Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kajapénz - hogyan tudnánk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kajapénz - hogyan tudnánk megoldani?

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy a párom nagyon sok pénzt költ el kajára, csak a munkahelyén napi 3000 forintot eszik meg, mert hamburgert meg ilyeneket vesz reggelire, tízóraira és energiaitalokat iszik. Én ezt nagyon soknak tartom ahhoz képest, hogy én napi 500 forintot költök kajára egy nap, vizet iszok, itthon reggelizek, utána már csak ebélnél eszek (nincs is időm szünetet tartani), majd vacsorára bekapok valamit itthon.

Próbáltam már azt is, hogy főzök és akkor a párom abból vigyen a munkahelyére, de nem vált be, mert mindig volt valami baja, hol a fűszerezés, hol az hogy ő másodjára/harmadjára már unja azt enni, szóval mindig volt valami és a végén már a kukát etettem... És az a baj, hogy ez az "életforma" amit a párom csinál hosszútávon nem egészséges és már eléggé nagy lett a pocakja is...


Mit tehetnék ilyen helyzetben?


2014. dec. 8. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit? Semmit.Önző.Cseszik rád,és mindenre,az a lényeg hogy neki mindene meglegyen.Az én párom is ilyen (nemsokára nem is lesz már a párom) én már a ruháimat adogattam el,meg kifilléreztem a kaját magamnak meg a gyerekemnek,krumplis tésztát,paprikás krumplit meg ilyeneket ettünk,ő meg literszámra vedelte az energia italt,és havi 50.000-et bagózott el.Neki sem volt az egyszerű kaja elég.Meg is romlott teljesen a viszony közöttünk.
2014. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag is megterhelő, vagy csak nem szeretnéd, hogy egészségtelenül étkezzen?
2014. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Is-is.
2014. dec. 8. 21:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az segített ezen, hogy 2-3 hónapig MINDEN kiadást összeírtunk egy excelbe, amit költöttünk. Minden blokkot hazahoztunk és tematikus szétszedtük, hogy ez bevásárlás volt, ez kaja, ruha, rezsi, szórakozás stb. és akkor látszott, hogy a bevétel mekkora része megy a felesleges zabálásra.

Ha naponta költ az ember "kis" összegeket, azt nem veszi észre. Amikor látja, hogy a fizetésének a fele csak kajára megy el, az elgondolkodtató.

2014. dec. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő utánaszámolt már annak, hogy mennyit költ kajára? Világosítsd fel, hogy x összeg áll rendelkezésetekre egy hónapban, és ebbe nem fér bele az ilyesfajta étkezés, mert nem tudtok félretenni.

Csak mutass neki egy listát, hogy mennyi mindenre költhettétek volna azt a pénzt, amit az elmúlt évben elevett. 1-2 nappal hosszabb nyaralás, vagy egy új tárgy a lakásba, bármi.

2014. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok: az enyémet pl.az sem érdekelte,hogy listát írtam mikor mennyi megy el.
2014. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó lenne tudni, ki mennyit keres ebben a kapcsolatban. Külön kassza van?

Mellesleg ha igénytelenül eltunyul, elhízik, az nem éppen egy vonzó dolog.

2014. dec. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Mit tehetsz? Ha egy kapcsolatban nem egyeznek a nézetek fontos dolgokban, ilyen az anyagiak is, akkor annak a kapcsolatnak nincs értelme, ha nem tudtok kompromisszumot kötni. Tehát mit tehetsz? Elhagyod és keresel egy olyan férfit, aki nézi valamibe, hogy főzöl és nem a kifogásokat keresi, hogy miért a saját igénye szerint zabáljon.
2014. dec. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk is volt ilyen gond, bár a én férjem "önkéntelenül" költött el ennyi pénzt, ugyanis az építőiparban dolgozik, ahol nincs lehetősége megmelegíteni az ételt, így nem tudott otthonról főtt kaját vinni. Jó, párszor vitt, olyat ami hidegen is jó, pl fasírt, de azért a zsíros dermedt pörköltet nem etettem volna meg vele hidegen.... Szedvicseket vitt, de arra is ráunt pár év alatt, és akkor nekiállt ő is horror összegekért venni hamburgert, gyrost, minden szart. Nem elég, hogy a fél fizetése elment rá, még meg is hízott. Mi is sokat gondolkodtunk, mi lehetne a megoldás, aztán kitaláltuk. Befizettünk neki menüre egy ilyen étkezdébe, mint a teletál, meg ilyenek, ahol napi 800 ft-ért kap menüt (ha egész hónapot kifizetjük akkor olcsóbb mint ha 1-1 adagot rendel), és azt kiviszik neki minden nap melegen, frissen. Azóta már a munkatársai is befizettek :D Persze ez még mindig drágább mint az otthoni kosztot vinni vagy szendvicset enni, de legalább nem napi 3000 forintot költ hanem csak kb 1000 ft-ot. Reggelire vesz egy 200 forintos péksütit, vagy visz egy szenyót, 11-kor már viszik a meleg ebédet, amiből még marad neki délutánra is ha akar még csipegetni, ha nem akkor hazahozza. 1000 ft/nap, és rendes normális ételt eszik, nem minden nap hamburgert meg sültkrumplit. Keressetek ti is egy ilyent! Olcsóbb, egészségesebb.
2014. dec. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
9-es: ha ugyanabban a csapatban dolgozik, miért nem dobnak össze a munkatársakkal egy mikróra? Már 10ezer Ft-ért lehet venni egyet, áram meg minden építkezésen van. Egy fertőtlenítő kendő meg pár száz Ft, azzal tisztán tarthatják.
2014. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!