Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megtartottam a lánykori...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtartottam a lánykori nevem. Tényleg olyan nagy probléma?

Figyelt kérdés
Még nem tartottunk lagzit, csak a polgári szertartás volt meg. A férjem szülei nem örültek a döntésemnek. Kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok erről.
2015. jan. 8. 00:53
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
83%
Anyukám több, mint 25 éve megtartotta a saját nevét, apu szülei teljesen kiborultak rajta, hogy ebben a családban ez nem szokás. Apu magasról tett rá, nem cselédnek vette el anyut vagy tulajdonnak, tőle akart gyerekeket és leélni vele az életét, egy név ezen nem változtatott. Én sem szeretnék -né lenni, azon gondolkodtam már, hogy vezetéknévként felveszem a leendő férjem nevét, de lehet megtartom a sajátom, ha már évek óta ezzel élek, és így ismernek minek változtatnám meg? Ha 18-20 évesen férjhez mentem volna lehet azt mondtam volna, hogy szeretném ha mindenki látná, hogy én már -né vagyok, azóta benőtt a fejem lágya.
2015. jan. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
82%
Én a második házasságomban élek. Az első feleségem felvette a nevemet, a második nem. Nincs ezzel semmi probléma. Ezen semmi nem múlik.
2015. jan. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem fel a férjem nevét. Anyósom problémázott rajta, hogy "így nem tisztelem a férjem". Mondtam neki, hogy a tisztelet nem múlik semmilyen névválasztáson. Finnyogott rajta, de úgysem tudott mit tenni. Nem bántam meg, hogy a saját nevem maradt.
2015. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Én férfiként is azt mondom, hogy nálunk ez az egész név kérdés túl van misztifikálva. A szeretet, az egymás tisztelete nem azon múlik, hogy kinek mi a neve. Szerintem az a legjobb megoldás, ha mindenki olyan nevet visel, amilyent a legjobban szeretne. Ne más véleménye számítson.
2015. jan. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
81%
Ha egyszer én is férjhez megyek, (már 10.-jére van elhalasztva) én sem veszem fel a párom nevét. Nagyon egyszerű miért, mert egyedi nevem van, a facebookon 1 van belőlem :D És azóta "különlegesnek" érzem magam. Meg amúgy is szeretem a nevem, engem mindenki így ismer :) stb. Ezzel élek közel 30 éve.
2015. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk apámnak volt egy félmondata, hogy ő hasonló esetben biztos haragudott volna anyámra.


Felmerült az is, hogy mindketten kötőjelesek leszünk, a férjem részéről az alábbi, szerintem érthető, indokokkal lett visszautasítva:

- baromi hosszú neve lenne

- neki a családnevem hangzása annyira nem tetszik

- háta közepére se hiányzik az iratcserélgetéssel járó macera

- megszokta az eddigi nevét


Nagyjából hasonlók voltak az én indokaim is. A férjemnek elvi kifogása nem lett volna, de a gyakorlati macerát nem akarta felvállalni.

Viszont a közös gyerekünk kötőjeles nevet kapott, mivel az én családnevem kihalófélben van.

2015. jan. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
62%
Mi idén házasodunk, és úgy döntöttem, hogy kötőjeles formában fel fogom venni a jövendőbeli férjem vezetéknevét is. Én sem kértem ki erről senki véleményét, sem a szüleimét, sem a barátnőimét, sem a párom szüleiét. Egyedül a vőlegényemmel beszéltünk erről, neki tulajdonképpen teljesen mindegy volt, hogyan döntök, mert nem ő fogja viselni az új nevet. Engem nem érdekel különösebben, hogy kinek fog tetszeni, és kinek nem. Nekem tetszik majd így, és ez a lényeg. Egyébként sokan nem tudják, részben a vőlegényem szülei sem, hogy hogyan fogom viselni a nevem az esküvő után, majd a polgári szertartás után megtudják. :)
2015. jan. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
88%

Én férfiként - ha véletlenül mégis összeházasodnánk valamikor:) - azt szeretném, ha a párom megtartaná a jelenlegi - "lánykori" - nevét, pont ahogy a Kérdező tette.

- így hívják harmincon-éve

- kevesebb bonyodalom, nem kell papírokat cserélgetni

- a kapcsolatot egyáltalán nem érinti

- a barátok-ismerősök-rokonok úgyis tudják, hogy egy pár vagyunk, az idegeneknek meg semmi köze hozzá és semmi dolga vele, a családi állapottal meg végkép nem.

2015. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
57%

"Sötét középkori csökevény az szokás, hogy a saját nevedet felejtsd el a házasság után, többé nem vagy önálló személy, csak valakinek a felesége. "


A sötét csökevény a te agyad, a házassági név sokkal később alakult ki, mint a középkor (középkorban a vezetéknév használata sem volt elterjedt), ráadásul a történelemben egy csomó asszony, akinek ismerjük a nevét, mind a lánykori nevén ismertebb.

Ez a "megszűnik önálló személynek lenni" szöveg is baromság, ma minden igazolványban és hivatalos okiratban szerepel ugyanúgy külön a lánykori név is, sőt a gyerek személyes adatai között is, ahol fel kell tüntetni az anyja LÁNYKORI nevét.

A kérdésre válaszolva, szerintem mindenki úgy veszi fel a nevét, ahogy akarja, ahogy neki szimpatikus, nem ez befolyásolja a házasság sikerét.

2015. jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
61%

Nekem jövő héten lesz az esküvőm, és megtartom a nevemet. Egyrészt mert semmi kedvem lecserélni az összes iratomat, másrészt meg mert két keresztnevem van, és baromi hosszú lenne már úgy, csak simán a férjem vezetékneve meg nem hangzik jól a keresztneveimmel.

De attól, hogy hivatalosan marad a lánykori nevem, attól a hétköznapi életben még lehet hogy fogom használni a Zné X Y formát.

2015. jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!