Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan, aki tartotta,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki tartotta, vagy tartaná kettesben az esküvőjét? Mit szólt/szólna a családotok?

Figyelt kérdés

A barátommal megyünk munkaügyben egy másik földrészre, és ott töltünk még egy hónapot pluszban, nyaralunk. Arra gondoltunk, összeházasodnánk (mindennek utánanéztünk, törvényileg teljesen megoldható, kifizethetők szerencsére az illetékek, honosítást is megnéztük). Tanúkat biztosít az esküvős cég, de amúgy is élnek ott barátaink.


Na, de nem is a technikai része a lényeg, hanem az, hogy szerintetek a ti családotok megsértődött volna, hogy őket nem hívjátok el az esküvőre? (2-300.000 a repjegy, ezért nem hívjuk el őket, és én amúgy sem vagyok egy mindennek a középpontja típus, nekem nem fekszik ez a felhajtás sajnos...).


Arra gondoltam, nem szólnánk előre itthon, hanem meglepi lenne mindenkinek és itthon tartanánk egy ünneplős vacsit a család/barátok körében.


A ti családotok, vagy ti megsértődnétek ilyesmin?


29N, 37F



2014. szept. 18. 09:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
30%
Az ember gyereke egyszer házasodik.Menjetek a szülőkkel meg 2tanuval itthon házasságot kötni és kész.Egyszerű ,szép is olcsó is,és nincsenek a szülők ettől megfosztva.Én sosem fogom ezt megérteni a párom igy úgy aztán megszűnik mindenki létezni.helló van anyád apád is...sőt párod meg férjed sok is lehet,de családod csak ők.Mondjuk az én gyerekem ezt megjátszaná nagyon zokon venném,de ő is amit utána kapna.
2014. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
11: valóban teljesen ugyanolyan a 3. kerületi hivatal, mint a tengerpart.:) legalább olyan romantikus!:)
2014. szept. 18. 10:28
 13/24 anonim ***** válasza:
30%

Biztos jól le leszek pontozva, de szerintem nagyon önző dolog, hogy a saját szüleidet, testvéreidet ki akarod zárni ebből az örömteli eseményből.

Hidd el, visszatekintve igazán nem az fog számítani, hogy a tengerparton volt-e az esküvő, vagy a valahányadik kerületi házasságkötő teremben. Sokkal fontosabb, hogy kikkel osztod meg ezt a napot, mint hogy hol és éppen milyen ruha van rajtad.

2014. szept. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

13: igazából előre nem tudhatom, mi fog számítani 10 év múlva, de most az számít, hogy ketten legyünk együtt, és abban az országban legyen az esküvőnk.:) Egyébként nyugodtan jöhet bárki, nem zárom ki őket, csak kicsit sokba kerülne a repjegy/szállás:)


Pont emiatt akarunk itthon vacsit, bulit, hogy együtt ünnepelhessenek velünk azok, akiket szeretünk! de azt a pillanatot kettőnkének szeretnénk.

2014. szept. 18. 10:50
 15/24 anonim ***** válasza:
25%

Lehet nem egyetérteni a másik ember véleményével, de ezért lepontozni a válaszát meglehetősen gyerekes dolog.

Csináld, amit jónak látsz. Csak azt nem értem, minek teszel fel egy kérdést, ha úgyis tudod, mit akarsz csinálni.

2014. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
A kérdés:"Van itt olyan...?"
2014. szept. 18. 16:59
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

Mi nem csináltunk nagy esküvőt, csak kicsit, a legszűkebb családdal és baráti körrel, és egy ebédet. Pont a napokban kérdeztem meg a férjemet:D és mondta hogy igen, nem kicsit megsértődött volna az anyja, ha kéttanús esküvőt tartunk... és szerintem az én családomnak sem esett volna jól.


Plusz nem vitt volna rá a lélek egyikünket sem, hogy a családunk nélkül tegyük ezt meg. Nem lett volna szívünk:D


De persze ettől még ti úgy házasodtok ahogy akartok:). Nyilván más a helyzet akkor ha nagyon rossz a kapcsolat a családdal....

2014. szept. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nagyon jó a kapcsolatunk, de ott szeretnénk egybekelni:)
2014. szept. 19. 08:34
 19/24 anonim ***** válasza:
57%

Nekunk egy gyors hivatali 2 tanus volt itt es egy romantikus szertartas tengerparton.

A papirok igy semmibe nem kerultek.

A csalad egy hetvegi kerti osszejovetelre jott par honapal kesobb ahol bejelentettuk mi hazasok vagyunk.

Mindenki jol erezte magat nem volt gond hogy nem lattak a ceremoniat senki nem panaszkodott.

2014. szept. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19%

Tarthatjátok kinn az esküvőt, elintézhetitek a honosítást és mindentől függetlenül tudtok itthon polgári szertartást tartani a családdal is. :)

Megoldható teljes mértékben. Voltam már ilyen esküvőn. (2 hónappal előtte aláírták a hivatalban az összes papírt, mert szükségük volt rá.) Arról nem is beszélve, hogy akár az egyházit is tarthatjátok itthon, ha akarjátok. Utána egy ebéd/vacsi a családtagokkal és minden oké.

Az így tartott polgári egyébként teljesen ugyanolyan, mint mindegyik másik, csak egy jó szertartásvezetőt kell keresni hozzá, hogy minden tökéletes legyen. :)

2014. szept. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!