Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bántalmazó férj kezelés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó férj kezelés hatására megváltozhat? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt, először 3 éve pofozott meg. Utána 2 évig nem volt semmi, de 1 éve totál elborult, azóta alig ismerek rá.

Vannak jó pillanatai, amikor sokáig a hangját sem emeli fel. Legutóbb pl. összetörtem véletlenül az egyik imádott kocsiját, de nem volt semmi belőle. Viszont van, mikor annyitól a plafonon van, ha nem talál valamilyen papírt, vagy bármit és azt gondolja, hogy én pakoltam el.

Este megint veszekedtünk és már hajlik arra, hogy felkeressen egy pszichiátert, ha én is vele megyek. De tartok attól, hogy mivel nagyon intelligens, olvasott, átverné. Az egyik orvos barátnőm szerint erre nincs esély.


Gyógyszeres kezelés hatására létrejöhet tartós változás?

Érdemes lenne párterápiára is járnunk?


25/N (ő 33 éves)


2014. aug. 1. 03:08
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
85%
Nem változik meg, sőt később jobban eldurvul. Ő már nem szeret téged, hiába állítja az ellenkezőjét. Nekem is volt egy ilyen férjem, 12 évig bírtam, utólag nagyon megbántam, hogy ilyen sokáig maradtam vele. Én nem hiszek az orvosi segítségben, de ha van erőd hozzá, próbáljátok meg.
2014. aug. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
9%
Szóval 10 év alatt elcsattant egy pofon egy veszekedés alkalmával és mostanában ingerült és ideges, de nem bánt és te gyógyszerrel tömnéd?
2014. aug. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
78%
Ha a feszültség levezetésének ez kialakult módja, akkor itt már párterápia nem segít. Miért kell továbbra is együtt maradni ?
2014. aug. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! A kezelés nem csak gyógyszer lehet. Ráadásul nem a kérdező dönti el, hogy kell-e. Sőt azt sem, hogy melyiküknek. Bízzátok ezt a szakemberre. Mellesleg ha egy férfi bevállalja, hogy elmenjen, az más maga régesrég érzi, hogy baj van.
2014. aug. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Az jó jel,ha veled akar elmenni orvoshoz.Felismerte hogy valami baja van.Szerintem még szeret,ha nem szeretne akkor nem hajlana arra hogy változtasson és elmenjen orvoshoz veled.Szerintem még szeret,csak valami lelki gondja van.
2014. aug. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
84%
A gyógyszer nem old meg semmit csak további gondot okoz! Persze csak erre az esetre értem!
2014. aug. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
54%

Bántalmazó férj egyetlen lehetséges terápia hatására változhat meg: pszichoanalízis és traumafeldolgozás (ha maga azért bántalmaz, mert bántalmazott volt). Ehhez nagyon jó az, hogy ő intelligens - ha tényleg az, nemcsak beképzelt nárcisztikus vagy antiszociális és diplomával bíró, tanult ember. Valamint kell a motivációja: az hogy ő maga érezze, hogy változnia kell.


Marad még a letöltendő börtönbüntetés, ahol kaphat jó kezelést. Más út nincs.


"De tartok attól, hogy mivel nagyon intelligens, olvasott, átverné. Az egyik orvos barátnőm szerint erre nincs esély."


Igaza van az orvos barátnődnek. Bármilyen intelligens is a férjed, mindig van nála okosabb ember. És a pszichiáterek pontosan tudják, hogy ki mikor és miért hazudik.


Nagyon jó, hogy van orvos barátnőd, mert ha nem vagy hajlandó elválni, akkor legalább lesz - az első időkben - aki összevarja a sebeidet. Később már úgysem lesz barátnőd, mert azt is meg fogja tiltani.


Elsősorban MAGADAT kellene mentened, és neked kellene pszichiáterhez elmenned, mert valamiért elviselsz egy bántalmazó férjet (aki ráadásul sokkal idősebb, mint te, tehát vélhetőleg apád is bántalmazó ember volt).


Ps: És ami a legfontosabb: eszedbe SE JUSSON kölyköt szülni egy ilyen pasinak! Aki a feleségét veri, az csak nagyon ritkán nem veri a gyerekeit is.

2014. aug. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
13%

Ja és még valami:


HOPPÁ! Te 15 éves korodban összejöttél egy 23 éves pasival?!


vagy nagyon hazudsz, vagy nagyon nagy baj van veled.

2014. aug. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Egy pofonnal kezdődött, azóta ott tartunk, hogy nincs hét, amikor ne verne meg úgy, hogy ne maradjon nyoma. Ez szerintem kicsit több annál, minthogy valaki feszült...

Elválni nem szeretnék, képtelen lennék élni nélküle (nem csak az érzelmi oldalára gondolok a dolognak, anyagilag is függök tőle).

2014. aug. 1. 09:29
 20/38 anonim ***** válasza:
47%

w3dzz nevű felhasználó !


Nem az a kérdés, hogy te szerinted jogos volt-e a pofon (érdekelne milyen ritka példád van, egy párkapcsolatra, amibe az belefér) hanem az, hogy használhat-e egy ilyen idegroncsnak a kezelés.


Én is azt gondolom, hogy igen, ha megy magától, akkot tudja, hogy bajban van - az az első feltétel, mindenféle kezeléshez.

Ha úgy látod, hogy megvezetné a pszichiátert (bajos dolog ám), akkor ezt otthon beszéld meg vele, miért teszi?


Ha nem őszintén vesz részt a kezelésben, vagy nem változik, talán rá tudod venni a kisebb munkaterhelésre, - úgy tűnik az a forrás.

Ha egyik se jön be: válj ez, mert ez rosszabbodik, súlyosbodik, ki tudja hova fajul?

2014. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!