Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság megmentésénél milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság megmentésénél milyen konkrét szabályok, fogadalmak vezettek eredményre?

Figyelt kérdés
15 év után valahogy semmi sem jo mar. Montha idegenek lennenk. Van ket kisgyerekunk, nem adhatjuk fel. De hogyan kezdjunk neki az ujraelesztesnek? Pl. Ezentul heti 1x kettesben vacsorazunk vagy pl. minden este beszelgetunk, ilyesmi erdekelne. Konkret szabalyok, amiket be kell tartani. Valakinek sikerult igy megmenteni, ujra megszepiteni a hazassagot? Orulnek ha segitenetek,koszi.
2015. jan. 3. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

"Konkrét szabályok, fogadalmak"


Így neki se állj! Ennél nagyobb butaságot még itt a gyik-on sem nagyon lehet olvasni!

2015. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Ha ezt komolyan kerdezted, akkor nem csodalkozom, hogy nem mukodik a hazassagod.
2015. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Szabályok alapján nem lehet szeretet/szerelmet felújítani, max. egymás mellett békét kialakítani, de az is necces. Egy csomó romantikus vígjáték van a segítségetekre, amikből rengeteg ötletet meríthettek, azokat ajánlom én figyelmedbe. Esetleg párterápiát, sok beszélgetést.
2015. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

pedig lehetnek szabályok, mert a véletlenre nem lehet bízni egy kapcsolatot.

nekem pl. most volt egy konfliktusom a barátommal emailen (elutaztam), és végülis azt beszéltük meg, hogy úgy oldjuk meg, hogy együtt vagyunk, és majd akkor megbeszéljük. mert akkor érezzük, hogy szeretjük egymást, és máshogy megy a megbeszélés is.tehát ez pl. egy jó fogadalom, hogy szeretetteljes légkörben oldjuk meg a konfliktusokat.

ez csak egy példa, de simán lehet ilyet bevezetni.

+mi sosem hallgatunk a problémákról, mindig kimondjuk őket.

az adott pillanatban nehezebb lehet, de meg lehet tanulni a másik megbántása nélkül is felhozni dolgokat.

sose okold a másikat, mindig kérdezz. kérdezd, miért mondta ezt vagy azt. vagy hogy érzi magát az adott pillanatban, mit él át. vagy mondd el türelmesen, neked mit okozott azzal, hogy ezt vagy azt tette/mondta.

mi még játszani is szoktunk. fontosak a közös programok. ne csak beszélgetni kelljen, hanem pl. együtt megoldani valamit, ami összekovácsol.

2015. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
4es: hátha te szabályok alapján tudsz szeretni vkit, és azok alapján szerelmet megújítani, akkor hagy gratuláljak neked. :D :P
2015. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

elég idős vagyok ahhoz, hogy tudjam, közös szabályok lefektetése és betartása nélkül nem működik hosszú távon JÓL egy kapcsolat.

nevezheted szabályoknak ezeket, vagy máshogy, de ha nem csinálsz valamiféle együttélési kódexet, akkor nem fog fejlődni a kapcsolatod, csak maximum stagnálni, az pedig nem elég a boldogsághoz, mert az unalmat, az ismétlődő konfliktusokat senki sem élvezi.

nem tudom, milyen háttered van, és mennyi idős vagy, 18 évesen könnyű ábrándozni arról, hogy csak szeretni kell egymást, és ennyi elég. de ha idősebb leszel, rájössz, hogy ez egyáltalán nem elég. nem véletlenül végződik minden második házasság válással.

2015. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
6: előző vitázhatsz, de nem érted a lényeget. A szabályok még nem fogják megújítani a szerelmüket, max. csak egymás mellett megbírnak maradni, de attól még halott marad a házasságuk. Kül, ha nem érted, h mások mit miért írnak ne szavazd le őket, csak mert jól esik neked.
2015. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
4-es, 6-os, Írj még, kérlek. Nincs a TV-ben sehol kabaré!
2015. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

7-es, talán te nem tudsz eleget.

ha összeházasodtak, akkor ott volt valaha valami, amit talán fel lehet éleszteni.

sok házasságot megmentettek már párterápiával.

eleve azért romlott el a házasság, mert nem fektettek bele elég energiát. egy kapcsolatot ugyanis ápolni kell.

az egyik félben már megvan a hajlandóság, hogy javítson. a másik félről nem tudjuk, ki tudja, ő mit érez, talán őbenne is van.

nem tudom, miből gondolod így látatlanban, hogy a kérdező kapcsolata menthetetlen, ha Ő nem így gondolja? jós vagy esetleg?

egyébként, ha nem látnád, én is 0%-ot kaptam, ebből következőleg valószínűleg nem én pontoztalak le.

2015. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
9es: te tudsz olvasni? Te honnét szedted azt, hogy én azt írtam, hogy menthetetlen a kérdező kapcsolata? Értelmezd már azt, amit írnak mielőtt leállsz a korodra hivatkozva nagy bölcsen okoskodni, és mások véleményét kritizálni.
2015. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!