Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kozos vagy kulon kassza egy...

Kozos vagy kulon kassza egy házasságban?

Figyelt kérdés
nekunk teljesen természetes volt, hogy kozos, de sok helyen látom hogy kulon mukodik, pl. a feleség kolcsonkér a férjtol a kasszánál, mondván, hogy majd otthon megadja. Érdekelne, melyik a gyakoribb:)
2009. febr. 2. 23:28
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%
nálunk közös
2009. febr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
81%
Igaz mi a párommal nem házasságban élünk, de mi megbeszéljük ki mikor mit fizet ki. Mindkettőnk félrerakja a pénzt a közös dolgokra, így nem eshet meg hogy valamelyikünknél egyáltalán nincs pénz. De körülöttem gyakoribb az, hogy a nők elveszik az összes pénzt a férjtől, és mindenről ők gondoskodnak, a férjnek meg úgy kell megalázkodnia, hogy a megérdemelt fizetéséből kapjon valamit :-S
2009. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
88%
szerintem a kozos a legjobb és megbeszélik kinek mire van szuksége, ki mennyit vesz el belole és mire tesznek félre
2009. febr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
81%

Én megmondom őszintén,hogy nem tudnám elképzelni,hogy külön kasszán legyünk a férjemmel.Viccesnek találnám,mikor a kasszánál osztozkodnánk,hogy ki melyik gyerek pelenkáját fizeti:)))Most komolyan,számomra ahol különkassza van,az nem család.Élnek egymás mellett független egymástól,ennyi.

Tudom,hogy a mai világban divat a házassági szerződés,meg annak tisztázása előre,hogy váláskor mi legyen,de van értelme így házasodni?Hol itt a bizalom?És ha a férjem tízszer,vagy inkább hússzor annyit keres mint az én gyesem,akkor talán neki valaminkhez több joga van?Sokmindent nem lehet pénzben kifejezni,forintosítani.És egyikünk élete sem ér kevesebbet.Ha válásra kerülne a sor,akkor az akkori vagyonunk fele-fele illetne bennünket.Ez így faír.Mondjuk mi a nulláról indultunk,mindenért magunk dolgoztunk meg.

De nem tudnék szerződéssel élni.Ezt a fajta bizalmatlanságot én nem tudnám elviselni.Ha feltételez rólam a jövendőbelim bármi rosszat,akkor minek házasodni?

Van olyan rokonom,akik a házasságkötésük előtt szerződésbe leírták,hogy a nőnek semmi köze a pasi vagyonához,lakásához,és mivel a sokszorosát keresi a férje mint Ő,a későbbiekben sem lesz semmijük közös.Tehát ha 10 év múlva esetleg válnak,akkor elhozhatja a bőröndnyi ruháját.Aki hagy magából ekkora hülyét csinálni annak úgy kell.Az én nézeteimmel ez nem fér meg.Aki egoista,és mindent magának akar,annak nem kötelező megházasodni.

2009. febr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%
Mi 20 éve vagyunk élettársi párkapcsolatban, közös kasszán, de soha nem volt semmi probléma ebből. Nem élünk "nagylábon", de ha egyikünk szeretne valamit venni,és éppen van pénz pluszban, fel se merül, hogy nem veheti meg.
2009. febr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
73%

"És ha a férjem tízszer,vagy inkább hússzor annyit keres mint az én gyesem,akkor talán neki valaminkhez több joga van?" Már megbocsáss, a közös kassza nem a másik lerablását jelenti. Igen, ha húszszor annyit keresek mint a párom ráadásul történetesen jobban tudok félretenni mint ő, nem fogok mindent hazaadni. Annyit adok haza amiből teljesen kényelmesen megél a családunk. Ez így fair. Ha a feleségemet kineveznék cégigazgatónak, én meg még mindig egy étteremben melózok, nehogy már hazaadja nekem a pénzét amikor százszor többet tanult meg hajtott, hogy elérje azt a szintet. EZ nem fair.


