Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bántalmazó férj kezelés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó férj kezelés hatására megváltozhat? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt, először 3 éve pofozott meg. Utána 2 évig nem volt semmi, de 1 éve totál elborult, azóta alig ismerek rá.

Vannak jó pillanatai, amikor sokáig a hangját sem emeli fel. Legutóbb pl. összetörtem véletlenül az egyik imádott kocsiját, de nem volt semmi belőle. Viszont van, mikor annyitól a plafonon van, ha nem talál valamilyen papírt, vagy bármit és azt gondolja, hogy én pakoltam el.

Este megint veszekedtünk és már hajlik arra, hogy felkeressen egy pszichiátert, ha én is vele megyek. De tartok attól, hogy mivel nagyon intelligens, olvasott, átverné. Az egyik orvos barátnőm szerint erre nincs esély.


Gyógyszeres kezelés hatására létrejöhet tartós változás?

Érdemes lenne párterápiára is járnunk?


25/N (ő 33 éves)


2014. aug. 1. 03:08
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Ha szerinted tudod a helyes választ, miért kérdezed meg? :)


De amúgy azért nem válok el, mert szeretem (igen, ezek után is), rajta kívül szinte nincs senkim és nélküle nem lennék ott, ahol jelenleg vagyok.

2014. aug. 1. 13:49
 32/38 anonim ***** válasza:
44%

"nélküle nem lennék ott, ahol jelenleg vagyok"


Köszönöm. Szép napot!

2014. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
32%

Ha te egy olyan férfiról, aki állításod szerint hetente kékre-zöldre ver, azt állítod, hogy szereted, akkor a következő eshetőségeket tudom elképzelni:

- mazochista vagy

- nem őt szereted, hanem azokat az anyagi javakat, melyeket a társaságában élvezel,

- olyan végtelenül kicsi az önbecsülésed, hogy az már nem is látszik.


Ne haragudj, de ezek után nem tudok mást mondani, mint hogy megérdemled. És nem, nem túl valószínű, hogy valaha megváltozzon, az viszont elképzelhető, hogy te előbb-utóbb ennél sokkal komolyabb áldozata is lehetsz ennek nagy-nagy szerelemnek, kérdés, hogy a kedves férjed kontrollvesztése mikor jut el arra a pontra, hogy az már az életedet veszélyezteti.

2014. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de szerintem a verés után még te kérsz bocsánatot tőle. Hogy lehet valakit szeretni, aki szándékosan bánt, fájdalmat okoz rendszeresen?
2014. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos ez elég elterjedt felfogás a kis önbecsülésű nők között, hogy a bántalmazó férjre felnéznek, pusztán azért mert hatalma van. Ennek utána lehet olvasni pszichológiai könyvekben, van bőven irodalma....

Kedves kérdező. Sajnos a leírtak alapján nem fog változni semmit a férjed, ezen 10 év után már nem fogsz tudni segíteni. Vagy ott maradsz, vagy átnyergelsz egy másik palihoz aki befogad.

2014. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
100%

Kérdező.

Nincsen testvéred vagy szüleid, aki tudna segíteni abban, hogy újra kezd az életed?

Ugyanis sajnos ez tényleg nem fog változni, sőt csak rosszabb lesz. Voltam hasonló helyzetben, csak gyerek is volt. Nálam a gyerek volt az indok, amiért nem hagytam el. A végén már válogatott szemétségeket talált ki, hogy ne érezzem magam jól. Rettenetesen meg gyűlőltem, míg egy napon elhagytam gyerekkel együtt. Azóta boldogan és felszabadultan élek. Bár egy dolog maradt utána, a rossz emlékek.

Azt tanácsolom próbálj meg a saját lábadra állni, és fedezd fel a jobb világot, mint amiben most élsz. Kérlek halgass rám.

2014. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%
15 éves voltál, ő meg 23, amikor összejöttetek, és azóta együtt vagytok? Akkor ne csodálkozz, hogy megkattant, ez alapvetően egy beteg, abnormális kapcsolat volt. Összejött egy GYEREKKEL, aki aztán a nyakán maradt. Még szép, hogy beleőrült. De ha összevissza ver, te meg még mindig szereted és vele akarsz maradni, akkor ne rinyálj, és ne akard gyógyszerezni, hanem viseld el, ha ilyen nagyon szereted.
2014. aug. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
72%

Kérdező.

Rossz helyen tetted fel a kérdésedet. Ez a hely nem alkalmas sajnos arra. A válaszolók többsége nem segíteni vagy építeni vagy értelmes tanácsot akar adni, hanem belerúgni másba, mert biztos nincs más elfoglaltságuk és erről szól az életük.

Javaslom, hogy előbb te magad egyedül keress fel egy szakembert, és beszélj vele, a többi meg kiderül utána.

Sok szerencsét

2014. aug. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!