Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségnek zsebpénz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségnek zsebpénz?

Figyelt kérdés

Fél éve élünk együtt, nyáron esküszünk.

Egy hónapot dolgoztam, most megint munka nélkül vagyok.

Régebben anyukám havonta küldött nekem 5000Ft-t, kárpótlásul azért, hogy a nekem spórolt 100 000Ft-t zsebre rakták apu ötletéből fakadóan még középsulis koromban.

Ebből gazdálkodtam, fedeztem a saját kis igényeim, néha a páromnak is vettem ezt-azt, "csak" a kaja és a számlák mentek az ő keresetéből.

Rendszeresen állásinterjúkra járok, de vagy én nem felelek meg, vagy a munka. (Még tanulok, és van egy betegségem, ami miatt nem tölthetek be bizonyos munkaköröket)

Most, hogy már nem érkezik havi 5000Ft a számlámra, teljesen saját pénz nélkül maradtam, kunyizni meg utálok.

Arra gondoltam, hogy amég nem kapok munkát (1 hónap alatt már vagy 30 helyen érdeklődtem), kaphatnék "zsebpénzt".

Nem kell nagy összegre gondolni, csak ilyen havi 2-3000Ft-re.

Az állandó szükségleteim, sampont, tusfürdőt, pár haj és arcápolót nem egy hónapra veszem, hanem 2-3ra. Tehát néha ilyesmiből vennék újat, meg ugye metrójegyet, mert drága a bérlet. Meg spórolgatnék, mert vágyom egy két dologra.

(Kesztyű télre meg ilyenek)


Mit gondolnátok, ha a leendő nejetek ilyesmivel állna elő?


arcápolót


2014. nov. 1. 19:37
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
69%

Amikor mi összeköltöztünk a párommal, biztosnak nézett ki a munkahelyem, de váratlanul megszűnt, és 3 hónapig voltam munka nélkül. Mi az összeköltözésünket komolyan gondoltunk, legalább annyira, mintha összeházasodtunk volna. Megesküdtünk egymásnak, hogy akármi van, mindig együtt leszünk és segítjük egymást. Ő akkor segített engem, bár nem voltak nagy igényeim. Nem kértem tőle soha pénzt, együtt mentünk mindenhova vásárolni, és ha kellett valami, egyszerűen csak beletettük a kosárba, de visszább vettem az igényeimből.

Szerintem ha ilyen problémák vannak köztetek, hogy mint egy kisgyerek, zsebpénzt kunyerálsz a párodtól, nem biztos hogy erőltetni kéne a házasságot. Egy az alapja: jóban rosszban kitartani, átsegíteni egymást a nehézségeken.

Te már most azon gondolkodsz, hogy pénzt kérsz tőle, ahelyett hogy végre elhelyezkednél valahol: saját bevallásod szerint kapnál munkát, csak egyik se felel meg neked. Ne akarj a párodon élősködni. Ha ennyire nincs pénzed, bizony a rosszabb melót is el kell vállalni. Aztán kereshetsz jobbat, de nem kéne azon agyalnod hogy hogyan kérjél minél több pénzt a párodtól.

2014. nov. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
74%

én tutira adnék zsebpénzt a feleségemnek, vagy a csajomnak, ha komoly a kapcsolat. a havi 2-3000 annyira jelentéktelen hogy szót se érdemel, de igazából a fizum 10-20%át simán odaadnám neki (ha én nem halnék emiatt éhen) persze efölött még fizetem ami a háztartáshoz stb kell. azért tudjon magának ruhát meg ilyesmit venni... nekem is érdekem h jól érezze magát a bőrében. meg h jól nézzen ki :D


persze a zsebpénzért cserébe fenntartanám a jogot, hogy bármikor elfenekelhessem, ha rossz volt. azért legyünk konzekvensek

2014. nov. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
81%

Nem szeretnélek megbántani, de valami nagyon nem életképes nálatok. Felnőtt emberként 700 meg 2000 forintokon ábrándozni nagyon nem oké. Ne interjúkra járj szerintem, hanem költözz haza a szüleidhez és tanulj ki egy szakmát, tanulj nyelvet. Én is voltam meló nélkül, alulról jövök, de soha nem engedtem meg magamnak, hogy beérjem olyan élettel, ahol 2000 forintos havi költőpénz a célom...


