Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megtartottam a lánykori...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtartottam a lánykori nevem. Tényleg olyan nagy probléma?

Figyelt kérdés
Még nem tartottunk lagzit, csak a polgári szertartás volt meg. A férjem szülei nem örültek a döntésemnek. Kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok erről.
2015. jan. 8. 00:53
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miben érinti a férjed szüleit, hogy te hogyan használod a neved. Úgy látszik nekik nagy probléma, de biztosan nem olyan ésszerű oka van, amivel neked foglalkoznod kellene. Ha valaki akar, akkor talál olyasmit, amibe beleköthet. Én egyébként nem látok rosszat abban, hogy megtartottad a leánykori neved, lehet én is így teszek majd, szeretem, és már leéltem vele 30 évet. Remélem a párommal is le fogok ennyit, de ezt nem a neven fogja befolyásolni..
2015. jan. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán nem. Szerintem mindenkinek szép a neve, ha felveszi a férje nevét,ha nem :)
2015. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
46%
Maximum a férjed problémázhatna ezen. Nekem pl. tetszik, hogy a nők felveszik a férjük nevét, de azért annyira nem problémáznék ezen.
2015. jan. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
62%

Maximálisan egyetértek a döntéseddel. Normális XXI. századi, kulturált módon jártál el, elég szomorú, hogy nem mindenki tesz így.


Sötét középkori csökevény az szokás, hogy a saját nevedet felejtsd el a házasság után, többé nem vagy önálló személy, csak valakinek a felesége.

Szerintem baromira hülyén is néz ki, hogy egy nőnek férfineve van egy -né toldalékkal.

Azonkívül egy csomó felesleges plusz költséggel és vesződséggel, utánajárással is jár, ha megváltoztatod a nevedet, mert az összes okmányodat ki kell cserélni, az összes helyen át kell íratni.


Nemrég volt a Feminfon egy jó cikk a témában:

[link]

2015. jan. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
57%
Én is megtartottam a nevemet,és az összes ismerősöm igy tett.Soha nem értettem,hogy miért van kéne megváltoztatnia a nevét annak,aki férjhez megy.Kaptam egy nevet születésemkor,és ezzel a névvel is fogok meghalni.Én már több mint 7 éve mentem férjhez,de már akkor sem volt szokás felvenni a férj nevét,max. a vidékieknél.
2015. jan. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
12%
Mivel egy másik családhoz tartozol már, ezért szerintem úgy a jó, ha a férjed nevét veszed fel, nem mintha még apukádhoz tartoznál. :) Én is megakartam hagyni, de esküvő előtt úgy éreztem hogy ez így van rendjén, így a helyes, Isten is így rendelte el, hogy az asszony elhagyja a családját... és lesznek ketten egy testté :)
2015. jan. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
76%
Bár még csak 19 éves fiú vagyok, de én sem értem miért lesz jobb attól ha valaki felveszi a férje nevét, ha egyszer feleségem lesz én külön kérem hogy ne tegye. :D
2015. jan. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
97%

Ha később fel akarod venni, azt is el lehet intézni.

De.a.házasság már rég óta nem a rangról és nem a névről szól.

Ezt a régi neveltetésű emberek nem, vagy nehezen értik meg. Ezért ne nehezteljenek rád és te se rájuk. Nekik ez teljesen mást jelentett, mint ma.

Ha zavarna, a párommal megbeszélném és kérném ő rendezze ezt le a szüleivel. Vele szemben megértőek lesznek.

2015. jan. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
92%

Én részben felvettem a férjem nevét, mert nekem így felelt meg. Te nem vetted fel, mert neked így felelt meg.


A közös vonás ebben, hogy mindketten aszerint cselekedtünk, ahogy nekünk megfelelt. Én nem kértem ki az anyósék véleményét sem előre, sem utólag, mert mi közük hozzá? Ki viseli a nevet?

Pl. eszemben sem lett volt Férj teljes neve + né lenni, pedig a férjem ezt szerette volna. Ugyanakkor mégis akartam viselni, így maradt a hosszabb: Férj vezetékneve + né és az én teljes nevem.

2015. jan. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
94%

"Isten is így rendelte el, hogy az asszony elhagyja a családját... és lesznek ketten egy testté :)"


Bocsi, de a Biblia szerint a férfi hagyja el apját és anyát, hogy feleségével egy egészet alkothassanak. Csak a pontosság kedvéért.

Egyébként egy embernek van erről joga dönteni: annak aki viseli a nevet.

2015. jan. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!