Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkó dolog ilyet...

Szerintetek bunkó dolog ilyet kérni?

Figyelt kérdés
Röviden: albérletben vagyok, szeptember óta új lakótársam van, régóta ismerem. Ketten vagyunk, nem túl nagy lakás, két embernek nagyjából elég. A srácnak van barátnője, akivel nincs különösebb bajom, átlagos csaj. A bajom az, hogy mostanában egyre többet van itt. A héten is talán a hétfőt kivéve minden nap itt aludt, ma is itt fog, és engem már zavar, hogy ebben a kis lakásban 3-an vagyunk. Amikor nekem volt barátnőm, ő is átjött néha, de nem volt az, hogy az egész hetet itt tölti. Persze becuccolt, itt van már egy csomó ruhája, fogkrém, fogkefe, lassan már itt is mos, többet van a lakásban, mint én. Most nem a megnövekedett rezsi a baj, hanem az, hogy én a haveromat hívtam ide, nem őt és a barátnőjét. Hogy kéne megkérnem haveromat, hogy kicsit fogja vissza ezt a dolgot úgy, hogy ne tűnjek bunkónak?
2010. okt. 16. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Ő a bunkó, nem te. Micsoda dolog ez? Beszélj vele minél előbb, amíg a csaj végleg oda nem költözik. Légy határozott, te ezt nem tűröd tovább, vagy pedig ő is mehet. És kész! Nem tartozol te neki semmivel.
2010. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Most nem a megnövekedett rezsi a baj, hanem az, hogy én a haveromat hívtam ide, nem őt és a barátnőjét.


valahogy így átfogalmazva.

ez nem bunkóság..magyarázd el neki a problémád ugy h a barátnője is ott van hogy ne tünjön ugy h a háta mögött és kérd meg h kicsit kevesebbet legyen ott mert ez már zavaró.

2010. okt. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Ha úgyis mindig együtt vannak mégis az lenne a legjobb ha külön albérletbe költöznének és keresnél egy új lakótársat, ez természetes semmi bunkóság nincs benne, ha nem bunkón mondod.
2010. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

hát, én megmondanám neki hogy ha ideköltözik a csaj, fizessen albérletet is :D

de ha tényleg olyan kevés a hely, nyugodtan megmondhatod neki hogy 2 személyes a lakás, nem 3 :)

2010. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez nem bunkóság :D :P

Mondd meg neki hogy vagy kevesebbet van itt a csaj,vagy ő is mehet. Ha meg nem tetszik neki viszlát !!

Én nem teketóriáznék,kerek perec megmondanám neki.

Ott mos ? Az szép. xD

2010. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
szerintem neked savanyú a szőlő és féltékeny vagy! nincs jogod azt mondani a haverodnak, h legyen ott kevesebbet a bnője, hiszen nem a te lakásodról van szó!
2010. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Lehet lepontozni, de egyetertek az elozovel.Te nem mondhatod meg, hogy ne legyen ott a csaj.Max. annyit mondhatsz, hogyha hasznalja a vizet, gazt, stb, akkor fizessen is erte.Ez nem bunkosag.De ezen a reszen kivul nem ertem, miert zavar teged, hogy ottalszik.
2010. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem savanyu a szolo, egyreszt egy hosszabb kapcsolat utan vagyok, es most k.vara elvezem a szabadsagot, masreszt beleszolasi jogom van, ugyanis a szerzodes ugy szol, hogy 2 fo lakhat a lakasban, ha 3 napnal tobbet van valaki egyhuzamban, akkor jelezni kell a tulajdonosnak. Masfelol pedig en fizetek havonta sulyos osszegeket, nem a csaj, tehat van beleszolasi jogom.


Hogy miert zavar a csaj jelenlete? A lakas kicsi, masfel szobas, 30 negyzetmeter. Ezeket a lakasokat 1 emberre terveztek, 2-en eppen elferunk. Harman egyszeruen sokan vagyunk, raadasul ismetlem, a tulajdonos 2 embernek adta ki a lakast, nem 3-nak.

2010. okt. 16. 15:48
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, ez tényleg kellemetlen szituáció. Akik azt mondják, hogy savanyú a szőlő, nem tudják, milyen az, ha az embernek nem marad meg a személyes tere? Ez hosszú távon idegileg kimerítő. Mondd el neki az érveket, amiket itt is leírtál, ha nem agresszívan veted oda, szerintem úgy oké, mert tényleg bunkóság a csaj részéről odaköltözni. Másfél szoba nem erre van kitalálva.
2010. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom, nem a te szobadban vannak.Akkor miert nincs meg a szemelyes ter?Egyebkent annyi az egesz, hogyha tenyleg ennyire zavar, akkor egyszeruen meg kell mondani, hogy ne legyen ott annyit es kesz.Ezt nem lehet finomabban fogalmazni, amugy is, mindenkepp sertodes lesz belole.
2010. okt. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!