Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Együtt maradjak egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt maradjak egy ilyen teszetosza, életképtelen, fura emberrel?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni a lényeget, bár annyit tudnék írni, hogy estig írhatnám..Nem vagyunk házasok, viszont együtt élünk már 2 éve lassan, és van egy 9 hós babánk.


Szóval. A párom egyáltalán nem mondható férfinek, mert egyáltalán nem viselkedik úgy. Az agyamra megy azzal, amiket csinál. Konkrét példák, hogy érthető legyen:

-állandóan mondja, hogy kéne másodállást keresnie, mert alig jövünk ki hó végére, de ezt másfél éve (!) mondja, de nem jutunk egyről a kettőre, mert tenni nem tesz semmit, ha meg jönne lehetőség, egyszerűen csak hagyja. Ebből kifolyólag esélyt sem látok, hogy Édesanyámtól valaha különköltözzünk 3-man

-mindig panaszkodik, hogy nő a hasa, meg "le van eresztve", elfogytak az izmai, de tenni nem képes érte (nem érdekel a külsője, hanem a nyavajgása zavar, hogy 2 naponta nekem panaszkodik, de nem képes megmozdulni..)

-tegnap este pl. etette fürdetés után a gyereket , mondom magamban gyorsan megfürdök a gyerek vizében, amíg nem hűl ki teljesen, befutottam, levetkőztem, lépnél bele a kádba, erre kiabál, hogy én mit csinálok? Mondom, fürdenék. Erre, hogy MIÉRT, legalább a gyerek rugdalozóját vinném oda, vagy valami ( de ezt a lehető legflegmább hangsúllyal, plusz lecseszően..a nappaliba etette a gyereket, annyi lett volna a feladat, hogy végzett az etetéssel, kezébe kapja a babát, lép 5öt!!!!! és ott az az istenverte rugi, tehát ez úgymond NEM FELADAT, de ő még ebből is problémát csinált, hogy én nem vagyok képes ebben SEGÍTENI..(végül rájött, hogy azért ez gáz, és sikeresen megoldotta ezt az akadályt)

-nem érti meg, hogy a Baba még pici, jobban fel kell öltöztetni, mint saját magát, plusz ő nem mozog , hanem cipelve van, és emiatt nem lesz annyira melege pl. sétáltatásnál. Fél óráig megy a vita azon, hogy szerinte "nem kell ennyi ruha a gyerekre"

-azt sem fogja fel, ha azt mondom: álmos, le kéne rakni. Nem, szerinte MINEK??? Nem álmos, felesleges lerakni..( közbe már sír, dörzsöli a szemét,minden baja van)

-ha megkérem, hogy etesse meg, mert más dolgom van, nem hiszitek el, de MINDIG rávágja hogy BIZTOS NEM ÉHES MÉG MINEK KELL ETETNI??? Ezen is vagy megy a vita 10-15 percig, majd érdekes módon beigazolódik, hogy tényleg éhes volt

-ha mondom neki, hogy figyi, el kéne menni a Teszkóba (5-kor pl.), akkor elkezdi mondani, hogy minek, mit akarok már megint, hát vásárolni, akkor este 6 lesz , mire el tudunk indulni, ugyanis akárhova megyünk, MINDEN ALKALOMMAL( komolyan!!!) 3-szor kell szólnom hogy akkor induljunk légyszíves..és 3-adszorra feltápászkodik, ahol épp van, 15 perc alatt felöltözik (ezalatt csak a cipőt, a pulcsit, és a kabátot értem!!!), majd nagy nehezen sikerül elindulni akárhova is 1 óra kérlelés után...


Bocsi, lehet, hogy hosszú lett, köszi aki elolvasta, és válaszol.

Szerintetek érdemes alapoznom egy ilyenre? Vagy inkább egyedül , nyugalomban a Babával, kezdjek új életet?


2015. jan. 7. 08:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megismerted nem volt ilyen, azóta változott meg?
2015. jan. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
44%

elmondanám neki mi a gond ..

ha nem változik akkor kitenném a lakásból és adénk neki 3 hetet gondolkodni

utána visszaengedném és meglesném változik e vagy marad amilyen

ha nem akkor végleg elküldeném a fenébe ...

