Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mikor ismernétek...

Szülők, ti mikor ismernétek meg gyermeketek párját/barátját, barátnőjét?

Figyelt kérdés

Két nézet van szerintem manapság:

a,) minél később, vagy épp ha már el van jegyezve (azaz "komoly a kapcsolat")

b,) minél előbb, hogy megismerjék, milyen is az illető.


Ti melyiket preferáljátok?


Igaz, én még nem vagyok szülő (23 leszek), de én azt tartom, hogy minél előbb megismerném az illetőt.


Köszönöm a válaszokat


2014. aug. 6. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is 23 vagyok. Nekem mindig kíváncsi volt az anyukám, amikor összejöttem valakivel. Viszonylag korán, pár héten belül bemutattam mindenkit. Ami halogathatóbb, az sztem a 2 család összehozása. Nálunk pl. ez úgy volt, hogy én is ismertem a párom anyját meg ő is az enyémet 1 hónapon belül, viszont ők egymást csak az eljegyzés és az esküvő között valahol félúton.

Szülőként is így gondolkodom: minél előbb szeretném megismerni majd a gyermekeim párjait, akár komoly, akár nem. :)

2014. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szülő, de azért tapasztalatot mondhatok. A barátommal mikor összejöttem már aznap beharangoztam, hogy "anya, van pasim". Rá egy hétre mikor lejött hozzám, megismerkedtek. Viszont a szülők csak egy év után találkoztak úgy rendesen. Hát... Anyukám mondása: elég is volt egy találkozás. Nem azért, mert nem tetszett volna neki, hanem mert az enyém ilyen. Sokszor jön azzal, hogy úgyis szétmentek, minek ismerjem a szüleit. Már másfél éve ezt mondja. Tehát ez nálunk ilyen. A barátomat tudni akarja, hogy milyen, de hogy épp hova megyek el minden héten 3-4 napra, azt nem.
2014. aug. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minél előbb!


Én ugyan nem vagyok szülő, bár bőven lehetnék.


Saját példámat írom. Az én összes barátomat napokon belül megismerték a szüleim, de itt most ne valami formális bemutatásra, közös étkezésre gondolj, hanem egyszerűen ismerkedés utn pár nappal meghívtam hozzánk, vagy felugrott egy CD-ért, vagy akármiért, és én is pár nap után megismertem a szüleit. Nem is volt soha konkrét "bemutatás", mert ha ő volt ott vagy én náluk, akkor kaja időben együtt ettünk. Nem volt ennek olyan nagy súly, hogy akkor mi innentől kezdve "együtt járunk hivatalosan", sok barátom volt (van is), és sokszor kajáltak nálunk, és én is másoknál. Nme kell túlparázni, egyik félnek sem.

2014. aug. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na most látszólag ellent mondtam magamnak, hogy nem közös étkezés, és még is, de olyan vacsikra kell gondolni, amire senki nem készült, nem volt felhajtás, ette a srác, amit mi is, lecsót, pörköltet, mákos tésztát, tehát nem egy "esemény" volt.
2014. aug. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kettő közt..


Nem kel, minden futó kapcsoatot bemutatni, de azért ne akkor mutassa be, amikor már x ideje együttvannak, együtt élnek és eldöntik, hogy jázasodnak.

Eg így kivitelezhetetlen is szerintem..

Akkor, amikor úgy néz ki, hogy komolyabb.. Tehát nem pár hóapos kapcsolat.

Perszeez nem azt jelenti, hgy az ember nem is tudja, hogy van kapcsolata a gyereknek, addig jobb etben, ha komolyabb már mesél rola pár dolgot...

2014. aug. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minél előbb.


Én egy hónap után ismertem meg a családját - húgának volt programja, amire hivatalos volt, és elvitt magával.


Őt meg rá két hétre vittem haza a szülinapomkor.


Jó, ez sem szokványos, de nem kell eljegyzésig várni, és egy kapcsolat nem az eljegyzéstől válik komollyá.

2014. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem ez egy kicsit nehezen szokott menni :D

Én csak akkor szoktak anyámnak elmondani hogy van valakim amikor már rákérdez hogy hová megyek állandóan aztán elszoktam már mondani hogy nő van itten a dologban :D

Am a legtöbb barátnőmet nem ismerte meg anyám..

Ez nálam nehezen megy..

nem tudom miért ..

2014. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!