes, nem tudja helyén kezelni a kritikát, már egy kis komlexus is befigyel.

Szóval nem tudom, próbáltátok-e már konkrét példák, esetek nélkül ezt végigbeszélni, de ez kéne. Neked kicsit visszábbvenned, neki pedig megtanulni néha elfogadni, ha segíteni akarnak a kritikával.


Itt nincs olyan, hogy igen, te vagy a hibás, csak neked kell változtatnod. Ilyen nincs. Sok sikert, remélem sikerül megoldanod a dolgokat :)

2015. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!