Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságban fő az őszinteség....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban fő az őszinteség. Biztos?

Figyelt kérdés
Hányszor hazudunk a békesség kedvéért? Hányszor hazudunk, mert aki kérdez, az az igazságra kíváncsi a legkevésbé? Hányszor bunkóznának le bennünket az igazságért? Aki azt mondja, hogy a házasságában nem hazudik, az most is éppen hazudik.

2015. jan. 5. 15:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Őszinte és őszinte válasz között is van különbség. Lehet diplomatikusan/kedvesen is őszintének lenni. Általában én abból indulok ki, hogy ha valaki feltesz egy kérdést, akkor el tudja bírni, ha arra őszinte választ kap, de abban az esetben, amit írtál Kérdező az ,,Úgy érzem, van rajtam pár plusz kiló, te hogy látod?" kérdés= szeretném hallani, hogy akkor is tetszem neked, amikor nem vagyok az önbizalmam csúcspontján. Ilyenkor tényleg nem az a célravezető, hogy azt mondod, hogy ,,Tényleg felszedtél.", hanem a mögöttes kérdésre érdemes válaszolni, pl. ,,Nagyon tetszenek a szép formás melleid" (ha tényleg így van, és a plusz kilók a méretén növelnek, amit a legtöbben szeretnek, tehát nem hazudsz).


Ha viszont már téged is zavarnak a plusz kilók, akkor azt is meg kell mondani, bevállalva ezzel a patáliát, de ezt is lehet úgy csomagolni, hogy ,,ez meg ez tetszik rajtad, viszont tényleg jót tenne az egészségednek egy kis testmozgás.". Vagy ilyen kérdésre nem is kell direktben válaszolni, vissza is kérdezhetsz, hogy ,,Miért, te nem érzed jól magad a bőrödben?".


Nálunk is ment a vita egy darabig, én is elvártam a férjemtől, hogy amikor nem vagyok megelégedve magammal, akkor nyugtasson meg, hogy még úgy is tetszem neki, és hasonló kérdéseket tettem fel, mint a feleséged, ha pedig őszinte, és nyers választ kaptam, akkor megmondtam, hogy inkább hazudjon ilyenkor. De aztán rájöttem, hogy milyen már az, hogy nem mondhatja el a véleményét. Úgyhogy most már ha bíztatásra vágyom, akkor azt mondom, nem pedig ilyen indirekt kérdésekkel próbálok kicsikarni valamilyen önbizalomerősítő választ.

2015. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Üdvözletem!

Aki azt mondja, hogy nem hazudik a házasságában, az még magához sem őszinte.

Gondoljunk a házasságon belüli szexualitásra. Eltelik 5-10 év... Van még egyáltalán, vagy már nincs is?

Ha van, biztosan azért és akkor van, amikor kölcsönösen megkívánjátok egymást? Vagy akkor, amikor tényleg fel tudtad izgatni a párodat? Vagy ez a szeretkezés már 'csak házasélet', amit férjed / feleséged 'megtesz', mert ez a dolga??? Esetleg meg mered mondani a házastársadnak, hogy most éppen nem kívánod? Hányszor mered ezt mondani? 5 kezdeményezésből 3-szor elutasítod, mert őszinte vagy? Vajon hány ilyen alkalom kell, hogy a másik már ne is próbálkozzon?

Esetleg már nincs is szex, pedig még nem vagytok száz évesek? Megbeszélitek ezt is őszintén? És még mindig házasok vagytok, és boldogok is?

Nos, ha van köztetek ilyen ember kérem üzenjen, mert szeretnék találkozni vele, egy terápiás beszélgetésre. :-)

2015. dec. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Üdvözletem!

Aki azt mondja, hogy nem hazudik a házasságában, az még magához sem őszinte.


"28 éve élünk együtt és nem hazudunks semmiben egymásnak - persze emiatt vannak komolyabb viták, éppen az eltérö vélemény miatt. Viszont eddig minden alkalommal sikerült olyan megoldást találni, amivel mineketten élni tudunk.


"Gondoljunk a házasságon belüli szexualitásra. Eltelik 5-10 év... Van még egyáltalán, vagy már nincs is?"


VAN, méghozzá jó!


"Ha van, biztosan azért és akkor van, amikor kölcsönösen megkívánjátok egymást? Vagy akkor, amikor tényleg fel tudtad izgatni a párodat? Vagy ez a szeretkezés már 'csak házasélet', amit férjed / feleséged 'megtesz', mert ez a dolga???"


Azért VAN szex, mert megkívánjuk egymást - éppen ezért nincs semmiféle szabály, hoyg mikor KELL, vagy hogy milyen gyakran ELVÁRHATÓ - amikor mindkettönknek VAN rá kedve. De a "ténylegesen felizgatni a másikat" az alap, viszont ehhez sokszor elég egy véletlen érintés is - és már mindketten alig várjuk, hogy továbbmehessünk.


"Esetleg meg mered mondani a házastársadnak, hogy most éppen nem kívánod? Hányszor mered ezt mondani? 5 kezdeményezésből 3-szor elutasítod, mert őszinte vagy? Vajon hány ilyen alkalom kell, hogy a másik már ne is próbálkozzon?"


Ha nem kívánok valamiért, akkor megmondom és annyiszor, ahányszor így van. Eddig még arra nem volt példa, hogy utána ne próbálkozzon. De ha ez valamiért bekövetkezne, akkor nekem még mindig meg lnne a lehetöségem kezdeméynezni. (Márcsak azért is, mert soha nem volt olyan "szabály, hogy ö kezdhet és meg "beleegyezek", akinek elöbb van kedve, az elcsábítja a másikat. A legtöbb esetben a megkívánás egyszerüen "átragad" a másikra és egymást visszük egyre tovább.)


"Esetleg már nincs is szex, pedig még nem vagytok száz évesek? Megbeszélitek ezt is őszintén? És még mindig házasok vagytok, és boldogok is?"


Ez nem áll fenn. De ha feltételezem, hogy valamiért nem tudnánk tovább szexuális kapcsolatot IS fenntartani, attól még a köztünk lévö mély szeretet és összetartozás változatlanul fennállna. Természetesen megbeszélnénk, hogy mi a probléma, keresnénk oylan megoldást, amivel mindketten egyetértünk és ettöl nem csökkene a boldogságunk, mert nemcsak a szex a lényeg.


"Nos, ha van köztetek ilyen ember kérem üzenjen, mert szeretnék találkozni vele, egy terápiás beszélgetésre. :-)"


Ahogy írtam, mi ebbe a karegóriába tartozunk. Beszélgeni lehet, ha akarsz - habár nem világos, hogy KINEK kellene terápia -, viszont személyes találkozást eléggé valószínütlennek tartok.

2015. dec. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!