Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megtartottam a lánykori...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtartottam a lánykori nevem. Tényleg olyan nagy probléma?

Figyelt kérdés
Még nem tartottunk lagzit, csak a polgári szertartás volt meg. A férjem szülei nem örültek a döntésemnek. Kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok erről.
2015. jan. 8. 00:53
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
37%

én személy szerint szép gesztusnak tartom, és akinek tetszik így a neve, vegye fel. saját magam viszont nem tudnék hozzászokni egy tőlem addig abszolút idegen névhez. páromnak is szép vezetékneve van, talán szebb is az enyém, de ha már huszonix évet leéltem vele, akkor ezentúl is boldogulni fogok a sajátommal :)

minednki tegyen úgy, ahogy jónak látja. anyósék meg ne szóljanak bele.

2015. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
77%

Én is megtartom a saját nevem, szeretem is, illik is hozzám:) A vőlegényem egyébként egyetért velem, illetve neki teljesen mindegy, az én nevem, az én választásom.

Meg nekem nem fontos, hogy lássák a nevemen, hogy férjezett vagyok. Az, hogy összekötöttük az életünket a párommal, csak kettőnkre tartozik.

De egyébként azzal sincs probléma, ha valaki felveszi, csak nekem olyan idegenül hangzik a saját nevemmel.

2015. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
85%

Azért régen egyszerűbb volt megtartani. Korábban mentek férjhez a lányok 18-20 évesen, max. egy személyiük volt, aztán kész.

Én 25 évesen mentem férjhez, ami manapság nem számít soknak, de akkor is voltak már a nevemen, amit mind meg kellett volna változtatni:

-személyi/lakcímkártya

-könyvtárjegy

-adókártya

-TAJ kártya

-bankszámla

-telefonelőfizetés

-internet/tv előfizetés

-magánnyugdíjpénztár

-lakáskassza

-munkahelyi szerződés

-albérleti szerződés

-még egyetemre is jártam levelezősre, ott az indextől kezdve az összes nemtom milyen papírig bezárólag a TO-n mindent meg kellett volna változtatni, tanároknak egyenként szólni,h mostmár xy vagyok, nem zy, ne lepődjenek meg ha ilyen nevűt látnak egy dolgozaton stb...

És akkor még nekem volt lakásom, de ha valakinek van, akkor ahhoz az össze közműszolgáltatónál változtatni,vagy hiteleknél a banknál is meg minden. Esetleg ha jár neki valamilyen állami dolog ott is változtatni.

Akinek van tudományos karrierje, nem ismerik majd fel névről,ha megváltoztatja és megjelenik új cikke.

Vagy csak simán fontos a már bejáratott név a szakmájában.

Na amikor én ezt mind összeszámoltam, úgy döntöttem a férjemmel,h sorbanállás helyett inkább vele töltöm ezt az időt:) Lehet lepontozni, de utálok hivatalokban szenvedni.

2015. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
47%

# 6/33 vagyok, szépen lepontoztak azért, mert felveszem a férjem nevét.. :)

még annyit fűznék hozzá, hogy én sem -né lettem, hanem a vezetéknevemet cseréltem le... az én szívem ezt diktálta..

2015. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
72%
Több kötőjeles megoldást választott asszonykától hallottam hogy a gyerek nevénél sokkal nagyon bonyoldalmak voltak az anyósékkal. Valahogy nehezen fogadják hogy az anyuka nevét is továbbviheti a gyerek.
2015. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
92%

És kit érdekel, hogy a férj szülei mit szólnak a kötőjeles unoka névhez.

Nálunk úgy lesz, hogy mindneki megtartja a saját nevét. A gyerek kötőjeles lesz, és ha felnő, maga dönthet, hogy melyiket, hogyan szeretné használni.

2015. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
81%
Ez a te dolgod, nem tartozik SENKI másra, és nincs joga senkinek ezért bírálni téged.
2015. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
88%
szerintem nem nagy probléma. Én is meg szeretném tartani a nevemet.
2015. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
16%

33!

Velem mondjuk nem módosítottak szerződést az asszonynevem felvétele után, elég volt egy változás bejelentő lapot kitöltenem, amihez még nem is kellettek az új, átírt okmányaim. De én mondjuk csak olyan lényegtelen helyen dolgozom, mint az ORFK...

A banknál nem írattam át semmit, majd a következő kártyánál jelzem, ha addig nem nyittatunk közös számlát a férjemmel.

Telefon- és internet előfizetésemet nem változtattam meg. Mert ez csak formalitás. Ki kellett volna töltenem valami papírt, de megmondták, őket nem zavarja, ha engem nem, maradjon. Úgyis távszámlán fizetek, nem kapok csekket, amin a régi nevem van, ha mégis úgy lenne, túlélném.

Albérleti szerződést sem kellett módosítanunk, pedig hivatalosan lakunk ott. Pedig azóta a férjem és az én személyigazolvány számom is változott.

Könyvtárjegyet sem cserélnék, az is biztos. Ennek a nagyja, amit felsoroltál, túlzás.

Bőven elég lakcímkártyát, személyit, taj- és adókártyát cserélni. A többihez még sorban állni sem kell.


Nincs azzal baj, félreértés ne essék, hogy megtartod a neved. Csak az ilyen kifogások! Hogy jaj, nincs időm rá, utálok várakozni. Mintha Isten bizony 100 évbe telne! Ez ugyanolyan blamázs, mint az elvált, de férjük nevét viselő nők magyarázata: jaj, olyan sok idő lecserélni, és a pénz!


Inkább mondanád azt csak, amit a többi: neked jó a születési nevet, meg akartad tartani. Nem akartál új nevet magadnak. De ez a rizsa a papírcserékről...

2015. jan. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
0%

én így nem vettelek volna le, de ez csak a ti ügyetek!

ha ügyvéd vagy közjegyző vagy, akkor jogos!

2015. jan. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!