"sokszorosát keresi a férje mint Ő,a későbbiekben sem lesz semmijük közös" ez lükeség. Már miért ne lehetne közösen venni autót, lakást? Ha viszont én tíz évig güriztem a kapcsolatunk előtt hogy legyen egy saját lakásom, az miért kéne, hogy egy esetleges válás után félig a feleségem tulajdonát képezze? Veszünk mi magunknak együtt, közösen, azt eladva a pénz baj esetén feleződik, ez így logikus nem? Ez sajnos nem bizalom és nem is egoizmus kérdése. Soha nem tudhatod hogy mit hoz a jövő.


Ezt sem értem: "Tehát ha 10 év múlva esetleg válnak,akkor elhozhatja a bőröndnyi ruháját" Szóval a kedves ismerős 10 éven át nem vesz semmit csak eltartatja magát a férjével vagy mi? Ez esetben meg is érdemli.


Nekem volt már egy válásom. A képlet egyszerű volt. Én vettem a lakást anno, a feleségem pedig az autót és a bútorokat. Nem terveztünk szétmenni de bekövetkezett. Elég volt érzelmileg túl tenni magunkat, civakodni viszont szerencsére nem kellett azon hogy ki mit vett. Egy mondat erejéig sem volt ezzel probléma.

2009. febr. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk a férjemmel azonosak az anyagi körülményeink, közös kasszán vagyunk, mivel mind a ketten megbízhatóak vagyunk anyagiak terén. Viszont én azt mondom, hogy ha egy pár között anyagi szempontból óriási a különbség, valahol érthető ha külön kasszán vannak. Nekem egy barátnőmék így vannak. A lány apja többszörös milliomos, a lány is az apánál dolgozik nagyon jó fizetésér. A fiú egyszerű melós. Közös a rezsi , kaja ilyesmi, de egyéb esetekben külön kasszán vannak. Szerintem érthető. Ettől függetlenül szépen élnek.
2009. febr. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
100%
Mi is közös kasszán vagyunk, esküvő után összedobtuk amink van: a fizukat is, a rezsit is, hiteleket is. Először még úgy gondoltam, hogy majd mindketten a fizuból rakunk félre (saját magunknak) 10-15 e-t az esetleges olyan vásárlásokra, amik mondjuk a másiknak felelsleges lenne, de azóta sem történt ilyen és egy percig sem gondolkodunk azon, hogy ki mire költi a pénzt. Szerencsére egy hullámhosszon vagyunk, tudunk spórolni és bánni a pénzzel. A szűk keresztmetszet a számítógép alkatrészek :o) dehát én ugyanúgy megveszem a tornabérletet, vagy a kencét ha kell. Bár még friss házasok vagyunk, de remélem később sem lesz ebből gond. Párom szüleinél látjuk a jó példát, az enyémeknél az ellenpéldát is. Nem is bírnám követni, ha két külön számlán lenne a pénzünk. Így megkapjuk a fizut, szépen kiszámolgatom a várható rezsit, a hiteltörlesztőket, elkülönítjük, és a maradékból gazdálkodunk.
2009. febr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem akik nem élnek közös kasszán azok nem biznak meg igazán egymásban. Ha szeretem a feleségem vagy férjem akkor kit a fenét érdekel hogy melyikünk mennyit tanult? egy háztartás, egy család. Nehogymár pl az orvos férj ne adná haza a fizetését az óvónő párjával közösen, teszem fel.

Szerintem a külön kassza bizalmatlanságra utal, ugyanúgy ahogyan a házassági szerződés is.

2009. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
en le rakom az osszes keresetemet es a felesegem is le rakja O gazdalkodik belole s minden nap amit vesz le irja egy fuzetbe az arakkal egyutt de amugy ha nekem kell valami akkor elveszek en is a keresetbol s be irom a fuzetbe h mit vettem gyerek meg nincs de mar jon
2009. febr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!