Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van esély a békülésre? Jogos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esély a békülésre? Jogos volt mindez?

Figyelt kérdés

Elnézést, hogy ide írom, nem vagyunk házasok a barátommal, de szeretném kikérni tapasztaltabb emberek véleményét erről a helyzetemről, előre is köszönöm a türelmét annak, aki végigolvassa.


Tegnapelőtt összevesztem a barátommal a házimunka miatt, ráadásul anyám is pont itt vendégeskedett, aki még jobban olajat öntött a tűzre, meg ott hajtotta a barátomnak, hogy "addig keress más nőt, amíg nem késő", meg anyám szerint nem létezik olyan férfi, aki kiveszi a részét a házimunkából (ugyanis én is és a barátom is dolgozunk), mire én példának felhoztam a munkatársaimat, a barátom pedig erre rögtön féltékeny lett, hogy "akkor járjál valamelyikkel".

De én meg nyugodtan hallgassam, hogy az ő női munkatársai, hogy viszik neki a spontán ajándékokat, meg ha már tüsszent akkor rohannak 8-an zsebkendővel meg gyógyszerrel hozzá, én meg mekkora bunkó vagyok, hogy nem (de az persze jó volt amikor vettem neki gyógyszert meg teát főztem neki).

Nem szólt hozzám azóta, így ma írtam neki smseket, hogy ne veszekedjünk, szeretem és béküljünk ki, fel is hívtam telefonon, aztán munka után vettem neki egy nagy gyrost, mert azt imádja. Örült neki, úgy tűnt, hogy minden oké lesz, erre azt mondja, hogy szombaton megy a fiúkkal bulizni. Úgy volt, hogy én is megyek, mert már hónapok óta csak lerázást kaptam, hogy "jaj most kanbuli", "jaj most inkább ne gyere", kérdezem, hogy most miért ha mást beszéltünk? Erre azt mondja, hogy ő lecarja mit csinálok, menjek bulizni azzal a munkatársammal, aki a mintapasi az én szememben. Mondtam neki, hogy én vele akarok lenni, meg nyilván azért vagyok vele és nem mással, mert szeretem. Erre a válasz: "hát te már rég nem vagy velem".

Itt elpattant nálam a húr, bezárkóztam a hálószobába és elkezdtem sírni. Ő meg még utánam jön, hogy "sírjál is, most átérzed azt, amit én éreztem". Aztán csöngetnek, anyám jött át... Látta, hogy én ott sírok, kérdezi, hogy mi a baj? Mondtam, hogy azért mert XY (a barátom) nem békül ki velem... Anyám ránéz a barátomra, megkérdezi, hogy miért nem akar kibékülni, a barátom pedig azt feleli, hogy azért, mert nekem ott vannak a munkahelyemen a pasik, azok jobbak őnála, járjak azokkal. Anyám meg erre NEM SZÓLT SEMMIT, hanem még nekiáll pakolászni meg dumálni arról, hogy ő ma mit csinált...... És még nekem esik, hogy én mit bőgök, meg elkezdett sértegetni.... Na erre elküldtem, hogy ha nem tetszik valami, akkor kívül tágasabb... Mire ő vérig sértődött és elment, utána meg még nekem esik a barátom, hogy !ÉN! hogy lehetek ilyen szívtelen dög, hogy elküldöm az anyámat!!!!


Ja, és amúgy hallottam még, ahogy a hátam mögött az ajtóban kitárgyaltak:

Anya: És hogy vagy?

Barátom: Jobban vagyok már, de még nem az igazi. X-hez (hozzám) nem nagyon szóltam tegnap, ma meg írogatott, hogy így szeret úgy szeret.

Anya: Fúú, én nagyon szégyellem magam miatta!

Barátom: Nem kérdezi meg hogy hogy vagyok, munkahelyemen adtak a lányok krémet az orromra, mert már nem bírták nézni hogy szenvedek, meg betegen dolgoztam, X-t nem érdeklem én egyáltalán.

Anya: Szerintem egyedül kellene élnie, sajnos ilyen, de azért bízom benne hogy fog változni, majd lassanként megérti a dolgokat...


2014. okt. 3. 18:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

5-ös és 9-es jól összefoglalta, hallgass rájuk!!

