Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok erről a felállás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a felállásról? Szerintetek ez logikus döntés vagy a férj kihasználása?

Figyelt kérdés

Adott egy házaspár 3 gyerekkel. A nagy 4 éves, a kicsi 1,5, a harmadik újszülött.


A nagy oviba jár, minden reggel az apa viszi.


Nektek ez nem furcsa? Hiszen a nő azért van otthon, hogy gondoskodjon a gyerekekről, most ez az ő munkája.


2014. szept. 23. 10:34
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ősanya.

A 4 éves meg nem lenne egyedül, ott a kistestvére, gondolom járnak játszótérre, játszóházba gyerekek közé. Ennyi elég neki.


Na mindegy, nekem furcsa.

2014. szept. 23. 11:53
 12/32 anonim válasza:
100%
Azert az ovi nem csak a jatszoterrol szol.. Szerintem is idealis es elismeresre melto ez a felallas. Az asszony dolga a purde neveles mar csak bizonyos tarsadalmi retegben alapelv.
2014. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem elég a játszótér. Az óvodában megtanulja, hogy más gyerekek is vannak, és nem ő a világ közepe.

Teljesen logikus döntés az óvodába járatás, a kicsi is mehet bölcsibe egy idő után. Anyukának is vissza kell kerülnie a munka világába egy idő után.

2014. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

NEM ÉRDEKELNE MÁSOK ÉLETE! Pont.

Egyrészt az újszülöttet még jó, hogy nem viszi be a bacilusos oviba, ha nem muszáj.

Másrészt, ha ők ezt így megbeszélték és az apának semmi kifogása ellene, akkor az ő dolguk, nincs közöd hozzá!

2014. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Persze, igazad van. Sokkal ésszerűbb lenne, ha 3 olyan ember kísérné a 4 évest az oviba, akinek onnét egyenes út vissza haza, mint ha az az egyvalaki akinek amúgy is munkába kell mennie akkor. A CsJT-ben asszem benne is van, hogy a GYED-en lévő szülőn kívül más nem is vehet részt a gyermek ellátásában - elvégre neki ez a "munkája".
2014. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ha otthon van a férjed, akkor a láncod elér a fürdőszobáig, vagy csak a konyháig?

2014. szept. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
A fiam imád oviba járni, szereti az egészet úgy, ahogy van. Szüksége van a közösségre. Nekem is nemsokára születni fog a pici és egy ideig apuka fogja vinni az oviba. Egy, szereti kivenni a részét belőle, kettő, könnyebb neki bedobni, mint nekem egy picivel megoldani. És igen, elég ősanya hozzáállásod van.
2014. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Az anyuka vigye oviba,mert úgyis otthon van?Egy másfél éves meg egy újszülött gyerekkel???? Inkább csak irigy vagy...
2014. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Húgom és köztem 3 év van, engem apukám hordott oviba, elsősorban azért, mert elköltöztünk mikor nagycsoportba mentem 40 kmrel arrébb és utolsó évre nem akartak átíratni a helyi oviba plusz apu még mindig ott dolgozott így reggel munkába menet elvitt az oviba. Meg egyébként is, nem akartam az ovis haverokat ott hagyni. Hatalmas raplikat csaptam mikor egyáltalán megfordult anyuék fejében, hogy egyszerűbb lenne ha a helyi oviba járnék 1 évre az iskolakezdés előtt. Azért egy 4 évesnek már fontos a saját korosztálya és nem csak 1-2 órára a játszótéren. (amit télen, esőben hogy oldasz meg? Sehogy.) Ráadásul ugyan köztünk csak 3 év volt, de semmit nem tudtam a húgommal kezdeni, mert amikor újszülött volt csak sírt, aludt és evett. Nem is értettem mi az izgalmas abba, hogy nekem kistestvérem lett. Hát ez csak egy rongybaba, ráadásul büdös és hangos. Aztán meg olyan gagyi játékokkal kezdett játszani, és állandóan hozzányúlt az én "nagy" játékaimhoz. Összekócolta a babám haját, sőőt összenyálazta és ezen röhögött. Aztán meg az egyiknek a fejét meg is rágta. Na akkor nagyon utáltam meg is kaptam a fejmosást, hogy nem bántjuk a babát, mert rácsaptam a kezére, hogy hogy merészelt ilyet. Szóval olyan iskolás koromig utáltam a húgomat, mert csak mindent tönkretett. Egy ideig a legóimmal se játszhattam, főleg amikor elkezdett mászni majd sétálni, mert mindent a szájába vett és lenyelte volna. Ráadásul még fogócskázni se lehetett vele, mert állandóan elesett, bezzeg a haverokkal az oviban. Ott még tricikli is volt! Öcsém és köztem 12 év a korkülönbség. Na vele már tudtam játszani és imádom, mert ennyi idősen már nem csak a saját korosztályom és a játék érdekelt, így élveztem ha "nagylány" lehettem és mondjuk kicserélhettem a pelenkáját vagy rám bízták egy délutánra, hogy vigyázzak rá (4 órából 3at végig aludt).


Egy 4 évesnek már szüksége van szocializációra, nem véletlen mondják azt, hogy 3 éves kortól érdemes oviba adni a gyereket, de iskola előtti évben kötelező vagy nem megy iskolába, mert nem fogja ismerni a csoportban történő helyes viselkedést, meg az emberek közötti létet. Ráadásul attól, hogy te kedves kérdező meg tudtad oldani, hogy 3 gyerekkel állandóan felcuccolj reggel és esetleg elvidd oviba. Ja tényleg, gondolom te a harmadik gyerek kötelező ovis koráig egyik gyereket se vitted, akkor tárgytalan.


Egyébként a gondoskodjon a gyerekről szerintem egy ovis korú gyerekként azt jelenti, hogy amíg a férj reggelizik és felöltözik, addig az anyuka az ovis gyereket szintén menetkészre hozza. Tehát reggelizteti, felöltözteti és a férjnek csak annyi a dolga, hogy gyerek a kocsiba, be az oviba, átöltöztetés és mehet is dolgozni. Tehát nem neki kell reggelente kergetnie, hogy már pedig azt a ruhát veszed fel, amit kiraktam. Edd már meg a müzlid (ha otthon reggelizik) és ne csak turkáld, mert különben apa elkésik.

2014. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
egy ősanya személyesen!!!:) linkelj még be kérdéseidet, légyszi! vagy várj, csak válaszaidat is elég! ugye vannak? most épp break van a munkában és szeretünk a lányokkal fröcsögni idegeneken! légysziii!!!
2014. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!