Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan, aki tartotta,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki tartotta, vagy tartaná kettesben az esküvőjét? Mit szólt/szólna a családotok?

Figyelt kérdés

A barátommal megyünk munkaügyben egy másik földrészre, és ott töltünk még egy hónapot pluszban, nyaralunk. Arra gondoltunk, összeházasodnánk (mindennek utánanéztünk, törvényileg teljesen megoldható, kifizethetők szerencsére az illetékek, honosítást is megnéztük). Tanúkat biztosít az esküvős cég, de amúgy is élnek ott barátaink.


Na, de nem is a technikai része a lényeg, hanem az, hogy szerintetek a ti családotok megsértődött volna, hogy őket nem hívjátok el az esküvőre? (2-300.000 a repjegy, ezért nem hívjuk el őket, és én amúgy sem vagyok egy mindennek a középpontja típus, nekem nem fekszik ez a felhajtás sajnos...).


Arra gondoltam, nem szólnánk előre itthon, hanem meglepi lenne mindenkinek és itthon tartanánk egy ünneplős vacsit a család/barátok körében.


A ti családotok, vagy ti megsértődnétek ilyesmin?


29N, 37F



2014. szept. 18. 09:11
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
20: köszönöm, nem is hülyeség ez a két polgári dolog!elgondolkodtattál ezzel kapcsolatban. Egyházi viszont nem lesz semmiképp!:)
2014. szept. 20. 12:08
 22/24 anonim ***** válasza:
75%

Mi is kettesben szerettünk volna összeházasodni a férjemmel, akkor 28 és 38 évesen, de itthon. Úgy gondoltuk a szerelmünk a mi dolgunk, nem akartunk nagy felhajtást. A szüleinknek elmondtuk persze, de kérték, hogy ők is hagy vegyenek részt rajta. Oké. Akkor viszont jönnek a testvérek párjaikkal, gyerekeikkel is. Oké. Aztán a papám megtudta, hogy lesz esküvő és annyira örült és mondta hogy már alig várja, hogy lásson, így hát őt is meghívtuk. Oké. Akkor azonban minden nagyszülőt meg kellett és nálunk a nagyszülőkkel együtt járnak a nagynénik és nagybácsik a gyerekeikkel. Oké, jöjjenek ők is, de stop! Így lett a kétszemélyes gyors egybekelésből 50 fős esküvő egy vacsorával és némi iszogatással egybekötve :) Nem bántam meg, hogy így alakult, de szerintem a kétszemélyest sem bántam volna meg.

Biztos lesz aki zokon veszi ha így tesztek, de majd megbékélnek.

2014. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Én erősen elgondolkoztam / gondolkozom rajta. Nekem nincs szükségem a bulira, a meghívandó 60-70 vendég közül egy kezemen meg tudnám számolni, kivel szeretném az élményt tényleg megosztani, párom szintén. Sokkal inkább szimpatikus lenne, ha mi ketten összeházasodnánk két tanúval, aztán lenne egy romantikus vacsi. De hogy ebből balhé lenne, az fix. Végülis nem vagyok annyira a buli ellen, hogy csak a kéttanús legyen az opció, de tuti, hogy abban az esetben is egy max. 2 órás ebéd lenne... tuti, hogy ezen is kiakadnának páran, főleg olyan emberek, akiknek joguk nem lenne beleszólni (évente 1x látott ismerősök már megkérdezték, mikor lesz majd az esküvőnk, mert ők mulatni meg táncolni akarnak majd rajta... hát, sztem meg fognak lepődni, hogy nem lesz dajdaj :D).
2015. márc. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az én családomban a nagy 50 fős esküvők a megszokottak, ez alól csak az volt kivétel, amikor a pár már íz éve együtt élt, és volt három gyereke. Én férfiként szintén nagy esküvőt szeretnék, mert az én családomban ez a hagyomány és sok rokonom van akikkel nagyon jó a kapcsolatom, és szeretném velük mmegosztani az örömömet, és igen, szeretnék mulatni is velük egy jót. Ami a kis esküvőket illeti, azzal sincs semmi bajom, ha valahol az szokás. Amit viszont abszolút bunkóságnak tartok, az az, hogy a szüleid nem tudnának az esküvőről! Én csak magamból tudok kiindulni, nekem jó a kapcsolatom a szüleimmel és alap dolognak tartom, hogy anyukám és apukám, ott legyen a nagy napon, elsősorban azért, mert felneveltek és a házasság az az esemény, amikor egy gyerekből igazán felnőtt lesz, és saját családja lesz. Azt elfogadhatónak tartom, hogy előre szóltok a szülőknek, hogy tudjanak az esküvőről, de az szerintem, hogy szó nélkül férjhez mész, nemes egyszerűséggel bunkóság. Ez alól persze az kivétel, ha rossz a viszonyod a szüleiddel.
2015. márc. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!