Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A ferjem beteg es en nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A ferjem beteg es en nem birom igy tovabb (? )

Figyelt kérdés

A ferjem beteg volt, megmutottek. Most jol van, de a mutet utan nagyon megvaltozott. Agyverzese volt ez miatt operaltak.

Elfelejt dolgokat pl. elmegy vasarolni mondjuk cukrot mert elfogyott fel ora mulva haza jon, persze cukor nelkul es boldogan mondja hogy 4 lottot vasarolt ... ez meg ugye a legenyhebb. De van ugy fontos dolgokat felejt el, az edesapja a repteren varta o meg a nyugati pu-ra ment ki (a szulei videken elnek es vonattal szoktak jonni, de most nyaralasbol jottek repulovel o meg ezt elfelejtette.)

De ami a legboszantobb, hogy meghazuttol. Nem ismeri be hogy beteg inkabb engem hibaztatt mert en nem mondtam..... es o azert nem csinalta meg.

Fiatalok vagyunk en 29 o 32, 10 eve ismerjuk egymast es 7 eve vagyunk hazasok. Nagyon szeretem es nem akarom elhagyni, de igy gyereket sem merek valalni.

Nem tudom mit tegyek mert igy en is megbolondulok.


2014. okt. 2. 13:01
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Tirelmes vagyok, nem kiabalok nem veszekszek. Tudom, hogy beteg de ugy erzem engem is betege tesz.
2014. okt. 2. 13:21
 12/37 anonim ***** válasza:
53%
Hát igen, eddig tart a jóban-rosszban, egészségben és BETEGSÉGBEN(!!!)... Lehet magyarázni, ez nem az ő hibája. Ha elitta volna az agyát, azt mondom, maga kereste a bajt, de így?
2014. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
76%

Amikor elkezdtem olvasni a kérdést, azt hittem minimum 50 évesek vagytok. Nah de előttetek az élet.

Olyan ez a pasi mintha a gyereked lenne. Én elhiszem, hogy "egészségben betegségben", de ez így akkor sem jó. Egy önálló dolgot sem tudsz rábízni, és így munkát sem fog vállalni, speciel, tartsd el kettőtöket.

Erre a helyzetre nem szabad gyereket vállalni.

És gondolj bele, hogy ez csak rosszabb lesz.


Eleinte lehet téged szidnának, hogy hálátlan vagy, de amíg senki nem lépett a te cipődbe, tehát amíg nem nekik kellett a férjed mellett élnie, addig ne ítélkezzenek!


Emberek, könnyű szájhősködni, hogy "jóban rosszban egészségben betegségben", de amíg nem éltétek át, addig nem is fogjátok megtudni milyen nehéz lehet a feleségének is így.

2014. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
89%
Úgy látszik, károsodott a rövid távú memóriája. Az, hogy tagadja a betegségét, és téged hibáztat (illetve lehet, hogy neki ez a valóság) sajnos érthető. Az agyvérzés hatásai enyhíthetők, ha komolyan foglalkoznak a rehabilitációval. Keressetek egy jó orvost, aki nem adja fel, és megmondja, hogyan kell rehabilitálni. Idővel a sérült agyrészek feladatát képes átvenni más terület. Mindkettőtöknek javasolt pszichoterápia, neked, hogy képes legyél megbirkózni ezzel, neki, hogy elfogadja az állapotát és ne adja fel. Egyelőre a gyógyulásra kellene koncentrálni, nem a családalapításra, aztán majd kiderül, hosszú távon, mennyi nehézség várható a mindennapi életben.
2014. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
25%

Szegény férjed..sajnálom hogy egy ilyen feleség jutott neki!Úgy csinálsz mintha ő tehetne erről az egészről!Azt mondom elitta vagy eldrogozta volna az agyát,vagy az ő hibájából lenne akkor megérteném.De így?

Le lehet pontozni,de a kérdező egy önző idiota..akit idegesít a férje betegsége és nem tudja ezt elfogadni,mert ha eltudnád,akkor nem akarnád belebeszélni hogy már pedig ő beteg,de abban nem segítesz hogy ne érezze annak magát.

