Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kozos vagy kulon kassza egy...

Kozos vagy kulon kassza egy házasságban?

Figyelt kérdés
nekunk teljesen természetes volt, hogy kozos, de sok helyen látom hogy kulon mukodik, pl. a feleség kolcsonkér a férjtol a kasszánál, mondván, hogy majd otthon megadja. Érdekelne, melyik a gyakoribb:)
2009. febr. 2. 23:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
80%
szerintem a kozos kassza elsosorban a bizalomról szól, hogy minden helyzetben megbízunk abban akivel ez kozos és nem eltartási szerzodés
2009. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim válasza:
67%

Attól mert a "felesleges" pénzüket nem teszik be a közösbe, attól még lehet közös vagyonuk.

Amugy ha Te keresed a jóval több pénzt, a párod meg éppen eleget, de akarna venni vmi nagyobb, értékesebb dolgot, amit Te nem akarsz, mert nem látod értelmét, akkor mi csinálsz?

Veszekszel vele?

Nem egyszerübb, ha mindenki a saját "felesleges" pénzéből gyűjtöget magának arra, amire akar?

2009. febr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 14:13-as!


12:11-es vagyok. Van közös házunk, és mindenünk, amit veszünk, az közös, majd lesz házasság is, idővel, ráérünk még, fiatalok vagyunk mindketten(30 alatt). Szerencsére olyan a helyzetünk, hogy mindketten félre tudunk tenni a fizetésünkből havi 35.000-40.000-et kb., persze pár ezres különbség mindig van. Azt mire fel adjuk a közösbe, ha már mindent kifizettünk, mindent megvettünk, van kajapénz, semmi másra nincs szükségünk? Így egy évben durván 400.000-400.000-at megtakarítunk. Logikus, ha kell egy új szekrénysor, mert mondjuk a régi összedőlt, fele-fele arányben osztozunk a költségeken. Amikor festés volt, szintén fele-fele. De amikor a páromat megbüntették gyorshajtásért 150.000-re tavaly, azt miért én fizessem ki? Van pénze, magára vessen, senki nem mondta neki, hogy száguldozzon. Így veszekedés sincs belőle,csak egy kis enyje-benyje, gondolom, ahol közös a kassza teljesen, ott egy ilyen eset után van egy oltári nagy veszekedés, kiabálás, miegymás.

És ha neki kell egy új számítógép, mert nem megy a régin a nemtudom milyen legújabb játék, akkor én minek fizessem a felét? Nekem tökéletesen jó a régi, vegy meg magának a saját pénzéből, ha akarja. És ő minek fizesse az én sok kencémet? Ő nem használja, evidens, hogy én veszem a saját pénzemből.

És attól mert mindenkinek van külön "zsebpénze", még a fontos dolgok közösek.

2009. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem természetes, h ha a felek bíznak egymásban, közös kasszán vannak, természetesen a nagyobb kiadásokat megbeszélik. Mi már nagyjából a kapcsolatunk 6. hónapjától így voltunk, pedig csak 4 év után házasodtunk/költöztünk össze. Nem hiszem el, h jó érzésű pl. az a fiú, aki dolgozik, jól keres, míg a párja egyetemista, és a srác elnézi azt, hogy a lány szakadt ruhákban járjon, meg diákhitelből éljen.

Amúgy meg annak, aki azt írta, h "aki többet tanult/többet dolgozik, annak több jár": Én orvos vagyok, a férjem mérnök, és (milyen meglepő) 3x annyit keres, mint én. Pedig nem hinném, h a befektetett energiám vagy a munkaidőm kevesebb lenne az övénél, a felelősségről ne is beszéljünk! De szerencsére ő normálisan gondolkodik, és közös kasszába megy minden, én meg nem élek vissza vele.

2009. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 15,06-os!


Hát erről beszélek,hogy ahogy Ti éltek az nem párkapcsolat.

Ti lakótársak vagytok,akiknek a közös ágyon kívül semmi közük egymáshoz.Szerintem így ne házasodjatok össze semmikor.Legyen minkettőtök boldog a kis magánvagyonával.

