Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy hordhatom a Dr. -t?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy hordhatom a Dr. -t?

Figyelt kérdés

Kötőjeles a nevünk, a férjemé van elől.

Ha simán elé van írva, akkor hogy derül ki, ki a Dr.?

Ő is felveheti ezek szerint?


Köszönöm szépen!


2014. szept. 29. 14:06
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
15%

Nem akarok hülyeséget mondani, de ilyen esetben nem lehet a név után tenni a dr-t?

Az egyik tanáromat úgy hívták, hogy Kovács Jánosné dr. (fiktív név). A feleség volt a doktor, nem a férj. Ez a Te esetedben is működhet, és egyértelmű lenne.

2014. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
A vezetékneved most már "Kovács-Kiss", szóval elé megy a Dr., mint Dr. Kovács-Kiss Dóra. Csak "né-s" esetnél van az, hogy változik a Dr. helye, így a végére vagy a né mögé kerül, mint Kovácsné Dr. Kiss Dóra. Itt az egyik válaszoló említette, hogy a férje a Dr., így lett Dr. x-y z, pedig ez szabálytalan elvileg, csak né-s esetben "hozható" át a férj Dr.-a, így viszont teljesen egyértelmű, hogy ha kötőjeles név előtt Dr. van, az a feleségé!
2014. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Nem kell elhinni, de sokat olvastam már ezzel kapcsolatban, csak mindenhol mást írnak, mint ahogy itt is kialakult egy kis zavar.


Nem volt még időm bemenni a hivatalba, szerintem ettől még nem alacsony az IQ-m.


A 100%-os válasznak (12 és 13) köszönöm, erre lettem volna kíváncsi, hogy a gyakorlatban ez hogyan működik.


Nem szeretném a családnevem kivenni a nevemből, mert a legjobb tudomásunk szerint csak ez a család van ezzel a vezetéknévvel (magyarul ritka). Ezért kötőjeles mióta összeházasodtunk. A férjem is úgyanígy hordja, a ritkaság miatt.


Köszönöm!

2014. szept. 29. 14:54
 24/39 anonim ***** válasza:
52%

Én X-né Dr. Y Z vagyok, bemutatkozásnál X-né Y Z, aki ismer, tudja, hogy kicsodamicsoda vagyok, aki meg nem, az nem. Nem igazán érdekel.

Ha ennyire hangsúlyozni akarod a külvilág felé, hogy szereztél egy dr-i címet, akkor a leánykori nevedet vedd vissza, de elárulom: felesleges pénzkidobás. Hivatalos helyen az vagy aki, akit érdekel, és belenéz az okmányaidba az a mentő vagy a rendőr igazoltatásnál, vagy ha elmész laborba, akkor így hívnak be a hangos bemondón keresztül, hogy büszkén vonulhass végig..mert ugye neked az a lényeg, hogy ki vagy.. Hidd el nekem, pár év, és úgy mutatkozol be hogy X Y, hacsak nem szállsz el annyira. :) akinek nem az ilyen külsőségek számítanak, az elhagyja bemutatkozáskor és csak hivatalos helyeken használja, aki meg éreztetni akarja a felsőbbrendűségét, az hangsúlyozza így ki, amivel nincs is semmi baj, de azért, mert Dr. lettél, még az vagy, aki 10 évvel ezelőtt :)

Ma már annyi mindenből lehet doktorálni, hogy elveszítette a tekintélyét a cím, pedig elsősorban az orvosokat illetné.

Szüleim orvosok, ők sem tipródnak azon, hogy dr-dr, bemutatkozáskor X Y mindkettő, hivatalos helyen anya Dr. X-né Dr. Y Z. És ugyanolyan emberek, mint itt bárki..

2014. szept. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
51%
Miért félsz ennyire attól, hogy egy vadidegen véletlenül a férjedet gondolja doktornak, és nem téged?
2014. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
15%

Nagy Dr. csak PhD vagy a DLA fokozat esetében használható, minden más esetben dr.

A férjemé van elől. Nem! Ez hibás felfogás. A második vezetékneved a papád neve. Akkor az sem jó.

Ez a neved, amit most használsz. Mindegy, honnan való, így kötőjelesen.

2014. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

"Miért félsz ennyire attól, hogy egy vadidegen véletlenül a férjedet gondolja doktornak, és nem téged?"


Mert, ha nem egyértelmű, nem szabályos! Nincs köze az érzelmekhez.

2014. szept. 29. 15:03
 28/39 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak úgy nem használható hivatalosan.
2014. szept. 29. 15:05
 29/39 Andizsuzsi ***** válasza:
84%

"Honnan lenne egyértelmű?"


Onnan, hogy ő dr. Kovács-Kiss Nóra pl.

A férje pedig Kovács-Kiss Jóska.


Attól. hogy a vezetéknevük egyezik, a nevük nem. A férj nem viselheti a dr. címet, így sosem lesz belőle dr.... Jóska.

2014. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
59%
Nem kötekedtünk. Eljött egy fórumra, ahol kérdezett, válaszoltunk és fűztünk hozzá némi kommentárt. Elnézést! :) aki tesz fel kérdést, az számol azzal, hogy kap negatívat. Attól még, hogy dr, még nem kell előtte derékba meghajolni. Írom én, aki Dr., de hál' Istennek nem vagyunk egyformák! :) szorgosan nyomkodjátok a pirosat, mert fáj az igazság.. :)
2014. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!