Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságban fő az őszinteség....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban fő az őszinteség. Biztos?

Figyelt kérdés
Hányszor hazudunk a békesség kedvéért? Hányszor hazudunk, mert aki kérdez, az az igazságra kíváncsi a legkevésbé? Hányszor bunkóznának le bennünket az igazságért? Aki azt mondja, hogy a házasságában nem hazudik, az most is éppen hazudik.

2015. jan. 5. 15:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Ez minden emberi kapcsolatra érvényes, a házasság csupán egy ezek közül. Ez annyira alap, hogy azt tudom mondani: a túlélésünket szolgálja a hazugság. Ez van, az emberek világa ilyen.
2015. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Le leszek pontozva,de egyetértek a kérdezővel. 21 éve vagyok házas, és bizony létezik kegyes hazugság. Persze nem a nagy dolgokban, sosem léptem félre, nem szerencsejátékozom, nem iszok, nem drogozok, nem szórok egy vagyonokat.... Igazság szerint még csak nem is hazudok, de előfordul, hogy nem mondom el valamiről az igazat, főleg ha nem is kérdezi.... Biztos vagyok benne hogy a feleségemnek is vannak ilyen dolgai, és amíg nem egetrengető horderejű dologról van szó, addig szerintem nem gond. Pl tegnap kölcsön adtam egy kollégámnak 15 ezer forintot. Nem mondtam a feleségemnek, mert az ilyeneken mindig kiakad, de megsajnáltam, s mivel munkatársam pontosan tudom hogy a héten kap(unk) fizetést és adja is vissza. Ha rákérdezne, megmondanám, ha nem kérdezi, nem szólok. Ilyesmikre gondolok.
2015. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
Mindkét válaszoló nagyon jól írja, mondanom sem kell, nincs hozzáfűznivalóm :)
2015. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%

Igaz, házasok nem vagyunk, de 5 éve vagyunk együtt, abból 4 éve együtt is élünk, és soha nem hazudunk egymásnak semmiben, mert vagyunk annyira intelligensek mindketten, hogy megbirkózzunk az igazsággal. Apró dolgokban meg tényleg értelmetlen hazudni annak az embernek, aki a társam és legjobb barátom is.

Lehet lepontozni, de igen, létezik ilyen is.

2015. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
Mivel nálunk nem szokás egymás piszkálása semmiért, ezért elég nyílt a légkör. Fő az őszinteség, azaz önmagunkat adjuk. Nyilván minden piszlicsáré eseményt nem öntünk a másik nyakába, erre idő sincs. Amúgy meg teljesen emberi dolog, hogy attól, hogy párkapcsolatban vagyunk, még megvan a saját életünk, gondolataink, amiket - ha úgy tetszik - megtartunk magunknak. De ez nem csorbítja az őszinteséget szerintem.
2015. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%

Persze hogy hazudunk.

Házasodni azzal házasodunk akivel a leginkább passzolnak azok a dolgok amik a mindennapi élet/élés szempontjából fontosak.

De természetesen nem minden stimmel és a maradékot azt másokkal éljük meg(szeretők).

Tehát mondhatjuk azt hogy folyamatosan hazugságban élünk.

Aki effektíve nem fekszik le más emberrel "csak" flörtöl, az is hazugságban él.

2015. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Nem gondolod, hogy ez azért van, mert gyerekkorunk óta arra kondicionálnak minket, hogy hazudjunk? Nézd meg most a karácsonyi ajándékos válaszokat. Szemét az, aki megmondja, hogy nem tetszik, amit kapott. Én pl. szeretném, ha olyat tudnék másnak adni, aminek valóban örül, mert fontos nekem. Ne csak játsszon el egy nagy meglepődést, mert a nagyi azt mondta, így illik.


Mellesleg olvastam erről még nagyon rég egy cikket, abban arról volt szó, hogy tegyük fel, elmész egy rokonhoz látogatóba. Megkínál mondjuk almalével és narancslével. Neked otthon azt tanították, hogy ILLIK elfogadni, bár egyiket sem szereted, és a savadnak sem jó, azt mondod, legyen alma. Onnantól a házigazda megjegyzi, hogy szereted az almát, és mindig lesz, ha mész hozzá, kérdezés nélkül önteni fogja. A végén a tököd tele lesz vele, a házigazda pedig csak néz, hogy "de hát szereted az almalét".


Az ILLIK egy társadalmilag elfogadott hazugság. A lányokat még inkább arra nevelik, hogy ne mutassák ki a nemtetszésüket. Ezért lehet a "jól áll ez a ruha" kérdésre a "nem" válasz a szemükben bunkóság. Mert ők azt hiszik, a fiúknak is azt mondták, mindig mindenkivel kedvesnek kell lenni, hogy elfogadjanak és szeressenek.

2015. jan. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, én nem emlékszem, hazudtam-e valaha a páromnak. Mindig elmondom a véleményem, olyan megfogalmazással, hogy ne essen neki rosszul. Mert így is lehet.. Lehet nem mindenben érdemes igazat mondani, de az azért túlzás, hogy minden konfliktus elkerülése miatt hazudni kell. Nem, erre való egymás megismerése, hogy úgy közöld az igazságot, hogy azzal ne taposs a másikba.
2015. jan. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

oké, nem vagyunk házasok, és még csak 4 éve vagyunk együtt, ezért lehet később más lenne a véleményem a témában, de most ez.

aki a pénzkölcsönadást írta, na nekem ez pont egy olyan pont, ami rohadtul fájna, ha kiderülne, hogy a párom a tudtom nélkül ad másnak pénzt kölcsönbe. adjon, de tudjak róla. pénzügyekben szerintem a maximális őszinteség a jó.


amúgy nem vagyok radikálisan őszinteség párti, de nem emlékszem, hogy hazudtam volna bármikor bármiről neki. oké, ajándékok kapcsán szoktam, az nem tudom mennyire számít ide. igazából nem azt mondom, hogy nem értem meg, ha valaki kisebb dolgokban hazudik, hanem azt, hogy nem tudok elképzelni szitut, amikor szükség lenne rá és nem lenne olyan horderejű, hogy az már a nem elfogadható kategória.

2015. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ha a feleségem azt mondja: Úgy érzem, van rajtam pár kiló plusz, te hogy látod? Mi a jó válasz?
2015. jan. 5. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!