Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Titeket a ferjetek mennyiben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket a ferjetek mennyiben segit a takaritasban, az otthoni teendokben, vagy a gyereknevelesben?

Figyelt kérdés

2014. dec. 15. 10:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
23%

Mi csak nemrég lakunk együtt a párommal, és nem is vagyunk házasok, de természetesen így is egy párról van szó és egy lakás rendben tartásáról, tehát:

Az esetek 100%-ban én vagyok az, akit motivál, hogy meg kell látni azt, hogy söpörni kell, felmosni, takarítani, rendet rakni, stb.

És úgy kell noszogatni a páromat, hogy gyere segíts, de nem szokott annyira rinyálni miatta :)

Segít, de én vagyok a mozgatórúgó a dologban.

Amúgy ha rábízom, akkor egyedül kimossa a ruhákat, kiteríti, vagy éppen felporszívózik.

Amit nem szeret, az egyedül a mosogatás. Abszolút nem csinálja, talán évente egyszer, hogy menősködjön picit :D valahogy erre még nem sikerült rávennem.

Amúgy amit meg kell látni és látható, azt meglátja, de egy alapos takarítás nem biztos, hogy eszébe jutna, pl. hogy pakoljunk ki mindent a fürdőszobából vagy polcokról és essünk neki alaposan, ne csak annyit csináljunk ameddig a szem ellát... :)


22N

2014. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Az én férjem segít benne,bár magától nem veszi áll neki.De ha megkérem,hogy ezt meg ezt csináld meg,megcsinálja.Főzni most már a legtöbbszőr ő főz,mert alig egy hónap múlva szülök,és már nem tudok huzamosabb ideig talpon lenni.Azt mondja a gyerek körül is segíteni fog majd,ha megszületett.
2014. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9%
Bár még a gyerek csak félúton van. Nekem mindig segítene a párom, de valahogy én érzem nagyon kínosnak a dolgot és igyekszem mindent megcsinálni, amit csak tudok. Nem érzi zavarban, vagy megalázottnak magát, ha a seprűt a kezébe veszi. Ha megkérem, hogy segítsen, mert fut a lakás, és valaki felhív, hogy átjönne akkor szó nélkül felsöpör, vagy porszívózik. De általában csak az előszoba szőnyeget szoktam vele kirázatni, mert sokkal hatékonyabb mint a porszívó, és amíg kiviszi a szőnyeget, van időm felmosni a helyét is.
2014. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
9%
Nekem semmit nem segít, mondván, hogy a háztartás női munka.
2014. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mindenben maximálisan, kèrés nèlkül segít.Amint hazajön, átveszi a gyereket. Közben törölget, porszìvòz, amìg èn főzök. Hètvégén együtt csinálunk mindent.
2014. dec. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az én férjem is megcsinál mindent, ha megkérem rá. Magától semmit! Nem azért, mert nem akar, hanem egyszerűen nem veszi észre a dolgokat. Szóval be kell osztani a munkára, de akkor viszont első szóra csinálja. Porszívóz, mosogat, WC-t pucol, bármit. Kivéve a mosás, teregetés: az az én dolgom, mert arra nagyon háklis vagyok, ő csak egybeszórna mindent, szóval a mosógéptől el van tiltva.
2014. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%
Mivel mindketten dolgozunk, nincs olyan, hogy "besegítés". Nekem is, és a férjemnek is megvannak a feladataink a háztartásban. Ez az alapján lett leginkább felosztva, hogy ki mit szeret csinálni, mit nagyon nem:), és kinek mennyi ideje van rá, mivel én 8 órában dolgozom, ő 10-12-ben. Pl én szeretek főzni, van rá időm is rendesen, ő utálja, és ideje sincs rá, ezért azt én csinálom. Én bevásárolni és postára menni utálok, azt meg ő szereti. Takarítást, mosogatást, teregetést, portörlést mindketten szoktuk csinálni.
2014. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nálunk furcsamód nagyon hullámzó. Van úgy, hogy teljesen "elhagyja magát", és napokig nem segít egyáltalán, máskor viszont veszi ki a gyereket a kezemből, és engem elküld aludni, szóval mikor hogy. Azt hiszem, attól függ, hogy milyen munka van épp a munkahelyén, és épp mennyire fáradt, meg attól is, hogy én milyen passzban vagyok.

Nagy átlagban a háztartásban nem segít, csak akkor, ha valami miatt nagyon szalad a lakás (egy hónapban kétszer, háromszor megesik az ilyen). Például ha a nap végére nem jutok el odáig, hogy ki-be pakoljak a mosogatógépbe, és egy nagy főzés után romokban a konyha, én meg még altatok, mesélek, akkor tuti szó nélkül elpakol, míg a gyerekkel vagyok. Illetve nekem szokott kedveskedni. Pl hétvégén én kelek a gyerekekhez, és ha reggel tízig nem jutok el odáig, hogy igyak-e egy kávét, akkor ő mikor felkel, azzal kezd, hogy csinál nekem egyet. Gyerekekkel sokat nem játszik, viszont ha programot szervezek, sosem bújik ki alóla, mindig kísér minket. A nagyot pl mindig ő viszi hétvégén úszni, de korizni is elviszi gyakran. Illetve alapból én látom el este a gyerekeket, de pl ha látja rajtam, hogy elfogyott a türelmem, vagy az átlagnál fáradtabb vagyok, akkor beugrik. Különben az ilyen kérdéseket úgy kéne kiírni - és úgy kéne rájuk válaszolni . hogy van-e gyerek, vagy nincs, otthon van-e a nő, vagy mindkét fél dolgozik, mert minden ettől is függ. (én most két kisgyerekkel itthon vagyok)

2014. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor összeköltöztünk, akkor együtt csináltuk. Amikor a gyerekek jöttek, úgy voltam vele, hogy úgyis otthon vagyok, megcsinálom.

Visszamentem dolgozni, már ugyanannyit gályáztam mint ő a munkahelyen, de megszokta, hogy nem csinál semmit, mindenért könyörögni kellett. A gyerekekkel se foglalkozott, nem lehetett rábízni őket, mert szétbarmolták a lakást. Vele több bajom volt, mint a két picivel. Aztán mivel én kerestem jól, ő meg keveset, még a számlákba is azt a kevés jelképes összeget úgy kellett kikönyörögni tőle. A hűtőből csak kifelé pakolt.

Válás lett a vége, csak azt bánom, hogy nem korábban vágtam ki.

2014. dec. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Egyébként a férjeknek nem segíteni kellene, mert nem minden egyértelműen a nő feladata.


A gyereknevelés közös, fele-fele kellene hogy legyen.


Otthoni teendőknél meg az számít, hogy kinek van rá jobban kapacitása.

2014. dec. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!