Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj, hogy nem utálom apa...

Baj, hogy nem utálom apa barátnőjét? Most mit csináljak? Ki mellé álljak?

Figyelt kérdés

Anyáék régen (13 éve) elváltak és apának mindig is voltak nála fiatalabb barátnői, de mivel ezek nem voltak túl hosszú életű kapcsolatok, nem is voltam velük jóban, totál semlegesek voltak.

De tavasz óta van egy barátnője, akivel elég komolynak tűnik a dolog és én is bírom a csajt, még közös barátaink, barátnőink is vannak.

Volt néhány közös programunk már (voltunk külföldön néhány koncerten, együtt voltunk két fesztiválon, néha bulizunk együtt) és most felvetette, hogy Ők apával a karácsonyt az anyukájánál töltik, aki külföldi és mehetnék velük.


Mondtam anyának, hogy idén Karácsonykor nem leszek itthon és most haragszik, megsértődött. De nem értem, miért, amikor a Karácsony nálunk abból áll, hogy mindenki összeveszik mindenkivel, aztán egész délután megy a hiszti. Meg jött azzal, hogy ez lesz a húgom első Karácsonya... De nem értem, nekem emiatt miért kéne itt maradnom, úgysem fog rá emlékezni.


Nem akarom megbántani anyát, de apa élettársát én nem utálom, bármennyire is ezt várja el tőlem.


17/L


2014. okt. 14. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Esetleg h megkerdezted volna anyukadat, hog mit szólna hozza, ha te most apaddal unnepelnel, tan nem lenne meg sértődve.... Mellesleg ha nem akar elengedni, nem mehetsz
2014. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, kulfoldon is sok csaladban a karacsonyi nap abbol all, hogy osszevesznek, legyenek barmily nemzetiseguek. Karacsony egy helyen, szilveszter masik helyen, nem lehet?
2014. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Menj és érezd jól magad külföldön. Anyukádnak és a húgodnak készíts valami szép ajándékot, illetve menjetek el valahova előtte / utána pár nappal. Persze azt nem értem, hogy hogy nem érted anyukádat mi bántja, hiszen a vak is látja, hogy féltékeny/irigy az új "királynőre", főleg ha még téged is "elrabol".
2014. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Miért ne mehetnék?

Nem zárja rám az ajtót és dugja el a kulcsot.


Szilveszterkor szintén külföldön leszek, csak másokkal. Szóval az független ettől. Meg nem is szeretném a Szilvesztert a családommal tölteni.

2014. okt. 14. 14:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, anyukád miért utálja apukád párját. Ha van egy egyéves kis tesód, akkor gondolom, anyukádnak is van már új párja.


Egyébként talán nem jól adtad ezt elő anyukádnak. Nem közölni kellett volna vele, hogy nem leszel itthon karácsonykor. Hanem megbeszélni vele, hogy ilyen lehetőség adódott, te ezt szeretnéd, eddig még nem volt ilyen, most szívesen lennék inkább apukáddal ennyi év után, stb.

De most már mindegy, ha elengedett, akkor menjél, ha szeretnél. Apukáddal is töltheted a karácsonyt, nem kötelező mindig anyukáddal, ő is ugyanolyan szülőd.

2014. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 csabika1971 ***** válasza:

"Baj, hogy nem utálom apa barátnőjét? Most mit csináljak? Ki mellé álljak?"


Miért állnál bárki mellé is. Ez a legnagyobb létező felnőtt önzőség, mikor a saját gyermekétől elvárja, hogy utálja volt társát vagy annak a párját (persze néha van teljesen jogos eset is).

Mert miért? A gyerek ártatlan a kettőjük közti problémáknak. Inkább ürülne anyukád, hogy ilyen felhőtlen a kapcsolat köztetek.

Mond meg anyukádnak ne haragudjon rád azért, mert te még mindig szereted az apukádat. Bármit is tett a múltban, hisz még is csak az apád.

2014. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell utálnod, ilyet nem várhat el tőled senki. Nekem is jó a viszonyom a férjem lányával és mi úgy oldottuk meg, hogy minden második évben tölti nálunk a szentestét. Sokszor sajnos nem emlékszünk már, hogy előző évben kinél volt, de akkor elővesszük a fotókat, mert azt mindig készítünk szenteste, így onnan tudjuk. :)
2014. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
3%
Dugtál vele?
2014. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Pacsi.
2014. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!