Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit gondoltok a szüleim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok a szüleim házasságáról?

Figyelt kérdés

Illetve nem egészen a szüleim: anya és a férje. Kevesebb, mint 1,5 éve házasok. Az elején láttam, hogy szeretik egymást, de most már nem hiszem, nem tudom.. Az a helyzet, hogy anya nem tud elég határozott, következetes és szigorú lenni. Mindig mindent megakar adni mindenkinek, legfőképp nekünk, a gyerekeinek. És mindig ki tudom könyörögni, amit épp akarok. A férje nem ilyen. Tőle kissé már félek, nála a nem, az nem. Nem merek vitázni. Ebből nekik sok konfliktusuk van, sokat veszekednek, a nevelésben sem értenek egyet. Ez az egyik állandó vitatéma. A másik, ami a nagyobb probléma, hogy a férje nagyon könnyen bedühödik, és nem lehet kiengesztelni. Mindenért kiakad, ha nem kapcsoljuk le a villanyt, ha 10 percre kimegyünk a szobából, ha nem csukjuk be az ajtót, ha fűtűnk, hiába csak 1 másodperc az egész, ha valami nem úgy áll, ahogy annak kell, ha a kocsiajtót túl erősen csapjuk be, vagy ezeknél apróbb dolgokért, amikről nem is tehetünk, pl. ha ő leejt egy kupakot vagy nem talált egyből valamit vagy ilyesmi. Ekkor is kiabál és puffog, minden baja van, nem lehet hozzászólni sem.. nagyon idegesítő. Tényleg kis apróságokért nagyon megharagszik anyára, pedig sokszor ő nem is tehet róla. Ilyenkor levegőnek nézi, nem beszélget vele, anya hiába erőlködik. Pár nap múlva lenyugszik, de akkor is anyának kell bocsánatot kérnie, bármi is volt, neki kell megalázkodni, és akkor utána meg olyan, mintha meg sem történt volna a dolog. Aztán jön a következő... Ez az elején nem volt olyan sűrűn, de most már kb. 3/4 éve egyre csak gyakrabban van.. kb. 1-2 hetente van egy ilyen "kitörése" és akkor napokig elege van belőlünk és mitnha itt sem lennénk. ÉS ilyenkor elég bántó dolgokat tud mondani/tenni, már ha épp észrevesz minket. Engem nem érdekel, én meg sem hallom, amit mond. A kezdetektől fogva utálom, csak anya miatt viselem el. Illetve csak az zavar, hogy látom, mit csinál anyukámmal, megőrjíti ezzel, szomorú lesz, illetve ideges, neki is elege van a megalázkodásból, de mégis szereti. Elvileg. Rengeteg mindent feladott érte. Velem együtt egyébként az egész családom utálja ezt az embert, emiatt soha semmi közös program nincs. Anyukám a saját anyjával is sokszor csak titokban beszél telefonon.. és emiatt az egész családban háború van. Plusz vannak a férjének olyan hülyeségei, hogy pl. nem ehetünk édességet, mert elhízunk. Mindig rászól meg néz gyilkos tekintettel anyára, ha le mer törni egy kocka csokit.. Én nem tudom anya mit lát benne, de nem is ez a lényeg. Megkérdeztem egyébként a legutóbbi balhéjuknál, hogy anya mit is akar.. mert már annyira elegük volt egymásból, hogy majdnem el kellett költöznünk. És akkor anyukám azt mondta, hogy ő csak vitamentesen szeretne vele élni.. Meg voltak már olyan megszólalásai, hogy tök más téma kapcsán csak viccelődve annyit mondott, hogy "lehet ketten fogunk megöregedni" (mármint ő és én). Nekem ami egyből felmerült bennem, hogy miért nem a férjével akar ő megöregedni? Na meg rengeteg titkolózás is van. Anya mindig jön újabban, hogy ezt meg azt ne mondjuk el, vagy máshogy adjuk elő, mint volt. De ilyen tök általános dolgokat nem szabad elmondani neki, mert akkor kiakad. És ő tényleg elég agresszív ember, tehát kerüljük, hogy kiakadjon. Így is napi szinten vannak amolyan kitörései.

Engem az érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek egy ilyen kapcsolatról. És szerintetek ez lehet hosszútávú?


2014. okt. 10. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
El fognak válni. Te próbáld meg erre nem erőszakosan, csak apránként el-elhintve rásegíteni. Anyukád most áldozat ahelyett, hogy egy partneri kapcsolatban boldog lenne. Valahol sejti, de még nem érett meg benne. az emberek félnek elveszíteni a stabilitást, még akár a rosszat is. De te ne alázkodj meg, neked senkid, nyugodtan hagyd égve a villanyt vagy egyél csokit, ha épp azt akarsz, és kérd ki magadnak a leordítást. Ha a konfliktusok a kapcsolat hamarabbi széteséséhez vezetnek, azzal csak jól jártok.
2014. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy anyukád megalkuszik, hogy ne maradjon egyedül. Egyelőre. De ezt nem fogja sokáig bírni. Lesz egy óriási veszekedés a sok-sok felgyülemlett gondból és elhallgatott dolgokból és akkor rájön, hogy jobb egyedül, mint ezzel a zsarnokkal.
2014. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Az ilyen nők soha nem jönnek rá. Ez a férfi ki fogja készíteni idegileg/ lelkileg és az élettapasztalat azt mutatja, hogy sajna te meg a pasas fogtok ott öregedni.....
2014. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos nincs jó hírem, nagy valószínűséggel együtt fognak maradni. Anyukád mivel a 2 férje nem fog elválni,sem elköltözni.

A férj nem látja magát kívülről amikor a dühkitörései vannak, nem szembesül azzal mekkora állat, mert a vita azzal zárul, hogy anyukád kér bocsánatot. Írod,mindent feladott érte, nincs közös program mégsem jelent problémát anyukád nem teszi szóvá, csak neked. Anyukád titkolózik, mert nem akar konfrontálódni, neki nincsenek jogai. Alárendelt szerepet tölt be ebben a kapcsolatban, ami jól megszokottan működik.

Ne biztasd, hogy váljon el ő is tudja, hogy nem jó így csak a férje a dominánsabb, kisebb dolgokban sem tudja meggyőzni. Minden konfliktust kerülj ezzel az emberrel, nézd te is levegőnek, ahogyan ő teszi veled.

Ha meg felnősz úgy is kikerülsz ebből a családból. Az élet nem egyszerű senkivel, majd te is meglátod.

De arra vigyázz, hogy te ne legyél társfüggő, kerüld az erőszakos agresszív hisztérikus férfiakat. A ilyen nem is nevezhető férfinak.

2014. okt. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Anyád nem fog lépni, neki ez jó. Ha beledöglik, akkor is jó, mert "van alakije"
2014. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!