Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Másnak is nehéz megszoknia az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is nehéz megszoknia az új nevét?

Figyelt kérdés
Kötőjelesen vettem fel a párom nevét. Nagyon sokáig vaciláltam a kötőjeles és a párom vezetéknevének felvétele és sajátom elhagyása között. Kötőjelesen vettem fel, de azóta megbántam. Hosszú leírva és kimondva is. Nekem a -né-s verzió is ugyanez a kategória. Aki szintén így járt, az hozzá tudott szokni, vagy csak az egyik vezetéknevét használja?
2014. szept. 16. 12:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le, de most akkor jól felpontozok mindenkit :) Engem nem érdekel ez a pontozás, de valaki imád lepontozgatni :) Köszi a válaszokat , várok még.
2014. szept. 16. 13:56
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a né-s változatát vettem fel,eleinte furcsa volt,most már megszoktam(13 hónapja vagyunk házasok),de nekem nagyon hosszú,úgyhogy általában ha nem hivatalos helyen kell bemutatkozni akkor csak a kereszt nevemet használom! :)
2014. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem, mivel az új nevem pontosan ugyanaz, mint a régi. Nem vettem fel a férjem nevét. Ja és dr. vagyok.
2014. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én xné y z-ként vettem fel a férjem nevét. Nem bántam meg, mert ritka neve van, csak nekem is nehezen áll rá a szám. Ügyfélszolgálaton dolgozom, telefonban a lánykori nevem használom, mert nem értik a vezetéknevem, személyesen viszont a né-s verziót. Hivatalos helyeken is így mutatkozok be, illetve ahol tudom, hogy később kell a szig valahol, akkor is az azon szereplő nevet.

Én azon gondoltam, hogy csak felveszem a vezetéknevét és elhagyom az enyémet, az lett volna a legjobb hangzású, de a családnevemet nem akartam elhagyni. A kötőjeles hülyén hangzott. Így maradt ez. Egyre jobban rááll a szám, csak nem néznek feleségnek, nem is érzem úgy magam :D Alacsony vagyok, molett, inkább egy jóllakott óvodás :D

Pedig már több, mint két éve.

2014. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én is kötőjelesen vettem fel, de azért, mert szeretem látni a lánykori vezetéknevem is a papíron. Nem hivatalos helyen és bemutatkozáskor is csak a férjem vezetéknevét és a keresztnevemet használom.
2014. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
És én is dr. vagyok, de nekem kellett a férjem neve. Utolsó voltam.
2014. szept. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!