Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy hordhatom a Dr. -t?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy hordhatom a Dr. -t?

Figyelt kérdés

Kötőjeles a nevünk, a férjemé van elől.

Ha simán elé van írva, akkor hogy derül ki, ki a Dr.?

Ő is felveheti ezek szerint?


Köszönöm szépen!


2014. szept. 29. 14:06
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
88%

29-es: fura, én nem kaptam ilyen levelet, és soha egy frissen ledoktorált ismerősömtől sem hallottam, hogy kapott volna - pedig épp elég ilyen embert ismerek. Elég abszurdnak tartanám, ha "köteleznék" erre az embert...


Nem hiszem, hogy "kötekedő hülye" lenne, akinek más a véleményed, mint neked. Én sem írattam át semmit, a szakmai névjegykártyámra ráírtam a PhD-t, de amúgy csak hivatalos levelezésben használom, szóban soha. Ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok "büszke" rá, mert igenis sok munka van benne, de ettől nem leszek jobb ember - legfeljebb jobb szakember:)) - bár az sem biztos...


Sokan "figyelmezettek", írassam át a nevem, mert "előnyt" jelent, de erre mindig azt mondtam, hogy aki ez alapján ítél meg, azzal úgysem lenne részem túl magvas beszélgetésben...


A kérdezőhoz: Dr. Kovács-Kiss.... Ebből szerintem egyértelmű, hogy te vagy Dr., mert a kettőzött vezetéknév egy "egységnek" számít, és mindkettő rád vonatkozik.

2014. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
100%
26 nem tudom miért nulláig lenyomva. Én magam sebész vagyok. Minden tekintetben helytálló az a válasz. A te neve Kovács-Kiss Edit, s nem Kiss Edit. Tehát helyes névhasználat dr. Kovács-Kis Edit.
2014. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
94%
Ne vegye mindenki magára, amit írtam, de tényleg egy csomóan földbe döngölik a kérdezőt, mert büszke magára. Hogyne lenne az? Csak az nem érti meg ezt, aki nem volt még az.:) De ez nem baj, nem lehet mindenki büszke valamiért, csak akkor meg nem kell ez a sárdobálás szerintem.
2014. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
14%

Nem döngöltük, csak leírtuk, de fogalmazhattam volna úgy is, hogy ha ennyire fontos, és így tud tekintélyt szerezni magának, mert máshogy nem megy..de nem így fogalmaztam.. :)


én sem kaptam papírt, és a kutya se kötelezett rá.

2014. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
45%

Azt, hogy ki milyen Dr. és mikor köteleznek, azt nem tudom.


Ha valaki ügyvédjelölt, akkor kötelezik a név felvételére, különben nem kerülhet a névjegyzékbe. Én is jogász Dr. vagyok, a közigazgatásban dolgozom, engem sem a diplomám megszerzésekor, sem a szakvizsga letételekor nem köteleztek, hogy vegyem fel a Dr.-t

2014. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
12%
bölcsész, vagy jogász vagy, hogy ilyen kérdések foglalkoztatnak?
2014. szept. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
64%
Én dr. X-Y. Z. vagyok. X. a férjem vezetékneve. Ez így szabályos. ( Én előbb voltam dr., utána mentem férjhez, de ez lényegtelen.) Mondjuk, azt nem értem, miért ilyen lényeges az, hogy mindenki tudja, te vagy a dr? Ahogy már az egyik válaszoló is leírta, ha munka közben mutatkozol be, mindenki tudni fogja, hogy te vagy dr., de ha máshol bárki is ez alapján ítél meg embereket, hát, az elég gáz. Én sosem mutatkozom be dr-ként, csak ha hivatalos papírokat töltök ki, akkor írom oda.
2014. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
87%
Dr-t a neved elé csak saját jogon kaphatsz, vagy akkor, ha a férjed dr és -néként veszed fel a nevét. Én is most végzek orvosin, férjnél vagyok, kötőjeles a nevem, egyértelműen a kötőjel elé adják majd a dr-t, mert az alkot hivatalosan egy egységet a házasságkötésünk óta. Nálunk a férjem is orvos, de soha nem szokta sehol kihangsúlyozni a titulusát, pedig emellett még phD-ja is van, ezek csak papíron vannak jelen. Úgyhogy egyértelmű, hogy te vagy orvos, mivel a férjedtől ilyen formában nem veheted át a dr-t.
2014. szept. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írták: ha a férjed lenne doktor, akkor ha kötőjelesen veszed fel a nevét, a dr titulust nem veheted át. Kötőjeles névvel csak saját jogon lehetsz doktor, a férjedén nem.
2014. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!