Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit kéne tennem? Egyszerűen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem? Egyszerűen csak adjam be a válást, vagy várjak még ő mit lép?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkorom óta szent meggyőződésem volt, hogy nekem nem kell gyerek. Tanultam, felépítettem a karrierem, éltem az életem. 30 éves múltam amikor megismertem a férjem, de az anyasághoz való viszonyom változatlan volt. Két éve voltunk már házasok, amikor elöntött az érzés, anya akarok lenni. Sokat beszélgettünk róla a férjemmel, de végül ő is teljesen fellelkesedett. Viszonylag hamar terhes lettem. A kis angyalom viszont túl korán jött meg, alig két napot volt velünk. Teljesen összezuhantam. Nehezen álltam fel, de hát az élet ugye megy tovább, muszáj volt. Most nyáron a férjem azzal állt elő, hogy talán próbáljuk meg újra. De ahogy mondta, újra az az érzés tört belőlem elő, ami addig egész életemben, én gyereket soha. Láttam rajta, hogy rosszul érinti, de elmondtam neki, hogy én képtelen lennék azt az egészet újra végig csinálni. Úgy gondoltam talán elfogadta. Egészen addig gondoltam így, amíg egy hét múlva anyósom rám nem törte az ajtót. Elhordott mindennek, aztán a fejemhez vágta, hogy milyen önző vagyok, meg hogy a babám is azért ment el, mert nem is akartam és a halálát kívántam. Itt valószínűleg elborult az agyam, mert erre csak annyit tudtam reagálni, hogy felpofoztam és nem túl udvariasan távozásra szólítottam fel. Azóta folyamatosan megy a cirkusz. A férjem még eleinte valamennyire engem védett, de mára már mindenben csak az anyjának lehet igaza. Fogalmam sincs mi lesz így. Lehet-e még bármi jövője a házasságunknak. Egyre jobban az jár a fejemben, hogy csak egyszerűen elválok és akkor végre megint nyugtom lesz. Másrészt szeretem a férjemet, de tényleg nem tudom meddig bírom ezt még.

Bocsi, ha hosszú lett, de jólesett kicsit kiírni magamból.


2015. jan. 2. 22:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Anyós olyan amilyen, én akkor is a férjben látom a hibást.

Nem tudom amúgy sem elfogadni, hogy felnőtt, már önálló életet élő, párkapcsolatban levő ember anyucival beszélje ki a párjával közös magánéletüket, pláne a társa háta mögött.Az egy dolog, hogy a család tud egy ilyen tragédiáról, mindenki úgy áll hozzá, ahogy, de a továbbiakba miért kellett a mamát beavatni, amikor a kérdező még túl sincs a babája elvesztésének tragédiáján? Miért nem lehet a mamának semleges választ adni ha érdeklődik, hogy pl jegeljük kicsit a témát, vagy ha erőszakos, akkor egyértelműen megmondani, hogy ez kettőnk ügye, dolga, majd mi megbeszéljük, döntünk mi lesz! Miért kell odaszaladni panaszkodni, hogy jaj, "ezzel a Bözsivel" nem lehet megbeszélni ezt a gyerek témát, mert kijelentette nem szül többet. Mert csak kellett panaszkodni az anyjának, ha az odament cirkuszolni. Én ezt árulásnak, a megalázásomnak érezném, és bizony a bizalmam igencsak meginogna.

2015. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát az anyósod tényleg egy nagy ... nem is tudom mi.


Javaslatom az, amit már leírtak: pszichológus, párterápia. Nagyon fontos és sürgős!!!

2015. jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!