Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bunkó dolog lenne pénzt kérni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bunkó dolog lenne pénzt kérni?

Figyelt kérdés

Sajnos csak a párom dolgozik, én munkát keresek. Az összes pénzem az, amit még anyukámtól kaptam, megtakarítva a bankkártyámon (12 000Ft). Ebből havonta 2-3 ezret költök tisztálkodási szerekre, betétre, vitaminokra.

Ha a páromtól kérnék pénzt, természetesen adna, de nem szeretnék kunyizni, inkább megpróbálom kihúzni, még kapok munkát. (Jeleztek vissza pár helyről, hogy talán, majd meglátjuk)

Ő nem szeret magánál aprót hordani, mert állítása szerint lehúzza a nadrágzsebét, ezért szét szokta hagyni őket a lakás különböző pontjain. (Általában 2-300Ft-csak, de volt, hogy takarítás közben egy ezrest számoltam össze)

Már megkértem, hogy egy dobozba tegye, akkor legalább egy helyen lesz.

Múltkor, mikor takarítottam, és megszámoltam az aprót, megengedte, hogy megtartsam (1000Ft). Ez 3 hónapja volt.

Most megint összegyűlt 1500Ft, de ezt már nem merem elkérni, hiába tudom, hogy nem fogja magával vinni úgyse, mert 5-10, max 100Ft-s érmékből áll az egész.


Bunkóság lenne ezt elkérni?


21l


2014. okt. 23. 16:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A párom a vőlegényem, azért írtam ide, csak ezt hosszú lett volna leírni.
2014. okt. 23. 16:03
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Jajaj. Ezért nem kell ilyen fiatalon a semmire összeköltözni. Ha még ennyit sem mersz megkérdezni, akkor milyen is ez a kapcsolat? Komolyan nem mersz elkérni 1500 forintot?
2014. okt. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

miért lenne az? Szerintem a párod tisztában van az anyagi lehetőségeiddel.


Hasonló cipőben járok én is, a barátnőm szintén munkanéklüli. Én is adok neki pénzt, ha szüksége van rá.

2014. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez mar most ala- es folerendelt viszony. Az pedig sosem sul el jol.
2014. okt. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha mar kerni kell-ha tudja mi a szitu-akkor ott mar gondok vannak.Együtt eltek nem?
2014. okt. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én már 50 ezret is kértem tőle, de visszaadtam az utolsó forintig, így ő is tudja, hogy nem lehúzni akarom (még nem vagyunk közös kasszán). Az az 1500 ft nem valami nagy pénz, hogy lelkiismereti kérdést csinálj belőle. Tartsd számon, és ha lesz miből, akkor visszaadod neki.
2014. okt. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Együtt, persze.


Nem kell kérni, akkor sem akadna ki, ha szó nélkül elvinném, csak én nem merem még csak elkérni se.

Sajnos nagyon rossz családi háttérrel rendelkezem, apukám nem nagyon volt normális, követelte rajtam, ha tűntek el dolgok, pedig sose loptam. Meg bántalmazott is.


A párom próbál erről leszoktatni, de nehéz eset vagyok.

Csak ő szokott dobozos kólát inni nálunk (napi 1et), én nem kérek. Egyszer, mikor még 5 dobozzal volt, megkérdeztem, kell e neki mind az öt. Nem tudta, mi bajom, ezért rávágta, hogy igen, miért ne kéne. Én ezen rendesen elszégyelltem magam, és inkább nem vettem el egyet se.

10 perc után esett le neki, hogy én egyet el akartam kérni, csak nem mertem kimondani. Akkor odaadta, és mondta, hogy ne kérjek, vegyem ki a hűtőből, ha kell, úgyis veszünk újat, ha elfogy. De ezt nekem olyan nehéz megszokni :(

(Nincsenek anyagi gondjaink)

2014. okt. 23. 16:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha együtt éltek, akkor a pénzetek is közös! Nem kell kérned tőle, csak elvenni, amire szükséged van. Ha nagyobb dolog, akkor előre megbeszélni.

Ha összeházasodtok, akkor sem lesz külön enyém-tiéd.

2014. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát te még nagyon nem állsz készen egy komoly kapcsolatra. :S Kapd össze magad, mert hosszú távon ez így nem fog működni.

Gondolom tisztában van vele, hogy nincs munkád, kaját meg mindent ő vesz neked gyakorlatilag, ha szükséged van valamire, akkor írd fel a listára, tedd bele a bevásárlókocsiba vagy ahogy szoktátok.

Hosszú távú kapcsolatban nem hiszem, hogy bárki problémát csinál pár forintból. Most épp neked van lent, a mai világban megesik, még olyan is lehet, hogy te leszel a kereső fél - bár kívánom, hogy ilyen ne legyen.

De ha akarsz valamit, nyisd ki a szád. Persze ne most állj elő nevetséges igényekkel, de az alap dolgokat, egy csokit vagy üdítőt nyugodtan megvehetsz magadnak, nem alávetett fél vagy.

A pénzre meg mondd azt, hogy nálad van, ha kell neki, szóljon. Vagy mondd meg, hogy vettél belőle ezt vagy azt.

2014. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

"csak a párom dolgozik, én munkát keresek"


Vajon miért természetes sokaknál, hogy mindig a férfi dolgozik?

...és miért mindig a nő "keres" munkát??

Évek óta...

2014. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!