Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez miért számít ilyen furcsa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez miért számít ilyen furcsa dolognak?

Figyelt kérdés

4 hónapos a lányunk, nemrég költöztünk a belvárosból egy külsőbb kerületbe.

Egy hét múlva vizsgázom, úgyhogy amit lehet, könyv mellett töltök időt. Ezért sétálni most kizárólag a férjem viszi.

Amikor visszaért, meglepve mesélte, hogy többen is megállították, mondván ritkán látnak férfit babakocsival.


Ez tényleg ilyen rendkívüli dolog lenne?


2014. szept. 3. 12:02
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

#10:


60 év körüli férfi is ment oda hozzá (meg mindenféle korú nők is), róla azért ilyet nem feltételeznék :)

2014. szept. 3. 12:28
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy ritkább, mint hogy anyuka sétál vele egyedül több okból:

- az esetek kb 95 %-ban anyuka marad otthon a kicsivel az első években, így legtöbbször őt láthatjuk babakocsival sétálni.

- igen, apuka általában szeret vele sétálni, de ha éppen nem dolgozik, akkor (legalábbis nálunk) együtt megyünk sétálni, hogy együtt legyünk.

- van, hogy apa viszi le sétálni pl. hétvégén, amíg én főzök vagy valami dolgom van, de ugye ez a séták kis hányada.


Nem tudom az illető hol él,hogy még nem látott ilyet, de az tény, - és ne próbáljuk megcáfolni olyanokkal, hogy igenis a férjem szeret vele sétáli, vagy ismerek egy olyan családot, ahol a férfi maradt otthon GYED-en - hogy gyakoribb az anyuka egyedül babakocsival, mint az apuka!

2014. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

13-as válaszoló: tökéletes a válaszod.

2-es voltam.

2014. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
5%
Őszintén szólva én is áhítattal tekintek az ilyen apukákra. :) Ennek a bámulatnak szerintem az az oka, hogy a "régi rend" ugyebár nem ez volt. A nő dolga a gyereknevelés volt, a férfi meg dolgozott (max. elverte, ha rossz és ennyiben ki is merült a nevelési feladata...). Én természetesen nem ezt tartom normálisnak, sőt... De saját apám, nagyapáim példájából kiindulva tudom, hogy ez nem mindenkinél természetes dolog. Éppen ezért igenis tud hősiesnek látszani, főleg olyanok szemében, akik ezt max. a filmekben látták. Én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy igen ez már haladás a régi bevett szokással szemben. Szomorúság is eltölt néha, hogy az én apám max. az oviba jött el értem részegen. De legfőképpen az jut ilyenkor az eszembe, hogy milyen jó, hogy a párom nem olyan, mint a régiek, ő szeretni fogja a gyerekeit és segíteni mindenben, a babakocsit toló apukához hasonlóan. :') 21 L
2014. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor azt képzeld el, hogy a férjemet hogy megnézték, mikor mei-taijal ment boltba q gyerekkel.

Ugyanis olyan tehetséges voltam, hogy felmosas közben elcsúsztam, ráestem a babakocsira, eltörtem két bordám és a bal karom. Meg a babakocsit.

2014. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

6. Nem furcsa.Én itt élek(Hamburg), nem csak buszból látom.

Itt sok apuka járkál kenguruval, babakocsival, hordozókendővel. Ez csak a begyöpösödött embereknek furcsa.

2014. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
2%

Igen, furcsa. Méghozzá azért, mert amíg az anyukák otthon "lábat lógatnak" (=ráérnek sétálni a gyerekkel) az apukák munkában vannak. Reggel korán indulnak, este mire hazaérnek meg már jön az esti rutin, így nekik nincs lehetőségük hétközben gyereket sétáltatni.

Hétvégén meg általában együtt megy a család sétálni.

2014. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
29%
18: próbáld ki otthon a láblógatást a gyerekkel, csak egy hét erejéig... IMÁDNI fogod! Menekülsz majd a munkahelyedre, mint a szél, ahol önfeledten gyakorizhatsz, miközben beleszakadsz a nagyon fontos teendőidbe
2014. szept. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

#18 - ha ez nekem szólt, akkor bizonyára olvastad, hogy épp egy könyvvel lógattam a lábamat. Séta közben kicsit balesetveszélyes olvasni. Másrészt az apja kötetlen munkaidőben dolgozik, így hol korán itthon van, hol későn indul, hol egész nap nincs itthon. Sőt, kapaszkodj meg, a vizsgám miatt eleve lazábbra tervezte a hetét munka szempontjából.


#16 - ne haragudj, de ezen sírva röhögtem, mindazonáltal jobbulást, remélem felépültél már!

2014. szept. 3. 16:15
 20/25 anonim ***** válasza:
21%
19 2,5 éve csinálom :) És imádom :)
2014. szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!