Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A ferjem gyereket akar, pedig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A ferjem gyereket akar, pedig megbeszeltuk, hogy nem lesz. Valjak e miatt?

Figyelt kérdés
Nem kertelek.(Masok szamara onzo) Karrierista vagyok es a szep, kenyelmes eletet fontosabbnak tartom egy gyereknel. Ez mindig is igy volt, soha az eletemben nem akartam sajat csaladot, iszonyodom mind a tethessegtol, mind a gyerekektol. Ferjem megismerkedunkkor ugyanezen az elven volt. Megkerek minden anyatigrist, hogy az itt lrirtakat ne vegye szemelyes sertesnek. Sose bantottam, gyunyoltam senkit, nem eroltettem ra senkirr a velemnyemet, tiszteletben tartottam, es ezt viszint is elvarta. Persze otthonrol meg baratoktol is kaptam a savat, hogy forduljak szakemberhez mert nem normalis aki no letere igy all hozza ehez a dologhoz. Szeribtem mrg pont, hogy az hiszen nem lehetunk egyformak. Es igen tudom ha anyam is igy velekedik sose szuletek meg stb. Ezekkel mar ujat nrm tudtok irni. Na de most a nelkul, hogy le lennek szidva, jogosan erzem igazsagtalnnak a ferjem vagyat? Ertem en, hogy valtozhat az ember, de olyan jo lenne azt a ferfit visszakapni akibe anno belesherettem. Olyan nrgativan beszelt a terhes nokrol es a gyerekekrol ha szobe jottek, sose gondoltam volna hogy ez valtozni fog.
2014. okt. 30. 14:23
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
88%
9-es! Tudsz olvasni? Írta a kérdező, hogy az elején, megismerkedésükkor még mindketten ezen a véleményen voltak.
2014. okt. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
98%

Bár rengeteg nő ilyen lenne mint te, akinek nem lenne való gyerek.

Én csak becsülni tudlak amiért minden előítélet ellenére felvállalod hogy nem akarsz gyereket teher, stb.

lehet ezt nevezni bárminek, gyengeségnek, önzőségnek, hiányosságnak, de egy biztos: te nem fogod tönkretenni egy ártatlan gyermek életét, mert az a gyerek létezni se fog.

Jogod van ahhoz hogy ne legyen gyereked, a férjednek meg joga van gyerekhez, de nem feltétlenül tőled kell megkapnia.


Én inkább a válást javaslom, mint egy világra erőltetett életet.


De azt a férfit már nem fogod visszakapni, eltűnt, megváltozott, stb.

2014. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
72%
Válj el, ha úgy gondolod ez megoldás. Ha a férjed a nem-ről igenre váltott, visszakozni nem fog szerintem. Nem értek egyet veled, de elfogadom, ha nem akarsz gyereket. Az egyik barátnőm is hasonlóan vélekedik, és általában nem kerül szóba közöttünk a gyerek. Egy másik barátnőm férjhez sem ment, ez nem tette tönkre a kapcsolatunkat. Amúgy belátásod szerint cselekedj.
2014. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
82%

Én egy másik oldalt képviselek. Én /mi a férjemmel akartunk gyereket, de kiderült, hogy nem lehet. Mi megbeszéltük, hogy sajnáljuk, de ez van. Van akinek megadatik, van akinek nem. De ezért még nem fogunk elválni. Gyerek nélkül is van élet. Eddig is így éltünk, ez után is így fogunk és kész. Még abban is egyet értettünk, hogy nem akarunk örökbe fogadni. Nekünk így jó. Vagy saját gyerek, vagy gyerek nélkül kettesben.


Neked meg abszolút gyerek nélkül a jó. Én megértelek, hogy nem akarsz és nem ítéllek el. Rengeteg nyűggel és lemondással jár.

Van olyan aki egyszerűen nem vágyik gyerekre. Ez ugyan olyan normális érzés, mint az, hogy van aki vágyik rá. Te nem titkoltad el ezt a férjed előtt, nem arról van szó, hogy úgy vett el, hogy majd gyerekeitek lesznek, hanem tudta hogy nem akarsz, és ő is azt mondta hogy nem akar. Teljesen tiszta ügy.


Meg kéne vele beszélned, hogy ez nem e csak egy fellángolás a részéről, mert pl a kollégái között, vagy a barátai között esetleg sok gyerek született mostanság, sokat meséltek róla, és lehet emiatt akar most ő is gyereket, de ez nem valódi vágy.


Ha viszont tényleg megváltozott a véleménye, akkor nem hiszem hogy van váláson kívül más megoldás, mert ez egy olyan véleménykülönbség, amiben vagy meg tudtok egyezni, vagy nem.

Köztes megoldás nincs, mert akkor valamelyikőtök lemond a vágyairól. Ami később átmegy vádaskodásba. "Miattad szültem gyereket vigyázz rá te", "miattad nem lehettem apa" típusú vagdalkozások.:(


Szerintem jogosan érzed igazságtalannak. Nem ez volt megbeszélve.

2014. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
32%
Hány éves volt a férjed, mikor összeházasodtatok és hány éves most?
2014. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, a gyerekvállalási hajlandóság egy tipikusan olyan sarkalatos kérdése egy kapcsolatnak, amelyben ha nincs teljes egyetértés, akkor kár rabolni egymás idejét.
2014. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
74%

Előfordul az ilyen,hogy valaki meggondolja magát.

A döntés a férjed kezében van. Vagy veled marad,gyerek nélkül ,vagy kidobja a kukába a házasságát egy nem létező személy (gyerek) miatt .

Vagy vegyetek egy kutyát neki.

2014. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
71%
Itt a férjed az, akinek döntenie kell, ha te ragaszkodsz a gyermektelenséghez. Lehet, hogy évekkel ezelőtt megbeszéltétek, hogy nektek nem lesz saját gyereketek, de azt nem vetheted a szemére, ha neki ez irányban megváltoztak az érzései, vágyai. Ez egy normális vágy, érzés, ha felnőtt ember családra, gyerekekre vágyik, és nem elégíti már ki a jólét, munka, kötetlenség. Persze a te ellenérzésed is jogos, hiszen ezt nem is titkoltad, egy ideig egy véleményem voltatok. Az a helyzet, hogy ő változott e téren, te pedig nem. Ha szenved is ettől, akkor váljatok külön, hogy esélye legyen neki is boldognak lenni.
2014. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
65%

Váljatok el. Alapszinten nem egyezik az életfelfogásotok, ezt nem lehet kikerülni azzal, hogy valaki lemond a vágyáról. Ez nem egy új kanapé, hogy le lehessen mondani róla.


Ő gyereket akar, te nem. Engedjétek el egymást, mert sosem lesz ebből megegyezés.

2014. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
Igen tudom sajnos. En nem tudnek egy gyerekkel mit kezedeni. Ferjemnek is mondtam: Igen onzonek hangzik, de szeretek aludni, hetvegen sokaig, nem tudom elkepzelni, hogy keljek ejszaka, vagy hogy meghizzak, vagy hogy rendetlenseg legyen stb. Pont ezert nem valo a gyerek nekem. En is ismereknolyanokat akik valofelben voltak, aztan a no teherbe ejtette magat hogy egyutt maradjanak.
2014. okt. 30. 14:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!