Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Másnak is nehéz megszoknia az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is nehéz megszoknia az új nevét?

Figyelt kérdés
Kötőjelesen vettem fel a párom nevét. Nagyon sokáig vaciláltam a kötőjeles és a párom vezetéknevének felvétele és sajátom elhagyása között. Kötőjelesen vettem fel, de azóta megbántam. Hosszú leírva és kimondva is. Nekem a -né-s verzió is ugyanez a kategória. Aki szintén így járt, az hozzá tudott szokni, vagy csak az egyik vezetéknevét használja?
2014. szept. 16. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nagyon bonyolult lett volna a kötőjeles megoldás. Azt hittem nehéz lesz Xné Z Juliskának lennem , de sokkal könnyebb Xné Juliskaként, vagy semleges helyen egyszerűen Xné -ként bemutatkoznom.
2014. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Én megtartottam a nevem, mert számomra nagyon furcsa lett volna másik néven bemutatkozni, és nem is akartam hosszú nevet. Én meg azon vacilláltam, hogy talán mégis fel kellett volna vennem valamilyen formában.
2014. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én mindenképp meg akartam változtatni. Vagy Lukovics-Horváth Viktória (ez egy fiktív név, csak hasonló hosszúságú, mint az enyém) lettem volna, vagy Lukovics Viktória. Viszont apukám nem akarta, hogy elhagyjam az ő nevét, ezért lettem kötőjeles...viszont nehéz hozzászoknom, remélem azért még sikerül (még csak 2 hónapja vagyunk házasok). Szerintetek "gáz", ha csak a férjem vezetéknevét használom nem hivatalos helyen? Vagy most már inkább próbáljam ezt megszokni?
2014. szept. 16. 13:23
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek "gáz", ha csak a férjem vezetéknevét használom nem hivatalos helyen?"


- szerintem nem

- én mondjuk nem veszem fel a jövendőbelim nevét, többek között, mert macera megszokni, új papírok, új aláírás, új bemutatkozás stb.

- engem nem izgatna, hogy apám bedurcázik-e esetleg, ha elhagyom a nevét, az én nevem, az én életem

2014. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

'"Szerintetek "gáz", ha csak a férjem vezetéknevét használom nem hivatalos helyen?" '


Miért nem használod a sajátodat?

2014. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát a sajátomat használom többnyire, de a férjemét szeretném inkább :) Jó oké, az egész gáz, hogy megbántam, szóval a kérdést nem úgy értettem. Arra voltam kíváncsi, volt-e más is ilyen helyzetben :) De kénytelen leszek hozzászokni.
2014. szept. 16. 13:43
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Nekem nem más.Már amikor először szeretkeztem a párommal is azon ábrándoztam, hogy viselni fogom a vezetéknevét, és milyen szépen fog hangzani.Egyszerűen imádom az új nevem :)
2014. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Ismerek olyan asszonyokat akik nem hivatalos helyen csak a férjük nevét és a keresztnevüket használják. Még neten működő vállalkozásoknál is így tüntetik föl a nevüket, és így ismeri mindenki őket.
2014. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért, de nem értem miért kell lepontozni azt, aki megtartja a saját nevét...Én pl. nem szerettem volna, ha feleségem elhagyja a saját nevét, és azóta is kap beszólásokat egyszerűbb lelkületű emberektől. Komolyan nem értem, mi ennek az oka.
2014. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja most látom mindenkit lepontoznak.
2014. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!