2014. okt. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig dolgoztam koponya és agysérültek rehabilitációján,és én biztos vagyok benne ,hogy javulni fog,lassan az igaz,és azt nem tudni,hogy mennyire.Próbálni kell tréningezni vele,memo játék amit a gyerekeknek gyártanak,az a párosítós az jó,meg utána kell nézni,biztosan van több fajta is.Én,hogy kevesebb legyen a vita,biztosan csinálnék egy füzetet,amibe felírnám,hogy mi van rábízva,és azt kifüggeszteni jól látható helyre,vagy parafatáblát arra is ki lehet tűzögetni,bevásárlásra pedig listát,ha tiltakozik,meg kell mondani neki,hogy "Persze,tudom,hogy nem felejted el,de biztos ami biztos,más is bevásárló listával jár" Hidd el nem akar Ő meghazudtolni,de tényleg nem emlékszik arra,hogy elmondtad neki mi a dolga,ne állj le vele vitatkozni,olyan felesleges.Tudom,hogy borzasztó nagy türelem kell hozzá,és életforma váltás,de Nektek kell a módszert kitalálni,hogy ezeket a dolgokat mivel tudjátok kiküszöbölni,és úgy alakítani az életeteket.Jah és az sem baj,ha elfogadja,hogy feledékeny,nem lázad ellene,el kell mondani neki,hogy ezért Te nem haragszol,és tudod,hogy nem tehet róla.Mert ha nem fogadja el,akkor továbbra is viták lesznek,és meghazudtol,ahogy Te írtad,de ha nem szégyenli már és elfogadja,hogy feledékeny akkor vitatkozni se fog ezen.Te se legyél vele támadó,vagy számon kérő ilyenkor,még ha nehéz is megállni ezt.
2014. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
62%

könnyen ítélkezünk

de amíg valakivel nem történt meg, addig nem tudhatja mit tenne.

én is azt mondanám, hogy a párom mellett maradnék, de ki tudja.

(szavazzatok le - köszi)

2014. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
23%

Nem érdekel ha lepontoztatok,a kérdező akkor is egy önző idiota...

Hamarosan jön a kérdés,hogy a férjemmel nem bírom ezt csinálni.Hogyan hagyjam el?Vagy hogyan mondjam el neki hogy van egy szeretőm...

2014. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Ne erezze annak magat? Az a bajom, hogy nem erzzi annak magat! Szeretem es sajnalom is! De lenne ra mod, a szellemi hanyatlasat kezelni igy a memori, executiv funkcio javulna valamennyit.

De o megsertodik ha azt mondom menjuk orvoshoz mert beteg!

Nem akarom elhagyni! Szeretem, igy betegen meg jobban ragaszkodok hozza. De igy mar nem birom tovabb es o nem akar valtozztattni.

Nem zarja el a gazt, nem zarja be az ajtot, elhagyja a lakas kulcsot....

2014. okt. 2. 13:58
 20/37 anonim ***** válasza:
67%
A férjed ön- és közveszélyes. Ezen nem változtat az, hogy nem ő tehet róla, és az is mellékes, hogy örök hűséget fogadtál neki. A kapcsolat így is két emberről szól, és neki is tennie kell azért, hogy normális életet éljetek. Nem lehet mindent arra fogni, hogy egyszer agyvérzése volt. Neki is akarnia kell változtatni. Pl. mi az, hogy nem hiszi el, hogy valami baja van? Te vagy a felesége, akivel együtt él és aki ápolja, abszolút megtehet érted annyit, hogy kivizsgálásra megy, vagy terápiákon vesz részt. Vagy te viseld gondját szó nélkül úgy, hogy közben ő semmit nem tesz azért, hogy te boldog legyél? A memóriaproblémákon egyébként így hirtelen csak jegyzetfüzettel és bevásárlólistával lehet segíteni. HA ő nem tesz semmit a kapcsolatotok érdekében, akkor nyugodt szívvel lépj tovább. Fiatal vagy, lehet még olyan párod, akire támaszkodhatsz, nem pedig olyan, aki a gyerekedként szorul rád, és nem is próbál ezen változtatni.
2014. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!