Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti megtartanátok a pénzt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti megtartanátok a pénzt?

Figyelt kérdés

Végre 1 hónap után kaptam munkát.

A vőlegényem keres annyit, hogy szépen megéljünk, nem szenvedünk hiányt semmiben. Ő nem is erőltette, hogy menjek dolgozni, én akartam már nagyon.

Elég szegény családból származom, sose volt pénzem, és még mindig a tinikori örökölt ruháimat hordom. Nem akartam a párom pénzét ilyesmire eltapsolni. (Persze kaptam tőle cipőt, kabátot, mert ezek már tönkrementek)

Ha elfogadom az állást, havi 135 000Ft-t kereshetek.

Ebből a párom mondta, hogy 30 000Ft-t beadhatnék (számlák és társaik), a többit arra költöm, amire akarom, csak fél év alatt hagyjak meg 100 000Ft-t, hogy a továbbtanulásomat tudjuk finanszírozni.

Én úgy képzeltem, hogy az egészet beadom (elvégre közös kassza), és majd abból gazdálkodunk.


Csak szerintem túl nagylelkű ez az ajánlat?


Ti elfogadnátok?


2014. okt. 24. 23:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
5%
Ha neked oké, hogy eltart...
2014. okt. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

szerintem csak akkor tudsz megtanulni bánni a pénzzel, ha nem dobod a közösbe mindet.

adj a párodnak minden hónapban 30at, 20at tegyél félre a tandíjra, és a többit pedig oszd be értelmesen.

turiból is nagyon igényesen fel lehet öltözni, nem kell rögtön a legmárkásabb ruhákat megvenni :)


ha marad pénz a hó végén akkor azt is tedd el, és lepd meg a párod egy nyaralással jövőre. szerintem ezzel megmutathatod neki hogy nagyra becsülöd az eddigi segítségét.

2014. okt. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Miért lenne ez prostitúció? Vagy miért lenne eltartás?


Elvégre a srác azt mondta, x összeggel szálljon be, a többi meg az övé, tekintve hogy maga kereste meg azt a pénzt. Így fizetik közösen a költségek egy részét, és mindenki maga tud gazdálkodni a saját pénzével. Ez a közösbe mindent szerintem hülyeség, jobban szemmel tartható a pénz ha külön kezelik, másrészt akkor nincs belőle probléma hogy ki kinek a pénzét költi.


Mondjuk ha havi közel 100-at félre tud tenni, az nem kis pénz, persze ebből úgysem lesz annyi, mert bérlet, kaja, 1-2 kiadás. De még ha költekezel is, egy 50 ezer marad havonta, amit félretehetsz tandíjra, nagyobb kiadásokra. Vagy akár te is meglepheted őt 1-2 dologgal.

2014. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne hogy 60-ból fenntartható a lakás, a kaját meg úgyis felváltva veszik? Akkor még csak nem is eltartás. Amúgy a 10-essel értek egyet, ha hosszútávra terveztek, mindegy melyikőtök számláján gyűlik a megtakarítás.
2014. okt. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Te ott tévedsz, hogy azt gondolod, közös kasszán vagytok/lesztek. A közös kassza valóban úgy működik, hogy az összes pénzt MINDKÉT FÉL beadja a közösbe, de nálatok ebben a felállásban nem ez fog történni. Ez a tipikus külön kassza esete, amikor csak valamennyit beadtok a közösbe, a többivel meg mindenki azt csinál, amit akar. Ilyen helyzetben azt kell tisztázni, hogy ezt a barátod miért szeretné így. Jó szándékból javasolta ezt, vagy azért, mert nem tervez a későbbiekben sem közös kasszát veled.
2014. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Nem keres annyival többet nálam, hogy aggódnia kelljen, hogy majd elköltöm a pénzét, ezért a külön. (Most meg nem mondom, pontosan mennyit, de úgy 200ezer körül hozhat haza havonta)

Ő azt mondta, azért szeretné, hogy külön legyen az enyém, hogy külön gyűjtsem a tandíjamra, ami marad, azt meg költsem magamra, alig van ruhám. Persze adok be én is, meg felváltva vásárolunk be.


Aki írta, hogy ez eltartás: Miért az?

2014. okt. 25. 14:42
 17/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, én se tudom ezt a részét értelmezni. Én pl itthon vagyok a gyerekekkel elég hosszú ideje, tényleg a férjem tart el, mégsem érzem úgy hogy ez prostitúció vagy bármilyen szempontból kínos helyzet.
2014. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!