2015. jan. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

"A párom egyáltalán nem mondható férfinek, mert egyáltalán nem viselkedik úgy." - tapasztalataim szerint, de, pont úgy viselkedik :)


Próbáld meg neki higgadtan elmondani a problémáidat, mert alapvetően a leírtak alapján egy segítőkész ember, aki amúgy szívesen részt vesz a gyerek melletti teendőkben is. Mérlegeld mindezek mellett a jó tulajdonságait is. Hidd el, egyedül nem olyan "nyugodt" egy gyerekkel, mint ahogy azt most képzeled. Mégha teszetoszáskodik is sokszor, hatalmas segítség azért, hogy pl. megeteti néha, amíg te fürdesz (pl.).

2015. jan. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
59%
Tisztáznám vele hogy a gyereknek szüksége van evésre és alvásra. A többi "bajod" szerintem nevetséges, pl hogy 15 perc alatt öltözik fel, úristen.... Gondolod, hogy egyedülálló anyaként, egy 9 hós babával olyan társat fogsz találni, aki minden elvárásodnak megfelel? Társkeresőre kiírod majd, hogy olyan férfit keresel, aki 5 perc alatt öltözik fel? Jaj...
2015. jan. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%
Ha van lehetőséged rá, akkor inkább néküle, mint vele. Ha nincs, akkor teremtsd meg a lehetőséged rá.... :-/
2015. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyira nem tűnik szörnyűnek az élettársad,inkább az lehet a gond hogy nem szereted igazán.De akkor minek vállaltál vele gyereket?Minden embernek vannak hülye dolgai,szokásai,emiatt biztos nem hagynám el a páromat,pláne akkor ha lenne egy 9 hónapos gyerekünk is.
2015. jan. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

2-es, ez nem is rossz ötlet.. :)


4: 1. Sosem fogom magam társkeresőre rakni, nem vagyok az a típus, aki mindenáron akar valakit maga mellé

2. Hidd el, ha MINDEN NAP része lenne az életednek ezek a "nevetséges" problémák, amik apró dolognak hangzanak, ám képesek megkeseríteni a mindennapokat, majd rájönnél, hogy milyen tud lenni..persze ítélkezni könnyű, hogy nem éled át azt, amit én nap mint nap, ja és, csak pár dolgot írtam le, hidd el, még tudnék mesélni


1-es válaszolónak: Nem volt ilyen, vagy lehet, csak elborította a rózsaszín köd, mert nagyon szerelmes voltam, és semmi hibája nem tűnt fel, vagy csak nem érdekelt.. :(

2015. jan. 7. 08:40
 8/32 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló:


Leírom konkrétan, nem kertelve , hogy miért vállaltam gyereket vele..


Nem, én nem "fogamzásgátló mellett lettem terhes", és nem, "nem szakadt ki a gumi", meg nem jövök a hasonló kamu szövegekkel sem..


Csesztünk a védekezésre, és becsúzott. Megölni meg nem fogom a bennem növekvő életet..

2015. jan. 7. 08:42
 9/32 Aky987 válasza:
Még nem akart gyereket..ebből kiderül hogy semennyire nem vágyott még rá...és azért a baba miatt sem tudtok elköltözni "otthonról". Ahogy még 38 an lefogják írni ugyan azt ülj le vele normálisan beszéld ezt meg vele hogy figyeljen rá oda tudatosan hogy ne kelljen kérlelni stb ilyenek. A lényeg hogy tudatosan figyeljen rá.
2015. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem itt úgy lenne megoldható a problémák zöme, ha szigiorú menetrendet vezetnél be, amihez a párod is tudja tartani magát. Tehát a gyerek minden nap ugyanazokban az órákban eszik. Nem "meg kéne etetni a gyereket mert éhes", hanem 12 óra, ebédidő és eszünk. A bevásárlásra is szabd meg, "minden héten csütörtökön 5-kor megyünk bevásárolni". Minden szombaton reggel 9-11 között takarítunk. -5 fokban a gyerekre mindig 4 réteg ruhát adunk. Tehát akár le is írhatnátok együtt ezeket a szabályokat, szerintem sokkal könyebb lenne az életed utána. Ő ilyen tipus, vele így lehet együtt élni. De gondolom, ha lesz egy rutin, mindig mindent ugyanabban az időben, ugyanúgy csináltok, akkor már nem lesz belőle vita.
2015. jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!