Annyi normális férfi van a világon, nincs szükséged egy ilyen érzéketlen bunkóra, aki ember számba sem vesz. Most az hagyján, hogy nem segít a házimunkában (ezt sem tűri épeszű ember, félre ne érts!), de hogy amikor a párja békülni akar meg megoldani szeretne egy konfliktust, ő még gyerek módjára vagdalkozik is, és más férfiakhoz küldözget...Egy igazi párkapcsolatba ez egész egyszerűen nem férhet bele, a férjemnek még csak viccből sem mondanék ilyet soha, ahogy ő sem nekem. A párod aligha tisztel téged, és őszintén nem is szeret, bár ez talán túl erős vélemény így ismeretlenül, de a leírásodból erre lehet következtetni.

Anyukádra inkább nem is írok semmit, sajnos vannak menthetetlen esetek, ne hagyd, hogy lehúzzon téged az ostobaságával.

2014. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

És még te akarsz békülni'?? Ezek után???

Jó nagY balek vagy!

2014. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Csak a többiek véleményét tudom osztani. Én azon nyomban kipateroltam volna mind a kettőt a házból. Szerintem alap, hogyha mindketten dolgoztok, akkor ketten csináljátok a házimunkát is. Anyukádnak meg nem leteremteni, meg ócsárolni kéne téged, amikor összetörve zokogsz az ágyadon, hanem melletted kéne lennie. A barátod meg egy nagy nulla, már bocs. Nem segít neked, nem érdekli, mi van veled, ott hagy, cserben hagy, neki mindent szabad, neki semmit és még ő van felháborodva, pedig neki kéne tükörbe néznie. Hogy tudod ezek után még szeretni? Ez nem társ, ő csak egy ingyen cselédet akar magának. Anyukád meg ahelyett, hogy megóvna egy ilyen nyomorult, boldogtalan élettől, még támogatja is...én elhidegülnék tőlük. Ha van eszed, akkor fogod a barátod cuccait és kiteszed az ajtó elé, anyukáddal meg nem beszélsz egy darabig. Hiába az anyukád, ha nem támogat lelkileg, sőt, inkább tönkretesz.


Ja és attól nem kell félned, hogy a barátod elhagy. Amit csinál, azzal csak lelkileg zsarol. Hidd el, ha kidobnád, pár nap múlva itt könyörögne az ajtód előtt.

2014. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Minek akarsz kibékülni ezzel az emberrel? Nyilvánvaló, hogy annyira eltérő a képetek az ideális társról, hogy egyáltalán nem illetek össze. Neked egy minden téren egyenjogúságot valló férfi kell, neki meg egy stepfordi házitündér, aki ápolgatja, tutujgatja, anyja az anyja helyett, ha kell, házicseléd, ha kell, és ágybetét, ha épp az kell, magyarul egy abszolút hagyománytisztelő nő, aki jogilag ugyan egyenjogú, de mindenben alárendeli magát a pasinak. Te nem ilyen vagy. Akkor miről beszélünk? Húzhatjátok, vonhatjátok, de nektek nincs egymás mellett keresnivalótok.

OFF: az, hogy valaki az irodában milyennek mutatja magát, az valójában nem jelenti azt, hogy otthon a négy fal között is ugyanezt a szerepet viseli... Azok a nők is lehet, hogy az irodában házitündérek, meg tutujgatják a szegény beteg nózit, otthon meg lehet, hogy ugyanúgy viszonyulnak a saját pasijukhoz, mint te a tiedhez, a férfiak dettó. Nem kell mindent elhinni, amit az emberek mutatnak magukról, lehet, hogy a te munkatársaid is otthon azért elégedetlenkednek, mert a kezükbe nyomják a porszívót és titkon egy gondoskodó nőre vágynak.

2014. okt. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is meghagynám őket egymásnak.

Fogadni mernék, hogy nincsen fiútestvéred. Az ilyen anyák általában így élik ki, ha ellenkező nemű gyerekük született, mint amilyenre vágytak... Sajnos nagyanyám is ilyen volt. Apu első feleségét, akármilyen hárpia is volt vele, állandóan védte a fiával szemben, és bár jóval szakításuk után jöttek össze, anyumat teljesen nyíltan utálja amiatt, hogy elvette a férjét szegény kedves és rendes nőtől...

Vannak ilyenek, sajnos nagyon sokan.


A kedves párod teljesen úgy viselkedik, mintha csak jóanyád, meg az egyéb kényelmességek miatt lenne még veled. Mi az, hogy egymás között szapulnak a hátad mögött?

Komolyan, tedd ki a szűrét mindkettőnek, anyádnak is, míg meg nem jön kicsit az esze. Ez így nem vezet sehova.

És most nem a takarításról van szó (bár ebben teljesen igazat adok neked, sajnos én most munkanélküli vagyok, és a férjem még így is kiveszi a részét a munkából, ha úgy adódik... mégsem papucs).

2014. okt. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!