Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan álljak hozzá a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan álljak hozzá a férjem "barkácsolásához"?

Figyelt kérdés

Apám szakmabeli, egész életemben úgy nőttem fel, hogy barkácsoltam. Hamarabb volt gyalugép a kezemben, mint barbie baba.

Na most a férjem panelból jön, egész életében elkerülték az ilyen munkák.

Pár éve vettük egy házat, második babánkat várjuk, nekem nincs időm barkácsolni, terhesen meg amúgy se csinálnám, épp elég a háztartás. A házunkon RENGETEG dolgot édesapám csinált, a fél házat neki köszönhetjük. A férjem persze segít neki, tanul tőle, jól eldolgoznak együtt.

Na most a probléma ott szokott kezdődni, mikor kitalálja a férjem, hogy ezt ő egyedül is megcsinálja. És hát látom, hogy nem szép a munka önmaga. Kitalál magának egy-egy apró munkát és nekiáll, de a vége SOHA nem lesz olyan szép, mint ahogy szerintem lehetne (mondom nem a levegőbe beszélek, egy vödör betont én is be tudok keverni, csak az őnála szétfolyik nekem meg van annyi sütnivalóm, hogy belerakok egy kis sódert és máris jobban tart). Általában igyekszem jó képet vágni a munkáihoz. Nem szólok az apróbb hibákra, ez van, attól még használható. De a látványos hibákkal nem tudok mit kezdeni. Most pl fest, és a glettelést le kellene csiszolni előtte. Hát nem csiszolta le és az egész fal tiszta csík, látszik a glettelés apró hibái. Hát most tényleg vágjak ehhez is jó képet és nézzem életem végéig a ronda falat?

Az egész házat egyedül én festettem ki, mondhatom értek a festékekhez és festéshez. Most csak a terhesség miatt nem festek. Erre ő nekiáll, első festése, természetesen rossz a fal, rossz a festés, rossz az ecset, minden rossz úgy ahogy van és ezért nem is lehet rendesen dolgozni.

És ha előre szólok neki, hogy mit hogyan csináljon meg, akkor teljesen beletiprok a lelkébe, elveszem a kedvét és most már "úgyis rosszkedvvel csinálja meg" és "elértem amit akartam".


Szóval tényleg nem tudom. Hagyjam rá és nézzem életem végéig a nem minőségi munkát, vagy pedig szóljak bele és veszekedjünk állandóan ezen.


Egyébként azért nem érzem igazságosnak ezt, mert ő simán beleszólhat az én dolgaimba, megmondja hogyan parkoljak be, hogyan vezessek, vagy tényleg azokat amikhez ő ért jobban. Nem szoktam ezen megsértődni, azt mondom ok igazad van.



2015. jan. 9. 09:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
rendezd úgy hogy apukád "véletlenül" akkor jöjjön át amikor férjed kifestene meg ilyesmi.Kis dolgokat hagyd rá had érezze hogy ő a férfi, de nagyobb munkánál hívd át apucit akitől előbb fogadja el a segítséget mint tőled.Így senkinek sem tiporsz a lelkébe és ezt egy kis családi ebéddel is feldobhatod
2015. jan. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
56%
Én tuti veszekednék vele! :D.Most komolyan.Nehogymár a csúnya elrontott dolgokat kelljen nézned!!4
2015. jan. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
19%
Én örülnék, hogy megcsinálja. Ha nem tökéletes, akkor egy év múlva átfested te, és akkor az lesz.
2015. jan. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
A férjed nem értelmes ember, akivel meg lehet beszélni a dolgokat? Ami esztétikailag nem szép, gondolom ő is látja, nincs mit magyarázni rajt. Én nagyon önfejűnek látom a párod, az írásid alapján. "A cipész maradjon a kaptafánál". De ha már kontárkodik, ami nem baj, de akkor fogadja el a szakszerű segítséget. Mindenki jobban jár. Miért nem kér apukádtól tanácsot, segítséget, amihez kell. Mert az meg jó, hogy szívesen csinálja, de ismerje már el a korlátait, és, hogy ő ebben nem mester. A végeredménynek attól méh ugyan úgy örülhet, hiszen a munkája benne van. Ő is elvárja tőled, hogy elismerd, amihez ő ért jobban, és kijavítson, ha te nem úgy csinálod, ahogy szerinte kell.
2015. jan. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