Nem szeretnélek megbántani, tényleg nem azért írok. De szerintem gondold újra az egész életed, és hogy mit vársz tőle. Vajon megfelelő időpont a házasságra a közeljövő, ha ennyire szegények vagytok? Szurkolok neked, de ne add le ennyire az igényeidet, mert akkor örökre ezen a szinten fogsz tengődni.

2014. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
94%

13-as vagyok. Bocsánat, nem válaszoltam a kérdésedre. Természetes, hogy adnék, sőt...

Én közel háromszor annyit keresek, mint a barátnőm, akivel együtt élek, és közös számlánk van, néha küldök anyukámnak egy bizonyos összeget, de ezt leszámítva nem sajátítom ki a pénzt. Ez az együttélés lényege, megosztjátok egymással a szellemi és fizikai értékeiteket is. Különben mégis mi értelme lenne a szexen kívül egy közös életnek? Ha a párod komolyan vesz, akkor egyértelműen nem utasíthat vissza ilyen jellegű kérést. Főleg, hogy szerény összegről van szó.

2014. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

A szüleimet nem szeretném látni, köszönöm.


6 nyelven beszélek, még 2-t tanulni szeretnék idén, egyetemre készülök.


Nem nekem nem felelnek meg a munkák, szívbeteg vagyok, ez pár dologban korlátoz.


Igen, nagy pénz a 700Ft, mert szegényen nőttem fel.

2014. nov. 1. 20:29
 16/40 anonim ***** válasza:
86%
Te voltál az aki a múltkor nem mert eltenni 1500 vagy 3000 forintot, amit talált a lakásban, merthogy a párod kirakja a zsebéből az aprót? Sem a kapcsolatotok, sem te nem vagytok felnőttek. Szánalmas, nem is értem hogy ha ennyire függsz valakitől miért költöztél a nyakára.
2014. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Szánalmas, aki mondja.

Nem azért költöztem hozzá, hogy lehúzzam anyagilag.

2014. nov. 1. 20:33
 18/40 anonim ***** válasza:
88%
És mi leszel, ha nagy leszel? Milyen egyetemre készülsz? Milyen munkák nem feleltek meg? Hány éves vagy?
2014. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Tolmács leszek, angol-orosz szakon. 2 év múlva kezdek.

21 vagyok.

Nehéz fizikai munkák nem feleltek meg.

2014. nov. 1. 20:35
 20/40 anonim ***** válasza:
83%
Havi 2-3 ezer forint jelentéktelen összeg. Amikor bevásárolni mentek magától értetődőnek kéne lennie, hogy te is beteszed a kosárba a tusfürdődet és a samponodat. Ezt a zsebpénz dolgot nagyon megalázónak tartom. Én a helyedben bármilyen munkát elvállalnék. (árufeltöltő, takarítás, bébiszitterkedés, újságkihordás, stb.) Az a baj, hogy mostanság Magyarországon nagyon trendi kezd lenni a munkanélküliség és a csodára várás. 2 évvel ezelőtt egy jó nevű egyetemről szerzett diplomával és felsőfokú nyelvvizsgával nem találtam a végzettségemhez megfelelő munkát. Ezért elmentem takarítani egy étterembe 350 forintos órabérért. Napi 4 órát dolgoztam heti 6 alkalommal. Tehát havi 33 600 forintot kerestem diplomával és nyelvvizsgával... De ez a pénz elég volt a bérletemre, a szükségleteimre és egy-két alkalommal be is tudtam vásárolni belőle. Nyilván hosszú távon nem lehet egy ilyen összeggel tervezni, de a semminél akkor is több. 10 hónapig csináltam ezt, de közben folyamatosan állások után érdeklődtem. Személyesen, e-mailen, ismerősök által vagy hirdetéseket böngészve. 10 hónap után kaptam olyan munkát, ami a végzettségemhez megfelelő és egész jó fizetést is kaptam. Talán neked is így kéne csinálnod, felnőttként nagyon gáz zsebpénzért kunyizni.
2014. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!