Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Külön kassza a házasságban....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza a házasságban. Mi gondoljuk rosszul?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 13:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
megmondom őszintén, nem sok értelmét látom, úgysem hagynád bajban a társad, ha ő elveszti a munkáját, pláne, ha nincs házassági szerződés, akkor úgyis minden közös. Ettől függetlenül én azt gondolom, hogy senkinek semmi köze hozzá, hogy ti hogy csináljátok, ha bevált és működik, akkor ne változtassatok rajta.
2014. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez még nem felététlenül külön kassza .

Az én fejemben a külön kassza úgy él,hogy minden költség feleződik. Rosszabb esetben,ha a pár egyik tagjának alacsony a bére,még kölcsön is kell kérnie a férjétől/feleségétől.

Ha gyerek van,kuncsorogni kell a pelenkára valót stb


Hülyeség,és tarthatatlan,ez az én véleményem. Egy házasság anyagi közösséget is jelent, nem tudom elképzelni,hogy közös élet,közös lakás,közös ágy és külön pénz. Ezt úgy mondom,hogy 3* annyit keresek mint a férjem (ami egyébként teljesen lényegtelen,csak elébe szeretnék menni a rosszindulatú kommenteknek pl csak a nők ragaszkodnak a közös kasszához,mert ők kevesebbet keresnek stb)

2014. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

ha jogilag is tisztáztátok szívetek rajta..


én nem tudom elképzelni...de ha nektek így jó, akkor ne foglalkozzatok mással


ha jogilag nem tisztáztátok, ti játszhattok különkasszásdit, akkor is közös lesz minden (emiatt játszadozás)

2014. júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
Ez szerintem sem külön kassza. Csak mást intéztek. Oké, nem rakjátok be a fizutokat egy borítékba és intézitek onnan a kiadásokat, de ez csak technikai kérdés. A volt főnökömék voltak külön kasszán, konkrétan egy túró rudit kért az egyikük mikor a másik a boltba ment, azt is kifizették egymásnak.
2014. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
Valójában a házasságban szinte mindig közös a kassza, az már technikai kérdés, hogy ezt hány bankszámlán, hány pénztárcával stb. oldják meg. A technikailag is közös kassza (közös bankszámla, minden egyes kiadás közös egyeztetése) akkor fontos, ha kevés a pénz ahhoz, hogy a muszáj kiadások mellett mindkét fél igényei hasonló szinten legyenek kielégítve. Ilyenkor lényeges összedobni a pénzt, és megbeszélni, mire muszáj költeni, a maradékból meg kinek mire telik. Ha elég a pénz, akkor ez teljesen felesleges. Nálunk sem volt soha technikailag közös a kassza, mert lényegében mindegy, ki mit fizet be. Akkor is maradna mindkettőnknek elég pénz költeni, ha történetesen mindent az egyikünk fizetne az adott hónapban.
2014. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Hát valahogy így van nálunk is! Még sose volt probléma pedig GYES-en voltam ami szerintem nem volt sok! Házasok vagyunk már 8 éve és az első pár hónaptól így csináljuk! Persze ha vkinek nincs épp munkája mint például most nekem :(

Összedolgozunk azért ésszerűen :)

2014. júl. 22. 14:44
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem eléggé kivitelezhetetlen (nem mondom, hogy teljesen, csak az meg sok értékes időt von el abból, amit együtt is lehetne tölteni), nem utolsó sorban elég nehéz meghúzni a határokat, hogy ki mennyivel tartozik.
2014. júl. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Hát sokan megrökönyödnek,ha meghallják "


Hát valaki meg a swinger klubbok hallatán rökönyödik meg, van aki a templomba járástól. Ilyen ez a rökönyödés, az ember szűklátókörűségét fémjelzi.

2014. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Úgy csináljátok ahogy akarjátok:) De amúgy ha véleményt kérsz... én nem látom értelmét. Azt is leírom miért.


Ha pl egyikőtök elveszíti a munkáját akkor az éhen pusztul mert külön kasszán vagytok? Mert ha nem, akkor az nem valódi külön kassza....


Ha a munkáját elvesztett félnek van pl megtakarítása, és a költségek rá eső részét abból fedezi amíg nem talál másik munkát akkor az külön kassza.


De ha addig az egyik eltartja a másikat amíg a vesztett fél nem tud újra munkába állni akkor nem külön kassza.


Szóval na! Nem hinném hogy a házastársak hagyják éhen dögleni a párjukat, így a "külön "kasszának sem látom sok értelmét. Ennyi:)

2014. júl. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 omba ***** válasza:

Ti egy család vagytok, az ismerősök meg ismerősök....

Nem egy kategória, rökönyödjenek... 8 év az 8 év! :)

2014. júl. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!