Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan haladhatnánk valahová?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan haladhatnánk valahová? Több lent

Figyelt kérdés
a párom külföldi szeretnénk összeházasodni mennyi idő után kapná meg az állampolgárságot és milyen segélyt tudnánk kérni hogy felújítsuk a lakást vagy másikat vegyünk? Neki van egy gyermeke is és úgy tervezzük hogy a gyerek is az én nevemen lesz.

2014. dec. 2. 23:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

9.vagyok

megertem a helyzetedet de sajnos ez van ez magyar.o.

Meg munkat is nehez talalni, foleg majd az ukran ferjednek, foleg ha nemis beszel magyarul.

Szocpoltot is a nem szegeny embernek lett kitalalva, ugyanis onero szukseges es nem is kis osszeget kovetelnek !

remelem jora fordul eleted es megoldast talaltok!

2014. dec. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
köszönöm én is nagyon remélem nehéz távol a családtól amúgy én vagyok a férfi főleg ezért érdeklődöm mivel az én felelősségem a családom jóléte.
2014. dec. 3. 01:17
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
hát ha a te felelősséged, akkor ne a segélytől várd a csodát. dolgozzatok, tanuljatok tovább, küzdjetek azért, hogy jobb melótok lehessen, és a gyerek(-ek)nek jobb jövőt tudjatok biztosítani. Milyen férfi az, aki segélyből akar lakást felújítani?
2014. dec. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
utána természetesen dolgozna ő is és én is csak az a lényeg kedves okoskodó hogy minnél hamarabb együtt lehessünk és akármilyen önerőből próbáljuk kevesek vagyunk főleg hogy külön élünk. Nem értem az ilyen emberek miért szólnak bele ha el sem olvassák az egészet és még segíteni sem tud a válasszal.
2014. dec. 3. 01:33
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nincs segély felújításra és lakásvásárlásra. Szocpolt lehet kérni, de elég sok feltétele van, többek között önerő is kell. ( [link] )


Minimum 3 év után kérhetsz állampolgárságot:


"Háromévi folyamatos magyarországi ittlakás után kedvezményes honosítást kérhet az, aki:

· magyar állampolgárral legalább három éve érvényes házasságban él"


[link]

2014. dec. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
96%

Segély? Erre akarsz alapozni, ezért házasodni? Ezért kell neki állampolgárság, hogy segélyért álljon sorba?

B@sszus, én 20 éve dolgozom, egyedül nevelem kiskorú gyermekem, és soha egy ft segélyt nem kaptam.


Lakásvásárlásra amúgy nincs segély, csak szocpol.

Dolgozzatok inkább, ne abból akarjatok segély, amiért más megdolgozik.

2014. dec. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Magyar állampolgár vagyok, a férjem külföldi, nem EU-s (nem ukrán) állampolgár.

A bevándorlási és állampolgársági hivatalban ők az ún. "harmadik országbeli" állampolgárok és bizony nagyon nehezítetten megy mindenféle tartózkodási és letelepedési engedély kérése is.


Az egy dolog, hogy feleségül veszed, ezzel neki NEM jár automatikusan állampolgárság.

Jelenleg milyen státuszban él itt?

A házassággal tartózkodási engedélykérelmet indíthattok, ahol a házasság ténye mellett UGYANOLYAN súlyú lesz a mérlegléskor az is, hogy:

- megoldott-e a lakhatás és milyen minőségben (neked van-e lakásod és írsz-e olyan nyilatkozatot, miszeint a házasságotok alatt az a házassági életközösségetek helyszíne és mindenkor térítésmentesen lakhat+ friss tulajdoni lap ott vagy lakásbérleti szerződés stb.)

- megoldott-e a megélhetése, ellátása (dolgozik-e, ha nem, akkor neked ugyancsak írásban kell nyilatkoznod, hogy eü költségeit fizeted, hogy a Magyar Állam terhére ne legyen, vizsgálják a te béredet, bankszámládat, megtakarításodat, ebből egy főre jutót számolnak- azt gondold végig, hogy 3 főre eléri-e egyáltalán a mininálbért... ha nem, akkor azért érdemes még valamit nézni)

- van-e vagyona, megtakarítása, valamennyi pénze a bankszámlán (igen, KELL lennie, ne is ilyen 50 eFt-ra gondolj)

- ki fognak menni helyszíni ellenőrzésre, megkérdezik (akár tudtotok nélkül) a szomszédokat, betelefonálnak a munkáltatódhoz, ellenőrzik a te adataidat is, illetve személyes interjúra is külön-külön meghallgatnak benneteket (ki mennyire ismeri a másikat, a másik családját stb.)

