Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Idén kapok egy kis prémiumot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idén kapok egy kis prémiumot a tavalyi munkám után, aminek egy részét magamra szeretném költeni. A férjem szerinte emiatt önző vagyok, költsem az egészet a családra. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Olyan nettó 400 körül lesz a jutalom. Magamra 50 körül szeretnék költeni, tipikusan "felesleges" nő dolgokra: új ruha, cipő, kozmetikai dolgok. A gyerekeknek is akartam venni pár dolgot, de mindent kaptak karácsonyra. A férjemnek meg semmire sincs szüksége - legalábbis ezt mondja.

A többit hozzátenném a megtakarításainkhoz.


Ti mit tennétek? Költenétek magatokra, vállalva a veszekedést, vagy mindet félretennétek a béke érdekében?


2015. jan. 2. 14:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%

"A gyerekeknek is akartam venni pár dolgot, de mindent kaptak karácsonyra"


"A férjemnek meg semmire sincs szüksége"



Ezek szerint csak te vagy teljesen elnyomva a családban...

Szegény.

2015. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok elnyomva. De mialatt otthon voltam, nyilván kevesebbet költöttem magamra, hiszen a bevételem is kevesebb volt. A férjem ezzel szemben nem változtatott. A gyerekeknek pedig megvettük a szükséges dolgokat természetesen.
2015. jan. 2. 15:00
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

Nekem furcsa, hogy veszekedés lenne amiatt, hogy a saját jutalmadból vennél magadnak pár új ruhát, cipőt, hiszen ezekre szükség van, nem elherdálni akarod a pénzt.

Ülj le vele és beszéljétek meg, hogy mire van feltétlen szükséged és azt vedd meg.

2015. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%

Én mindenkire költenék a családból. Ha kaptak, ha nem. A gyereknek pláne nem tudnám megállni.

Tipikus, hogy van pénz, mégis veszekedés van belőle...

2015. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%
Én simán magamra költeném azt az 50 ezret. Főleg úgy, hogy amíg a gyerekekkel voltál otthon nem költekeztél..na meg írtad, hogy jól éltek. Nem látom akadályát, menj csak el vásárolni, vegyél valami nagyon szexi fehérneműt is és pezsgőt...este bújj oda a férjedhez, meglátod majd megenyhül :D
2015. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%
ÉN költenék magamra, a férjemet is meglepném valami aprósággal, a többi, mehet a megtakarításba. Azt gondolom, hogy ha mindent kaptak a gyerekek, akkor nekik szerintem nem létkérdés, magadra költsél, meg max menjetek el valahova 1-2 napra, és 300 körül simán mehet a megtakarításba.
2015. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha én volnék a férjed, nem jutna eszembe veszekedni. Örülnék, hogy jutalmat kapsz.
2015. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk ez úgy van, hogy megállapodtunk egy összegben, amit minden hónapban adunk magunknak, ebből "gazdálkodunk", ez a költőpénzünk. Befizetünk mindent, a maradékot pedig elosztjuk a kajapénz, a tartalék és a szórakozás között arányosan. Így minden hónapban tudunk venni magunknak valami apróságot, és semmiből nem szenvedünk hiányt. Ha valamelyikünk hirtelen nagyobb összeget kapna, akkor nem lenne gond, ha abból valamennyit magára költene, főleg ha a többit betenné a közösbe, de mivel van "költőpénzünk", így lehet nem élnénk a lehetőséggel, hanem menne a tartalékba.


Viszont a helyedben én költenék magamra, lelkiismeret furdalás nélkül.

2015. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!