Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kozos vagy kulon kassza egy...

Kozos vagy kulon kassza egy házasságban?

Figyelt kérdés
nekunk teljesen természetes volt, hogy kozos, de sok helyen látom hogy kulon mukodik, pl. a feleség kolcsonkér a férjtol a kasszánál, mondván, hogy majd otthon megadja. Érdekelne, melyik a gyakoribb:)
2009. febr. 2. 23:28
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
93%

mi tiz eve elunk egyutt, picit tobb. az első honapban külön volt, aztan azóta közös.


a kulon dolgot en sem ertem, kivancsi vagyok, pl. ahol gyerek van, ott hogy lehet kulon kasszan lenni.


mindenesetre ahogy jo, gondolom mindenki ugy csinalja :)

2009. febr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
90%

Mi 8 éve élünk együtt,mindketten a ruháinkat hoztuk a kapcsolatba.4 éve házasodtunk össze,de egyszer fel nem merült a 8 év alatt a külön kassza,viszont azt mindketten kezeljük.Hónap elején,amikor megkapjuk a fizut összeülünk,megnézzük a rezsit,azt másnap valamelyikünk elintézi,befizeti,majd a többiből megbeszéljük,hogy kb.mi még az égetően fontos a hónapban,azt félrerakjuk,a többi pedig marad élni.

De volt 2 év,mikor közös vállalkozásban dolgoztunk a férjemmel,de mivel gyereket szerettünk volna,és sokat kellett pihennem a kezelések miatt,így ő csinálta a meló oroszlán-részét,én pedig a háttérmunkát.Effektíve a több pénzt ő kereste,jóval többet,de mivel ő is tudta,hogy miért nem dolgozom,egy pillanatig eszébe sem jutott,hogy abból neki több jár,és külön kassza.

Viszont,ha ünnep(szüli,-névnap,Karácsony) jön,akkor mindketten lecsípünk a fizuból mielőtt hazavinnénk,és letennénk az asztalra annyi pénzt,amennyibe a kiválasztott ajándék kerül,mert mégsem mondhatom azt a páromnak,hogy:"figyi,ez a 10ezres az ajándékodra kell":)

2009. febr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
83%

Mi 7 éve élünk együtt a férjemmel, természetesen közös kasszán. Már van egy 5 éves lányunk, májusban megszületik a második is. Soha fel sem merült bennünk a külön kassza gondolata, annak ellenére sem, hogy a párom pont háromszor annyit keres mint én. Közös bankszámlánk van, mindig megbeszéljük mire költünk.

Ha mégis külön kasszán lennénk, akkor mi történne a mostani helyzetben? Hiszen gyermeket várok, egy darabig itthon vagyok táppénzen, gyed-en, majd gyes-en. Értelemszerűen kevesebb a fizetésem. Ezt a férjemnek kellene kipótólnia? Hiszen Ő is ugyanúgy akarta ezt a babát, mégis csak nekem kevesebb a fizum. Vagy mi van azzal a három évvel amit az előző gyermekemmel töltöttem itthon? Ha úgy vesszük "feláldoztam" a karrieremet, még ő építgette a sajátját.

Szóval elég érdekes lenne a külön kassza.

2009. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
75%
Mi 10 éve élünk együtt a férjemmel, természetesen közös kasszán. Viszont házassági szerződést én is kötöttem, nem azért mert nem bízom benne, de nem tudhatom mit hoz a jövő. Amíg együtt vagyunk nincs semmi jelentősége annak a papírnak. De egy estleges válásnál nem szeretném, ha vinné a lakásom felét, én meg egy gyerekkel nyomoroghatnék egy kis lyukban, míg esetleg egy új nő szépen betenné abba a seggét, amiért valaha én és a szüleim dolgoztak meg.
2009. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
86%
egyértelmű h közös
2009. febr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk fura a helyzet, de szerencsére nem problémás. Én hallgató vagyok, nem tudok dolgozni, a párom azonban dolgozik, azonban így is közös kasszán vagyunk. Ha valami plusz dolog kell, mondjuk ruha, akkor ha van plusz pénz, akkor megveszi a párom, ha nincs, akkor összespórolom magamnak. Nálunk természetes, hogy nem rójuk fel mindezt egymásnak, mert nem követelőzök és nem csinálok rendszert a ruhavásárlásból. Egyébként van kocsim és házam, de fel nem merült bennem a gondolat, hogy házassági szerződést kössek majd a párommal. Bízom benne és tudom, hogyha kenyértörésre kerülne a sor, becsületesen járnánk el.
2009. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
55%

Én 4 éve élek együtt a párommal. (gyerek nincs)

Mivel a rezsi minden hónapban ugyanannyi, és megpróbálok ugyanannyit költeni kajára is, ezt az összeget 50-50%-ban letegyük közösbe. A maradékot mg mindenki arra költi, amire akarja (ruha, számítógép, stb.), amire szüksége van.

Mi nagyjából ugyanannyit keresünk, így ugyanannyi marad saját részre is. Ha a férjem jóval többet keresne mint én, én sem várnám el, hogy minden pénzét nekem adja, ha én is dolgozok. Persze az más, ha a nő gyesen van, vagy beteg, vagy egyéb ok miatt nem tud dolgozni.

2009. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
83%
Nem akarok kiírni mégegy szinte ugyanilyen kérdést úgyhogy inkább itt teszem fel: egy pár két tagja bankszámlára kapja a fizetését, hogy adja le bárki is a fizetését a másiknak? Odaadja a hitelkártyáját? Ha megkapod a társad számlájának kezelését mennyit veszel le arról és mennyit a sajátodról? Most nem arról beszélek amikor egy pár máról holnapra ér, akkor természetes hogy így vagy úgy felhasználják minden forrásukat. De ha mindketten többet keresnek? Az egyik számlán spórolnak, a másikból meg élnek? Én valahogy így tudom elképzelni.
2009. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
83%

12,11-es válaszolónak!


Akkor ti életközösségbe éltek,és nem párkapcsolatba.

De így minek együttélni,ha nincs kölcsönös bizalom?Akár össze is lehetne járni szexelni nem?Hiszen ez akkor így egy nem elkötelezett kapcsolat,semmi nem várható el a másiktól,nem vagytok felelősek egymásért...stb..

Én egy házasságot nem tudnék mondjuk így elképzelni.Ha a férjemmel nem tartozunk minden téren felelősséggel egymásért,és persze már a gyerekeinkért,akkor az nem család,nem párkapcsolat.Nem tudnék úgy élni,hogy itthon enyém-tiéd,én pénzem,te pénzed....stb...a gyerekeket is elosszuk?Mert én szültem mind,akkor Ők az enyémek csak?

2009. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
62%

Azért mert vki leírja, hogy ők hogy vannak ilyen téren(mert ugyebár erre volt kíváncsi a kérdező!), és ez homlokegyenest más, mint a többség véleménye, attól le kell pontozni?

Én nem tudnám eltartatni magam senkivel. Mert ha pl. egy ház fenntartása+kaja+minden ami kell, tegyük fel egy 3 fős családnak kerül 150.000-be (csak példa!), és egyikőtök keres nettó 100.000-at, a másik fél 200.000-at, és Te keresnéd a kevesebbet, te elvárnád, hogy a párod letegye az összes pénzét? Akkor ez mi, ha nem az, hogy eltartatod magad?

Én vagyok annyira büszke, hogy ezt nem engedném.

Tessék, lehet lepontozni.

2009. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!