- a dolgo adminisztratív oldalát már nem is részletezem, de nem 5-6 eFt lesz pl. az iratok hiteles fordítása sem stb. (...és az sem biztos, hogy a jelenlegi papírjaival összeadnak benneteket Magyarországon- a hajadonigazolás beszerzése is egy procedúra stb.)


...és ez csak a tartózkodási engedély. Ezt követően ebből lehet uniós tartózkodási engedély, ez után letelepedési engedély és majd csak ez után nagy sokára lehet állampolgárság- ezek a lépcsők.

Hogy ki mikor ugorja meg ezeket, az egyéni dolog, de a dolgozó, adót fizető, tanult férjem, aki külföldi létére kitűnően beszél magyarul (is), és közös gyermekünk van, átlag feletti anyagiakkal rendelkezünk- nos még eszünkben sincs nekifutni az állampolgárságnak.

Egyébként miért fontos az állampolgárság? A letelepedett közel azonos jogokkal bír (ok, politikai jogai, mint szavazás nincs, de ezzel lehet együttélni) és könnyebb elérni több év tartózkodás után.


Hidd el, hogy sokkal inkább nézik azt, hogy az itteni élete, megélhetése biztosított-e, főleg, hogy gyereket is hoz magával.


A gyermeknek akkor és csak akkor lehetsz a gyámja, a ti hivatalosan majd tudjátok igazolni az itteni gyámhivatalnak/bíróságnak, hogy a gyermekről a vér szerinti apja jogerősen lemondott és a két ország között van etekintetben valamilyen jogegyezség, viszonosság.

Ez nem egy-két hónap alatt megy és akkor célszerű elindítani egyáltalán, ha a feleségednek már legalább egy pár éves tartózkodásra jogosító státusza van. (ha a feleség megkapja, megkapja majd a gyermek is)


Segély?????

Nagyon nem jó optikája van annak, hogy még itt sincs a külföldi ara, de már azt vizsgálod, mit lehet az államtól kapni.

SEMMIT egyébként- illetve házastársként a gyermeket saját háztartásodban nevelőként pontosan annyi jár neked, mint minden más szülőnek: családi pótlék, adókedvezmény (ha dolgozol)- ezeket egyébként a tartózkodási engedéllyel rendelkező majdani feleséged is alanyi jogon igényelheti.

Mást SZERENCSÉRE nem.

A szocpol-hoz is rendezett státuszúnak kell lenni!


A leendő feleségednek egyébként már lenne itt munkája, van tőkéje, gondolkodik vállalkozás indításában? (ezeket természetesen külföldi állampolgárként is megteheti)- sokat javítana az esélyeiteken.


Bocsánat, de a leírásodból azt látom, hogy nagyon nem vagy tisztában sem a folyamattal, sem azokkal a minimális feltételekkel, amelyek egy ilyen engedélyezés során felmerülhetnek.

(kicsit el vagy tájolva az állampolgársággal, hacsak az ara nem határon túli magyar, mert akkor minden könnyítettben megy, de az egy más történet).


Segély akkor sem jár.

Mi sem kapunk, más magyar sem kap- nem is érdemes erre appellálni. Gondold ezt végig még egyszer.

2014. dec. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért ne lehetnétek együtt? A párod idejön Magyarországra, kap valami vízumot, házasságot köttök, ezzel kap tartózkodásit és itt maradhat, dolgozhat. Ha nem tudtok beköltözni jelenleg a házadba, akkor marad az albérlet, ezt nagyon sok ember csinálja így, a feleséged is dolgozhat, 2 fizetésből már jobban kijöttök. Segély alatt szerintem a szocpolra gondoltál, az valóban felújításra, lakásvásárlásra van és gyerekszámtól függ az összege, de nem értek hozzá nagyon, gondolom kicsi összeg, mert ez egy szegény ország, ráadásul ha nem magyar állampolgár a párod el tudom képzelni, hogy nem is adják meg nektek. Mást kell kitalálni.
2014. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Állampolgárság?! Segély?!

Na jól van, kérdező, nem bannoltatom ki megint magamat.

Gusztustalan hozzáállás.

2014. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%
19 Egyébként nem tudom miért kell nekiesni a kérdezőnek, érdeklődik a lehetőségeiről, ő magyar állampolgár, vannak jogai, ukrán asszonykával nehezebb lesz segélyt kérni úgyis, úgy hogy nem kell aggódnia azoknak, akik az állam pénzét féltik. Ha te mennél külföldre, akkor te is szeretnéd, ha kapnátok mondjuk gyest, családi pótlékot. Úgyhogy nem kell itt álszenteskedni.
2014. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!