Én is imádok barkácsolni a szépérzék legkisebb jele nélkül. Nálunk ez így megy:

-Drágám összedobnék egy konyhaszekrényt

-Inkább csinálj egy könyvespolcot


Én is érzékeny lélek vagyok, de ha nem tiltás van, hanem kapok egy alternatívát, akkor olyankor sem sértődök meg, amikor teljesen "el van borulva az agyam", hogy most barkácsolás lesz...

2015. jan. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Általában elismeri a "jótanácsot", csak van amikor "bekattan". Ő kitalál valamit és akkor nem lehet beleszólni, csak örülni az eredménynek.


Most pl kitalált egy polcrendszert (gyakorlatilag egy szűk helyre kell csak polcokat berakni). Én apámmal megbeszéltem és mondta, hogy kell neki keret mert az egyik fal gipszkarton és tutira nem bírja el a súlyt. A férjem meg csak úgy oda akarja rakni a polcokat a balba befúrva. Én ezt elmondtam a férjemnek, erre ő vérig volt sértve, meg nem bízom a munkájában, meg most már inkább neki sem áll, meg neki már egy szava sem lehet, meg amúgy is sz*r az egész világ. Hihetetlen túlzásokba tud esni. Egy-egy ilyen apróságon induló vitánk napokig tart és kb már az is rossz, hogy világ a világ.


Elismerem, hogy bosszantó amikor az ember orra alá dörgölik a hibákat és megmondják, mit hogyan csináljon, de máskülönben hogyan fejlődne. Nem várom el tőle, hogy profi legyen, de fogadja már el a profi tanácsot.


Egyébként édesapámnak is dettó ugyanez a véleménye, csak neki végtelen türelme van és nem szól vissza a páromnak vagy ügyesen terelgeti. Pl képes volt apám egy hatalmas támfalat a párom utasítása szerint zsalukőből megcsinálni, mikor apám egyértelműen egybe akarta betonból kiönteni, mert az jobban tart. Meg is mondta, hogy ha megreped, akkor lehet újra csinálni. Na én tutira nem hagytam volna ezt, csak már utólag tudtam meg.

2015. jan. 9. 09:43
 7/26 A kérdező kommentje:
Kap alternatívát, de az már beleszólás. Amikor "bekattan" akkor tényleg csak helyeselni lehet.
2015. jan. 9. 09:45
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent ráhagysz, soha nem fogja belátni, ha valamit rosszul csinál. Most pl. elhagyta a csiszolást, lehet, hogy nem látta annyira a hibákat, de az az első festésnél látszik úgy igazából. Ő nem látja? Neki ez megfelel? Vagy képtelen elismerni a hibáját?

Kisebb dolgokban engednék ki, de a ebben a festésben pl. nem. Ezt kell nézni évekig, nagyon bosszantó tud lenni. Tanulja meg elismerni, ha hibázik, tanuljon türelmet és ne kapkodjon. A gyors munka soha nem jó. Persze, hogy nehéz neked, de ha ráhagyod, akkor meg belülről őrlődsz.

2015. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a természetéből adódóan lesz nektek még sok más jellegű problémátok is. Ülj le vele, és beszélgessetek el. Úgy viselkedik az írásod alapján sokszor, mint egy hisztis akarnok gyerek. De szerintem ez nem olyan tulajdonság, amit odafigyeléssel ne lehetne kontrollálni. Én is tudom magamról, hogy makacs, önfejű vagyok, ezért tudatosan kell rá figyelnem, hogy figyelembe vegyem mások szempontjait is, mert nem biztos, hogy mindig, minden helyzetben az enyémek a legjobbak.
2015. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Bence_ ***** válasza:
64%

Könnyveket vennék neki.

Így festünk, így tapétázunk, így rakjuk a parkettát stb..

2015. jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!