Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti ezt hogyan oldjátok meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ezt hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek, ha hosszú lett, próbálom rövidre fogni. A főzéssel kapcsolatban támadt egy kis vitánk a párommal.


Az a helyzet, hogy baromi drága főzni, már csak az alapanyagok kerülnek kb 3 ezer forintba, plusz ott van a főzés, mosogatás, mi meg most úgy állunk, hogy ez elég drága kiadás. A másik baj, hogy megfőzöm a kaját, amit én kb a következő 2-3 napra készítek (mert pl az a plusz 2-3 csirkecomb nem olyan nagy kiadás, ha már megveszem a többi hozzávalót amiből még amúgy is maradna egy kevéske), de a párom 1x eszik belőle, aztán már nem kívánja és így dobálom kifele a megmaradt kaját a kukába, mert én hiába eszek belőle minden nap, ha egymagamra sok az az adag.


Se időm, se pénz, se kedvem nincs arra, hogy én minden nap főzőcskézzek. Már inkább rendelek vagy étteremből hozok kaját, de azt is unja a párom, mert "mindig csak rendelünk" vagy "unom a menzás kaját, munkahelyen is azt eszem".


Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Próbálunk spórolni, én csak azt veszek ami kell az esetleges kajához, egyébként szinte üres a hűtő.


2014. szept. 19. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Meg kéne értetni a pároddal, hogy amíg nem álltok úgy anyagilag kénytelen lesz megenni az egy napos csirkét is.

Illetve lehetne felváltva egy nap főzöl két nap meg ott az éttermi menü, vagy zacskós leves.

2014. szept. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Főzzetek felváltva, ha ennyire nem hajlandó a másnapos kaját megenni a párod. Gondolom mindketten dolgoztok, így neki is ugyanannyi főzni, mint neked.
2014. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerre fozz tobbet es fagyaszd le adagokban. Egyszer rendeljetek, egyszer vedd ki a melyhutoset, kovetkezo nap fozzel (megint tobbet es azt is fagyaszd le), majd fozzon o is.
2014. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Milyen alapanyag kerül napi 3.000.- Ft-ba? Az otthon főzés sokkal olcsóbb, mint a rendelt kaja. Ha egyszerre többet főzöl, és adagokban lefagyasztod, akkor nem kell miden nap főzni. Elég kimelegíteni, esetleg feljavítani, ha kell, vagy köretet főzni hozzá.
2014. szept. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Mondd meg a férjednek, hogy ennyi a kaja, szépen elosztod X napra műanyag dobozban. Ha előbb megeszi, a többi napon eszik hideget.
2014. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Aki éhes, az eszik. Csak az válogat, aki megteheti. Az étel sajnos nem olcsó dolog, de ha ezen akartok spórolni, egyetek minden nap üres kiflit csapvízzel. Amúgy a kidobálás ellen van egy megoldás: egyszerre csak egy adagot főzz. Ha meg nem akarsz, ne főzz. Rendelni sem kell, pláne, hogy abból a pénzből 3 házi adag étel kijön. De elég sokféle kaját el lehet készíteni baromi olcsó alapanyagokból, finomra, könnyen, gyorsan. A "szinte üres a hűtő" a probléma nálatok. Elég nyomasztó, ha valaki elméletileg nem él nyomorban, és mégsem tud kimenni a konyhába bekapni egy falatot, mert nincs semmi, csak a 3 napos maradék. Sajt, felvágott, minden nap pár kifli vagy zsemle, egy doboz tojás, egy zacskó krumpli, hagyma, ezek mind 1000 forintból kijönnek, és egy hétig lehet enni őket kb. 20 különböző formában főzés nélkül, melegen meg még 20 másik formában. Ne mondd már, hogy ennyit nem vagytok képesek megoldani. De mondom, legyen otthon mindig többféle kaja, és akkor a párod sem fog morogni. Ha meg nincs pénzetek heti 3 csirkecombnál többre, akkor sürgősen változtassatok az életmódotokon, mert 2 teljes fizetésből éhezni eléggé gáz.
2014. szept. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Figyeld az akciókat, és akkor vegyél az alapanygokból. Pl. én sokszor csinálom úgy, hogy nem előre kitalálom, hogy mi legyen a kaja és ahhoz vásárolok, hanem megnézem, hogy éppen mi van akciósan és abból főzök. Mindig idényzöldségből, mert akkor a legolcsóbb. A padlizsános időszakban pl. sokszor eszünk padlizsánt, mert idényben olcsó és csak recepteket keresek hozzá, hogy változatosan készüljön. Persze ehhez az is kell, hogy szeressen az ember főzni, recepteket keresni, piacra járni és ott szemfülesnek, türelmesnek lenni, ismerni a boltok kínálatát... De ahogy kiveszem a szavaidból, te nem is szeretsz főzni. Én is dolgozok, nem háztartásbeliként osztom az észt. 8-tól dolgozok késő délutánig, de amikor szünetünk van, szívesen nézek recepteket, a hipermarketek akcióit böngészem, így képben próbálok lenni, hazafelé útopn vásárolni, és nem akkor kapkodni, amikor hazaérek. Mert ez is elveszi a kedvet a főzéstől.