Nálunk ha a férjemet megbüntetik gyorshajtásért,akkor elutalja a közös bankszámlánkról.És természetesen nem dicsérem meg,de azért a fejét meghagyom.Ha külön pénze lenne,akkor sem nézném jószemmel,ha értelmetlen dologra kellene kiszórni.De nálatok ez az érdektelenség is arra utal,hogy nincs bensőséges kapcsolat,bizalom.Viszont ha kell nekem egy új szgép,vagy bármi más,vagy neki,vagy a gyerekeknek,akkor szintén a közös bankszámlánkból fizetjük,mert szerintünk ez így normális.Ezért házasodtunk össze.Ha kp kell valamelyikünknek,akkor vesz le akinek kell.Vagy legtöbbször én,és elosszuk,nem fillérezünk nem számoltatjuk el egymást.Soha veszekedés köztünk még anyagi dolgokon nem volt.Tudod erről szól a jóban-rosszban,egészségben-betegségben,gazdagságban-szegénységben,ezt mi be is tartjuk.Nálunk is a férjem keres többet,már sokkal többet mint én,mert mellettem tudta építgetni a karrierjét,mellettem jutott el az igazgatói szintre.Mikor megismerkedtünk egy senki mérnök volt kevés fizetéssel.Csakhogy mi így terveztük az életünket,3 gyereket szerettünk volna mindig.Meg is van a 3 gyönyörű gyerekünk,de ennek a részemről áldozata volt,van.És ezt a férjem értékeli,tudja,hogy mindent nem lehet forintosítani,tisztel amiért nem akartam karrierista lenni,hiszen Ő is családra vágyott,és ennek az akadálya lett volna.Mindennél többre értékeli,hogy otthon az egész napi stressz után meleg vacsora,és meleg fészek várja.Nálunk nem a bőlcsöde vagy a nagymama nevelte neveli a gyerekeinket,hanem én mi.Így egyértelmű,hogy az én karrierem ez lett.Természetesen ha lejár a gyesem majd szeretnék dolgozni,de nem a gyerekek rovására.Mert a szép karrier azzal jár,hogy állandóan dolgozni kell,nincs munkaidő.De gondolom ezt Te is tudod.

És még annyit a Jóban-rosszbanról,hogy ezek szerint akkor egy ilyen életben mint a tiétek,ha előfordulna valami ok miatt,hogy valamelyikőtöket el kellene tartani a másiknak,akkor fuccs a kapcsolatnak.Ha mondjuk rokkant lesz elhagyod,mert Te egészséges embert választottál,és már nem az,már nem keres jól...stb...Szerintem el lehet gondolkodni miről is szól a házasság intézménye.

2009. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 15:52-es!


Válaszolva a kérdésedre, mint az olvashattad az első hozzászólásomban az egy egészen más helyzet, ha vki beteg, vagy munkanélküli, vagy egyéb ok miatt nincs jövedelme, akkor okés, hogy egy fizuból élnek, vagy vki jóval többet áldoz a pénzéből.

Én nem bántani akarok senkit, mindenki csinálja, ahogy neki tetszik, nekünk így tökéletes, és így is fog maradni az én részemről, ha a mostani párom lesz a férjem, ha valaki más, akkor is.

Amugy meg amíg azt a kis félretett pénzt nem költjük el, addig nem mindegy hogy egy bankszámlán van, vagy kettőn?

2009. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kérek a Dr nőtől,ha megsértettem a hozzászólásommal.Most látom,hogy a férjed is mérnök.A "senki mérnököt"én nem a szó rossz értelmében írtam.

Csak azt akartam érzékeltetni,hogy nekem a férjem a fontos,Őt szeretem,ha mérnök,ha igazgató,ha segédmunkás,ha sokat,ha keveset keres...stb...

Vannak emberek akiknek annyira fontos a rang,a karrier,nem is ember akinek legalább 3 diplomája nincsen nem keres extra jól.Talán ezért a nagy önzőség egoizmus az emberek részéről.Szerintem egy család,egy házasság attól az ami,mert minden közös.Ha jólét van,akkor mindannyiunknak,ha nincs akkor senkinek nincs.Vagyis a gyerekeket mindig előtérbe helyezzük.

2009. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
98%
Nem sértettél meg, értem, h mit akartál ezzel kifejezni. Amúgy meg ha jól látom, nagyjából egy véleményen vagyunk :)
2009. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek a hozzászólásokat:)

Mi automatikusan kozosre mentunk, pedig az én havi fixem a férjemének majdnem kétszerese, neki pedig néha befut plusszprojekt, ami plusszpénz, olyankor neki tobb. Egy kozos számlánk van, mindketten hozzáférunk, a férjem a hitelkártyáját használja, én a bankkártyát. A bevásárlásokat tobbnyire én intézem, de ha valami nagyobb dolgot vennénk, azt megbeszéljuk. Kisfiunknak is kozos ajéndékokat veszunk, nincs olyan, hogy ez aputól, ez meg anyutol.

Valaki felvetette, mi van, ha gyerek is van kulon kasszánál, az kinek a koltsége..A kolléganomék így oldottak meg: kulon számla, ové a konyha, az auto, de a férje tankolja, és ad valamennyit a konyhára is, a gyerek pedig kozos koltség, mondjuk agyikuk fizeti a biztosítást meg a sulit, másikuk a zsebpénzt.

2009. febr. 3. 22:22
 30/38 anonim ***** válasza:
85%
a kérdezonek teljesen igaza van ennek így kell lennie.nagyon szimpatikus volt a 15:10-es válaszoló és a 15:52-es akivel teljes mértékben egyetértek mintha a lelkembol szólt volna és nagyon orulok, hogy vannak még ilyen "normálisan "gondolkodó és cselekvo emberek is .gratulálok a szép családi életetekhez és kívánom, hogy életetek végéig megmaradjon ez az egyetértés és boldogság.a 15:06-osnak én is azt uzenem, hogy a ti kapcsolatotok talán még nem elég eros, vagy nem szeretitek egymást annyira hogy ezt "kozos kasszát"elbírja értve az egymás iránti tiszteletet, feleloséget, megbecsulést, bizalmat.neharagudj de ez így van.
2009. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!