Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan, aki tartotta,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki tartotta, vagy tartaná kettesben az esküvőjét? Mit szólt/szólna a családotok?

Figyelt kérdés

A barátommal megyünk munkaügyben egy másik földrészre, és ott töltünk még egy hónapot pluszban, nyaralunk. Arra gondoltunk, összeházasodnánk (mindennek utánanéztünk, törvényileg teljesen megoldható, kifizethetők szerencsére az illetékek, honosítást is megnéztük). Tanúkat biztosít az esküvős cég, de amúgy is élnek ott barátaink.


Na, de nem is a technikai része a lényeg, hanem az, hogy szerintetek a ti családotok megsértődött volna, hogy őket nem hívjátok el az esküvőre? (2-300.000 a repjegy, ezért nem hívjuk el őket, és én amúgy sem vagyok egy mindennek a középpontja típus, nekem nem fekszik ez a felhajtás sajnos...).


Arra gondoltam, nem szólnánk előre itthon, hanem meglepi lenne mindenkinek és itthon tartanánk egy ünneplős vacsit a család/barátok körében.


A ti családotok, vagy ti megsértődnétek ilyesmin?


29N, 37F



2014. szept. 18. 09:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%

ha gyerekem ezt csinálná, nem esne túl jól

itthon lenne utáni valami kis buli a családnak azért?

2014. szept. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
1: igen, írom is a kérdésben, hogy lenne ünneplős vacsi/buli! (lagzit amúgy sem tartanék soha, semmiképp)
2014. szept. 18. 09:17
 3/24 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom hol akartok esküdni,vagy mióta tervezitek, mert szinte mindenhol van várakozási idő ami minimum 3-4 hónap.

Mi Skóciában Gretna Greenbe-n esküdtünk. Csak mi voltunk és két skót tanú.. Egy kovácsműhelyben esküdtünk meg. Aki ismeri a "Csengetett Mylord" angol sorozatot, annak ismerős Gretna Green is, mert Teddy oda szökött Rose szobalánnyal, hogy a kovács összeadja őket. Ez az egyetlen hely ami úgy működik mint Vegasban. Odamész, és 10 perc múlva házas vagy..:)

A család örült, hogy végre házasok vagyunk. (évek óta együtt élünk már) Senki nem hisztizett, senki nem sértődött meg. Igaz mi régebben is mindig mondogattuk, hogy ha összeházasodunk 2 tanús lesz.. Tudomásul vették.

Szerintem a legtöbb családtagom egy kicsit örült is annak, hogy nem kellett nekik az amúgy sem sok pénzükből több 10 ezret egy lagzira költeni.

2014. szept. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
11%
Én is ismerek ilyen párt, ők külföldön élnek, család meg három másik országban. Mondjuk, azt nem tudom,hogy reagáltak a kéttanús esküvőre.
2014. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

Az én családom megértené, főleg, hogy lagzit én sem akarok, attól függetlenül, hol lenne az esküvő.


29/N

2014. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

A mi családunk megértette, és nem volt hiszti belőle. Mi Angliában házasodtunk össze 2 tanúval. Igaz, mi itt is élünk, meg hát már mindketten túl vagyunk egy házasságon..

38/N

2014. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek. szerintem a családjaink romantikusnak tartják, de most a nővéremnek felvetve az ötletet, teljes hisztériás rohamban tört ki, hogy "jaj, mit szólnak anyáék" meg "jaj, engem ki akarsz hagyni belőle". Pedig én (mi) azt gondoljuk, hogy az esküvő kettőnk szerelmének megpecsételése, nem a családé.:)


minden csoda 3 napig tart, ebben bízom:)

2014. szept. 18. 09:58
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

A barátnőm egyetemista korában 3 hónapos gyakorlatra ment egy közeli településre, ott kapott szolgálati szállást. Megismerkedett egy férfival és 3 hónap elteltével házasként jöttek haza. A barátnőm édesapja mesélte nekem: " megérkeztek ketten, s azt mondta a lányom, apukám, bemutatom a férjemet. Lakhatnánk nálatok?

Erre mondtam: eddig a te szobád volt, ha elfértek benne ketten, akkor ezután ketten laktok benne."

Így volt meg az egybekelés. Azóta elváltak, és csúfos vége lett a házasságnak.Talán nem ismerték meg igazán egymást, ez volt a fő ok.

Én sem egy hamvas virágszál voltam, mikor férjhez mentem, nem kellett a szüleimnek eladni a kislányt, így el sem tudtam volna képzelni a helyzetet, hogy közeli-távoli rokon engem néz, rólam pusmog. Még most is kiráz a hideg a gondolatra! Így felkértünk két tanút, akik kellettek a hivatalos ceremóniához, anyukám főzött egy jó vacsorát, és összvissz heten megvacsoráztunk. Ma sem bánom, hogy így történt,szegények is voltunk, nem is szoktunk az összetrombitálós rokoni alkalmakhoz, a szüleim is megkönnyebbültek, a házasság meg tartósnak bizonyult.

Mivel ti is abban a korban vagytok, hogy önállóan döntötök, s nem a szülők tartják nektek a hófehércsipkés világra szólót, nyugodtan cselekedjetek elképzelésetek szerint. Valaki biztos megsértődik, de valakik meg megértik. Én igen:) Sok boldogságot, s legalább annyi évtizedet, mint a miénk!:)

2014. szept. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

Ha elutaztok és ott "hipp-hopp" összeházasodtok az itthoniakkal előzetes megbeszélés nélkül, joggal neheztelnének.

Én biztosan előre bejelenteném legalább a szüleinknek, megmagyarázva, hogy mekkora az anyagi vonzata, ha ők is ott lennének. Feltételezem, megértenék, pláne, ha az ottani esküvőtöket romantikával magyarázzátok.

2014. szept. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

8: köszönöm!:) végig mosolyogtam a hozzászólásod alatt.:) a barátomnak nem ez az első esküvője, én meg nem akarok már ilyen hülyeségekkel törődni, igazán szerintem 20 évesen sem akartam volna. De nem emlékszem, az már nagyon rég volt.:))


igazából engem sem a szülői háztól hoz el, már egyetem alatt is külön laktam, ő is.:)

2014. szept. 18. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!