Én alapanygokat is fagyasztok nem csak kész kajákat, így amikor pl. a tök olcsó, akkor veszek belőle, lereszelem, bezacskózom és akkor a nem tök időszakban meg előveszem és lesz a nem tök szezonban is egy finom tökfőzelék.

Az jó ötlet, hogy többet készítesz olyanbból, ami fagyasztható és adagokban lefagyasztod, és egy-két hét múlva előveheted. Egyik nap főzöl, másnap rendelsz, aztán egyik nap lehet szendvics is és nem főzöl, az sem ördögtől való, ha jól meg van pakolva (felvágott, sajt, zöldségek). vagy virsli süt tojással, tészta valamilyen öntettel. Nálunk sincs minden nap háromfogásos menü.

Az étel kidobását mindenképpen nagy luxusnak tartom. Még azoknál is, akik anyagilag jól állnak.

2014. szept. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Már nem azért, de otthon főzni a legolcsóbb. Rendelni, hozatni kaját irtó nagy luxus (szerintem). Kidobni meg tényleg pocsékolás a kaját. Ne haragudj de ez durva....máshol éheznek te meg kidobod a kaját? Akkor főzz kisebb adagot. Egy pörköltet pl le lehet fagyasztani, viszont a tészta, rizs, krumplit nagyon nem....mert az állaga ehetetlen lesz kiengedés után.


Én minden nap főzök mert én szeretek főzni, a férjem utál, ő csinál más dolgokat....


Szóval mivel kevés dolgot lehet fagyasztani, inkább frissen csinálok mindent. 5000 ft megy el hetente, és kb 35 ezer a nagybevásárlás. Mi veszünk ugyan nyers húst is, de ugyanakkor mirelitet is. Az sokszor olcsóbb, mintha nyers húst, panírhoz alapanyagokat, tojást stb külön vesszük meg. Nem a legegészségesebb, de ez van sajnos. A férjemnek meg kevés a csak hús, neki rántani is kell, illetve rántott dolgot venni, mert szimpla hússal nem lakik jól. Elég sokat kell ennie a munkája miatt.


Próbálj egyszerűbb ételeket csinálni, és 1 óránál nem telik több időbe egyik sem. (nekem legalábbis nem) Nem igaz hogy ennyi időd nincs, ha már spórolni akartok. Ha meg kedved nincs akkor nincs mese. Vagy a férjed főz, mert ugye az ő ujjai se esnek le tőle, vagy drágán rendeltek.


Akinek spórolni kell az spórol!!!

2014. szept. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem.Azt mondja unja a menza kaját,mert a munkahelyen is azt eszi.Akkor otthon már este miért nem eszik hideget??Luxus napi 2x főtt kaját enni.
2014. szept. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van. :(
2014. szept. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!